Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KANAAT ÖNDERİ ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KANAAT ÖNDERİ ALİ RIZA ZAMAN'DAN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

KANAAT ÖNDERİ ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Ali Rıza Zaman, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
30.08.2022 / 12:57
Sarıyer'in Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ali Rıza Zaman mesajında şu görüşlere yer verdi...

ALİ RIZA ZAMAN:

Tarihi şanlı zaferlerle dolu Türk milletinin iftihar abidesi olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu Kurtuluş Savaşımız, aziz milletimizin yaşlısı, genci, kadını, erkeği bir bütün olarak hareket ederek, tüm imkansızlıklar ve zor şartlara rağmen aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun gösterdiği büyük cesaret ve fedakarlıklar sayesinde 30 Ağustos 1922'de büyük zaferle sonuçlanmıştır.

Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen aziz milletimiz, şartlar ne olursa olsun vatanının bütünlüğünden, bağımsızlığı ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, bu topraklarda ilelebet bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşamaya devam edeceğini, 30 Ağustos Zaferi ile tüm dünyaya bir kez daha ispat ederek, bağımsızlık yolunda bir çok ulusa da ilham kaynağı olmuştur.

Bugün bizlere düşen bu eşsiz zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimize, şehitlerimizin kanı ile sulanarak bize emanet bırakılan bu kutsal topraklara, bin yıldır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmak ve ülkemizi her alanda en üst seviyelere çıkarmak daha güçlü kılmak için var gücümüzle çalışmaktır.

Bu duygular içerisinde tüm halkımızın, tarihi zaferlerle dolu şanlı Ordumuzun mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu zaferi bizlere armağan eden kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.