Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Geniş Çaplı bir Operasyon Yapılmalıdır

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Geniş Çaplı bir Operasyon Yapılmalıdır

. Yunus Emre GÜNER Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
Başkan Saffet Akkoyun tarafından, Sarıyer Spor Kulübü’nde ligin devre arası geniş çaplı bir operasyon yapılmalıdır. Bakıyorum da son günlerde izlediğim tablo beni çok şaşırtıyor.
19.12.2013 / 00:00


Başkan Saffet Akkoyun tarafından, Sarıyer Spor Kulübü’nde ligin devre arası geniş çaplı bir operasyon yapılmalıdır. Bakıyorum da son günlerde izlediğim tablo beni çok şaşırtıyor. Sarıyer’in yöneticileri, İsmi 2. Lig, fakat kendi 3. Lig olan bir ligde küme düşme hattından biraz yukarı çıkmanın mutluluğunu yaşıyor ve bu durumu başarı olarak görüyorlar. Ancak bir gerçek var ki, görünen köye klavuz istenmez, bu mevcut yöneticilerle bu işin turşusu kurulur.

İşin daha da ilginç tarafı, şuan faal olarak görev yapan mevcut yöneticiler, istifa edip görevlerini bırakan yönetim kurulundaki iki arkadaşlarını, görev yaptıkları zaman diliminde beğenmiyorlar, arkalarından dedikodu yapıyorlardı. Israrla sabır ettim ve bekledim. Yaşadığımız süreç gösterdiki, yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Faruk Yılmaz ve Serkan Torun, şuanda görev yapan yöneticilerden çok daha fazla yararlı oluyorlardı Sarıyer Spor Kulübü’ne… Sarıyer camiası neden susuyor ve konuşmuyor anlayamıyorum. Bu kulübün yönetim kurulu yok, Yazık hemde çok yazık… Koskoca Sarıyer Spor Kulübü’nde yönetici yok, Başkan Saffet Akkoyun tek başına mücadele veriyor, tek başına savaşıyor ama nereye kadar bu böyle devam edecek! Hazıra dağ dayanmaz...

Yönetici Kadir Demir, Kulüpte Huzuru bozuyor

Yöneticiler hakkında tek tek konuşmak istemiyorum fakat bir isim var ki son aylarda kulüp içerisinde huzuru bozduğu söyleniyor. Son haftalarda bazı futbolcuların bizzat bana şikayet ettiği yönetici Kadir Demir’in ne yapmak istediğini çözebilmiş değilim. Kulüpte Genel Kaptan sıkıntısının baş gösterdiği şu dönemde büyük bir hevesle geçici olarak bu göreve atanan Kadir Demir, futbolculara karşı uyguladığı "patron benim" egosu ve geçimsizliği sebebiyle ayrı bir huzursuzluk yaşatmış durumda. Alt yapıya destek olacağım diye söz vererek yönetici kadrosunda yer bulan Kadir Demir ismindeki beyefendi maalesef alt yapının yüzüne dahi bakmıyor. Alt yapıdan sorumlu değilim diyerek işin kolayına kaçıyormuş, Ayıptır, günahtır.

Atalarımız ne demiş tutamayacağın (yiyemeyeceğin…) sözleri verme demiş… Alt yapıya sahip çıkacağım, tüm sorunları çözeceğim diyerek yönetici ol, sonra verdiğin tüm sözleri yala yut. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Ayrıca alt yapıda görev yapan hocalar başta olmak üzere herkes bu yöneticiden şikayetçi. Kadir Demir’den şikayetçi olanlar işlerinden olmamak için korkuyorlar ve susuyorlar. Başkan Saffet Akkoyun muhakkak bu duruma el atacaktır, insanlar Sarıyer Spor Kulübü’nü babalarının çiftliği gibi yönetemezler. Buna başta Saffet Akkoyun’un izin vermeyeceğini düşünüyorum.

Saffet Akkoyun, Teknik Direktörü Acilen Kovmalıdır

İçimi ferahlatan ve geleceğe umutla bakmamı sağlayan en önemli gelişme, Başkan Saffet Akkoyun’un kulübün borçlarını ciddi ölçüde azaltmış olmasıdır. Başkan iyi niyetli ve olağanüstü gayretiyle Sarıyer’e hizmet ediyor. Fakat kulübün o kadar çok eksiği var ki yalnızca borçlar ödenerek sorunlar çözülmüyor! Yediği ekmeğin hakkını veren futbolcular transfer edilmedi. Ligin başından itibaren izliyoruz ve düşünüyoruz ki ne kadar ruhsuz, bilinçsiz ve sistemsiz bir futbolcular topluluğu izlemeye mahkum edilmişiz... Teknik Direktör Beyhan Çalışkan, futbolun F sini bilmiyor. Hiçbir taktik ve düzen kurgusu olmayan, hangi oyuncuyu nerde, nasıl oynatacağını bilmeyen bir adama takımı emanet etmişiz. Müsabakaları izliyorum, Sarıyer’in hangi sistemle oynadığını hala anlayamadım! Ben, Türkiye Futbol Federasyonu'nda yaklaşık 3500 resmi müsabaka yönetmiş bir hakem olarak söylüyorum bunu… Sarıyer takımı sahada resmen kör dövüşü oynuyor. Çorba gibi, salata gibi bir oyun kurgusu! Oyuncular karışmış birbirine. Bu kadar berbat ve perişan bir takım olumu?

Bu konu uzadıkça uzar, Teknik ve taktik analizlerimi bir sonraki yazımda ayrıntısıyla yazacağım. Fakat söyleyeceğim en önemli ayrıntı, bu takımdan en az 4 oyuncunun, bir yöneticinin ve teknik direktörün bileti kesilmelidir. Bu oyuncular kötü futbol sergilemesinden çok, takımın hızlanmasında ve daha kollektif futbol oynamasında en olumsuz etkendir. Ayrıca belirtiyorum ki, sezon sonunda takımdan en az 15 oyuncu kovulmalıdır. Ama bu operasyon için kesinlikle sezon sonu beklenmelidir. Muhammed, Murat Hacıoğlu, Ömer Şengöz, Emre Bayraktarbaşı, devre arasında kovulması gereken oyunculardır. Yöneticilerden Kadir Demir’de kulüp içerisinde huzuru bozduğu için istifası istenmelidir. Ve hoca… Beyhan Çalışkan’la yollar bir an önce ayrılmalıdır. Sarıyer, bu hocayla halı saha turnuvalarında dahi başarılı olamaz... Benden uyarması!!! Ligin devre arası tüm Sarıyerlilere şimdiden hayırlı olsun.

Yazarın Diğer Yazıları