Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYERLİ ERDAL ALKIŞ'TAN </br>17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYERLİ ERDAL ALKIŞ'TAN
17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...

SARIYERLİ ERDAL ALKIŞ'TAN </br>17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ MESAJI...
Erdal Alkış, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 23. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
17.08.2022 / 12:02
Türk futbolunun değerli isimlerinden, başarılı iş insanı Erdal Alkış, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 23. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Alkış mesajında, “Bundan 23 yıl önce meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan, ülkemizi derinden sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz.

Resmi kayıtlara göre 17 bin 480 insanımızın yaşamını yitirdiği ve 44 bin vatandaşımızın da yaralandığı, pek çok mal kaybının oluştuğu felaket sonucu ortaya çıkan korkunç ve ürkütücü manzara hepimizi derinden etkilemiş, sarsmış pek çok olumsuzlukları da beraberinde getirmiştir” ifadelerini kullandı.‘ÖNEMLİ OLAN HUSUS DEPREMLE YAŞAMAYI ÖĞRENMEK’

Sözlerini sürdüren Erdal Alkış, “Hiç kuşku yok ki ateş düştüğü yeri yakmakla birlikte pek çok ailenin yaşadığı dram sonucu oluşan travma hepimizi sarsmıştır.

Şüphesiz ki ülkemiz dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır.

Geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır.

Burada önemli olan husus artık depremle yaşayabilmeyi öğrenebilmek ve yapı stoklarımızı, evlerimizi, işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir.

Başka çaremiz olmadığına göre yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkanlarını kullanarak bunu yapmak mecburiyetindeyiz” dedi.

‘HALKIMIZ OLAĞANÜSTÜ DAYANIŞMA ÖRNEĞİ GÖSTERDİ’

Saygın iş insanı Erdal Alkış sözlerinin devamında, “Toplumun ve kurumların her birine aynı derecede sorumluluklar düşmektedir. Her doğal afette olduğu gibi 17 Ağustos Marmara depreminde de kadirşinas halkımızın gösterdiği olağanüstü dayanışma ve birlik-beraberlik örneği, yıllar boyu devam etmekte ve huzur içerisinde varlığımızı sürdürmekteyiz.

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23. yıl dönümünde, başta deprem olmak üzere hiçbir doğal afetin bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, depremin izlerini yüreklerinde taşıyan insanlarımızın acısını yürekten paylaşıyorum” ifadelerine yer verdi.