Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞAR BİBEROĞLU'NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Başar Biberoğlu, yayımladığı mesajında, öğretmenlerin maddi manevi tüm haklarını her zaman koruyacaklarını ifade etti.
24.11.2022 / 08:57
Ünlü iş insanı, AK Parti'nin İstanbul'daki yapı taşlarından biri olan Başar Biberoğlu, yayımladığı mesajında, öğretmenlerin maddi manevi tüm haklarını her zaman koruyacaklarını ifade etti.

BAŞAR BİBEROĞLU:

Öğretmenlerin bir ülkenin toplum mühendisleri olduğuna değinen Biberoğlu, "Yeni nesiller yetiştiren, topluma ve öğrencilere örnek olan öğretmenlerimizin, aynı zamanda çocuklar üzerinde anne-baba kadar emekleri vardır. Sevgili öğretmenlerim, sizlerin yetiştireceği nesiller ülkenin hangi yöne gideceğini belirleyecektir.

Aydın bir gelecek için yaydığınız ışık çok ama çok önemlidir.

Aydınlattığınız yolda hak, hukuk, adalet ve demokrasi anlayışı hiç eksik olmasın.

Değerli öğretmenlerim, her ne koşulda olursa olsun öğrencilerinizin hiçbirini ayırt etmeden evladınız gibi görüyor ve bilgi birikiminizi onlarla paylaşıyorsunuz.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; "Cumhuriyet sizden; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister."

Sizin rehberliğinizde yetişen çağdaş nesiller, bugün ülkemizin birer doktoru, öğretmeni, mimarı, mühendisi ve aydın yüzü oldular.

Yetiştirdiğiniz nesiller ülkemizin geleceğini şekillendiriyor ve şekillendirmeye devam ediyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsek ve saygı duysak azdır" ifadelerine yer verdi.