Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL'DEN
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI...

HAKAN ŞENGÜL'DEN </br>30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI...
Türkiye'ye kazandırdığı istihdam ile taraflı tarafsız her kesim tarafından büyük takdir gören başarılı iş insanı Hakan Şengül, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
30.08.2022 / 12:33
Türkiye'ye kazandırdığı istihdam ile taraflı tarafsız her kesim tarafından büyük takdir gören başarılı iş insanı Hakan Şengül, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Ünlü iş insanı mesajında şu ifadelere yer verdi...

HAKAN ŞENGÜL:

Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, yedi düvele karşı dik duruşunun, bağımsızlık aşkının, kanının son damlasına kadar mücadelesinin ve tüm bunların neticesinde tarihe altın harflerle nakşedilen 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını milletçe, birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Bundan tam bir asır önce bizlere, muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu bir kez daha hatırlatan, geçmişten gelen manevi bir kuvvet olarak geleceğe daha güçlü ve emin adımlarla ilerleme cesaretini aşılayan 30 Ağustos Zaferi, ecdadımızla bir kez daha onur ve gurur duymamıza vesile olan müstesna günlerden biridir.

Her bir karışının bedeli şehit ve gazilerimizin kanlarıyla ödenerek kazanılmış vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba; ecdadımızın emanetine ebediyen sahip çıkmamız gerektiği vazifesinin bilincinde olmamızı sağlayan ve bugün bizim yolumuzu aydınlatan meşalemizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Türk milleti, bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegâne koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet, hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.” diyerek aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun cennet vatanımız üzerinde emelleri olan ya da olmaya kalkışacaklara şartlar ne olursa olsun gereken cevabı verebilecek durumda olduğunu belirtmiştir.

Bugün bizlere düşen görev ise; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurtuluş savaşında kadın-erkek, genç-yaşlı demeden topyekûn mücadelede bulunan aziz milletimize layık olmak, bağımsızlığımızın simgesi, şehit kanlarıyla sulanmış Bayrağımızı indirmeye, vatanına ve mukaddesatına kastetmeye yeltenenlere karşı aynı ruh ve kararlılıkla karşı çıkmaya her daim hazır olmak ve durmadan çalışmaktır.

Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Sarıyerli hemşehrilerimin ve tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.