Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KAYMAKAM </br>MEHMET ÖZER İSTİFA ETTİ!!! </br>İŞTE YENİ KAYMAKAM...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAYMAKAM
MEHMET ÖZER İSTİFA ETTİ!!!
İŞTE YENİ KAYMAKAM...

KAYMAKAM </br>MEHMET ÖZER İSTİFA ETTİ!!! </br>İŞTE YENİ KAYMAKAM...
Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer'den Sarıyer halkını şoka uğratan istifa kararı...
23.11.2022 / 08:14
Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer'den Sarıyer halkını şoka uğratan istifa kararı...

Mehmet Özer kamuoyuna yaptığı açıklamada "Kıymetli mesai arkadaşlarım, değerli Sarıyerli hemşehrilerim, 21 yıl 11 aydır ülkemizin çeşitli yerlerinde yürüttüğüm kaymakamlık görevimden 21 Kasım itibariyle istifa etmiş bulunuyorum" ifadesini kullandı.

Özer "bundan sonraki iş hayatıma özel sektörde devam edeceğim" dedi.

Sarıyer'de ikamet etmeye devam edeceklerini ve çocuklarının eğitimini de burada sürdüreceklerini bildiren Özer, "Sarıyer'i çok sevdik" dedi.

KAYMAKAM ÖZER'İN MESAJI

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım,

Değerli Sarıyerli Hemşehrilerim,

21 Yıl 11 aydır Ülkemizin çeşitli yerlerinde yürüttüğüm Kaymakamlık görevimden 21/11/2022 tarihi itibariyle istifa etmiş bulunuyorum…

Ailece aldığımız karar gereği Devlet ve Milletimize olan vazifemizi yapmaya Özel Sektörde devam edeceğiz…

Bizleri, 20/12/2000 tarihinde mesleğe alan ve bunca zaman Ülkemizin güzide yerlerinde çalışma fırsatı veren tüm Devlet Büyüklerine teveccühleri için evlatlarım ve ailem adına şükranlarımı sunarım…

Allah’a ısmarladık…SARIYER'İN YENİ KAYMAKAMI ÖMER KALAYLI OLDU

Mehmet Özer'in istifası ile boşalan kaymakamlık görevine Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı atandı.

Kalaylı'nın en kısa sürede görevine başlayacağı bildirildi.


Ömer KALAYLI kimdir?

Şehitkamil Kaymakamı Ömer KALAYLI, 1979 yılında Kahramanmaraş’ta doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra 1997 yılında yüksek öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 2003 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

Adaylık ve staj dönemimde, Yavuzeli ve Araban Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Ankara TÖMER’de Fransızca yabancı dil kursunu tamamladıktan sonra 25.09.2004 tarihinde bir yıl süreyle Franche – Comte üniversitesine bağlı CLA dil okulunda Fransızca öğrenimini sürdürmek üzere İçişleri Bakanlığı’nca tarafından bir yıllığına Fransa’ya gönderildi. Bu süre içerisinde Paris’te ENA (Ecole Nationale d’Administration) bünyesinde organize edilen «Fransa’da Valilik Kurumu, Adem-i Merkeziyet, Yönetimin Modernleşmesi ve Fransa’da Devlet Reformu» konusunda 15 gün süreli kursa katıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından 90. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla bitirerek, Gaziantep’in Karkamış ilçesine kura ile atandı ve yaklaşık 1,5 yıl süreyle görev yaptı.

Daha sonra sırasıyla Diyarbakır Lice Kaymakamlığı(2007-2009), Sivas Gürün Kaymakamlığı(2009-2013), Sivas Vali Yardımcılığı(2013-2016), Sakarya Akyazı Kaymakamlığı(2016-2018),Uşak Vali Yardımcılığı ve aynı zamanda Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. En son, 08.08.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Şehitkâmil Kaymakamlığına atandı ve halen burada görevine devam etmektedir.

İçişleri Bakanlığı’nca 21.12.2014 tarihinde bir ay süreyle Çin Halk Cumhuriyeti’nde İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen Çin’in Yönetim Sistemi hakkında kısa dönem yurt dışı eğitim programına katıldı.
19 yıllık meslek hayatı boyunca amirleri tarafından bugüne kadar 4 üstün başarı, 12 başarı, 5 takdirname, Türk İdareciler Derneği tarafından iki defa teşekkür belgesiyle taltif edildi.

İkinci üniversite eğitimi olarak, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Yine, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünden 2022 yılında mezun olmuştur. Evli olup, iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.