Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Hakan Şengül, 24 Kasım Öğretmenler günü için bir mesaj yayımladı.
24.11.2022 / 10:20
Türkiye'nin tanınmış saygın iş insanlarından, başarılı futbol yöneticisi Hakan Şengül, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir mesaj yayımladı.

Şengül yayımladığı mesaj şu şekilde:

HAKAN ŞENGÜL:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin yıl dönümü, 1981 yılından itibaren ülkemizde her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmenlik mesleğini icra eden kıymetli öğretmenlerimizi onurlandırmak yanında, mesleğin dününü, bugününü ve geleceğini de hep birlikte yeniden değerlendirme fırsatı sunan bu müstesna günde, tüm öğretmenlerimizin gurur günlerini yürekten kutluyorum.

Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, millî ve manevî değerlerimizi öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimiz, bedeli hiçbir maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve özel bir mesleği icra etmektedir.

Gönüllerimizde her zaman ayrıcalıklı bir yere sahip olan, yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışan ve en zorlu şartlarda dahi mesleklerini icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.

Öğretmenlerimiz, bir yandan zengin medeniyet birikimimizi yeni kuşaklara aktarırken, diğer yandan milletine, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkan erdemli bireyler yetiştirerek, çocuklarımızın yolunu aydınlatmakta, geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmektedir.

Eğitim sistemimizin temel yapı taşı, istikbalimizin mimarları öğretmenlerimiz, gönüllerinde vatan sevgisi ile daha müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda da en büyük güvencedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, millî eğitim camiamızın “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.