Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ŞÜKRÜ GENÇ'İN </br>'SARIYERLİ SİVASLILARA' KARŞI </br>KURMUŞ OLDUĞU </br>'NEFRET CEPHESİ'NİN' </br>BEDELİ CHP İÇİN AĞIR OLUR!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ŞÜKRÜ GENÇ'İN
'SARIYERLİ SİVASLILARA' KARŞI
KURMUŞ OLDUĞU
'NEFRET CEPHESİ'NİN'
BEDELİ CHP İÇİN AĞIR OLUR!!!

ŞÜKRÜ GENÇ'İN </br>'SARIYERLİ SİVASLILARA' KARŞI </br>KURMUŞ OLDUĞU </br>'NEFRET CEPHESİ'NİN' </br>BEDELİ CHP İÇİN AĞIR OLUR!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner Yazdı...
09.05.2022 / 20:24
Akıllı, fikirli, usta siyasetçi olarak lanse edilen bir belediye başkanının, Sarıyer gibi bir ilçede en az 60 bin oy potansiyeline sahip olan Sivaslılara karşı itibar suikastı ile ötekileştirici ve ayrımlaştırıcı bir politika sergilemesi, akılla bağdaştıracağımız bir uygulama olmasa gerek...

Şükrü Genç için uzun zamandır dile getirilen "hipnoz edilerek hunharca kullanılıyor" sözü tamamen hayat bulmuş gözüküyor.

Ramazan ayı boyunca tabir-i caizse misyonerleri bile kıskandıracak şekilde yaşayan ve Sarıyer Belediyesi'ni de bu zihniyetle yöneten Şükrü Genç ve kurmaylarının son icraatları "kendisine tarifi mümkün olmayan zararlar veriyor" ibaresini de gözler önüne seriyor.

Yıllardır dile getirilen 'Sarıyer Belediyesi'nin terör sempatizanları ile doldurulması' yetmiyormuş gibi aynı zamanda belediyeyi demir yumruk misali mezhepçilik kültürü ve zihniyetiyle yöneten Şükrü Genç'i kafakola alan kriptoların hedefinde bu kez Sarıyerli Sivaslılar var.

Sarıyer'de uyguladığı kutuplaştırıcı ve ötekileştirici senaryolar ile taraflı tarafsız çok sayıda yurttaşın tepkisini çeken politikalar sergileyen Başkan Genç, kendisine yakın bir takım kişilerin tuzağına düşerek, Sarıyer'de yaşayan Sivaslıların bölünüp parçalanması adına sinsi oyunlar kurguladığı ve bunun için amansız bir mücadele içine girdiği ifade ediliyor.

İddialar öyle güçlü ki, Şükrü Genç'i uçurumun kenarına sürüklemek isteyen CHP'nin iç dinamikleri tarafından tasarlanan, Şükrü Genç'in de bu tuzağa düşmesiyle şekillenen bir olay var ki şaşırmamak elde değil!!!

Şükrü Genç'in geride bıraktığımız Ramazan Ayında (Sivaslılar için düzenlediği) iftar yemeğine Sarıyer Sivaslılar Derneği'ni yok sayarak davet etmemesi, bunun yerine Sarıyer'in dışında farklı ilçelerde ikamet eden Sivaslılar ile sofra kurup algı operasyonu düzenlemesi bu kadarına da pes dedirtti.

Şükrü Genç başkanlık yaptığı 13 yıl boyunca çok önemli hatalara imza attı.

Ancak burada örneklerini vererek anlattığımız 'Sivaslılar' konusunda hata yaptığını düşünmüyoruz.

Bu gayet net ve açık ki burada yapılan hata değil, kasten planlı-programlı gerçekleşen bir olay.

Şükrü Genç resmen şiddetli bir şekilde Sarıyerli Sivaslılara karşı bir nefret cephesi kurmuş gözüküyor!

Bu kadar bariz ve bu kadar pervasızca gerçekleşen bu karanlık girişimin sebebi Sadece Şükrü Genç'in kişisel gelişen ihtirasları değil, aynı zamanda bu unsurun organize bir kötülük haline gelmesi için ciddi uğraşlar veren Sarıyer Belediyesi'nin 'kaostan beslenenler çetesi' olduğu da bize ulaşan bilgiler arasında.

Bunun aksi yönünde bir beyin cimnastiği yapmakta mümkün.

Benim bizzat net olarak edindiğim bilgiye göre Şükrü Genç kesinlikle bir daha Sarıyer Belediye Başkan Adayı gösterilmeyecektir. Bu işin bittiğini kendisi zaten biliyor.

Bunu bilen Sayın Genç, kendisinden sonra başkan adayı gösterilecek olan kişinin kucağına patlamaya hazır bir bomba bırakmak istiyor olabilir!

Peki Şükrü Genç Bunu Niçin Yapar?

Çünkü?


1984 yılından itibaren yürürlükte olan ilçe belediyeleri kapsamında Sarıyer'de bir ilki başaran ve üst üste 3 dönem seçim kazanma şerefine eren tek Başkan olan Şükrü Genç, kendisinden sonra CHP'nin Sarıyer'i kaybetmesini isteyebilir.

Başkan Genç'in egosu, yüksek kibri de bu tezimizi onaylar nitelikte...

Ayrıca Sarıyer halkının kendisine olan teveccühünü, şahsi oy potansiyelini ispatlamak, bunu en açık şekilde göstermek istemesi açısından bulunmaz bir fırsat.

Şu konuda herkes emin olabilir ki; CHP, Şükrü Genç'in umrunda bile değil.

Dile getirdiğim bu hususların Şükrü Genç veya onun en yakınları tarafından hazırlanan filmin sadece fragmanı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Lakin devamı çok daha büyük krizleri beraberinde getirecektir.

Lütfen sağlıklı düşünmeye çalışalım... Akıllı, fikirli, usta siyasetçi olarak lanse edilen bir belediye başkanının, Sarıyer gibi bir ilçede en az 60 bin oy potansiyeline sahip olan Sivaslılara karşı itibar suikastı ile ötekileştirici ve ayrımlaştırıcı bir politika sergilemesi, akılla bağdaştıracağımız bir uygulama olarak kim değerlendirebilir ki???

Sarıyer Belediye Başkanlığı görevini sürdürdüğü bu üç dönem boyunca kendisine fevkalâde oy potansiyeli sağlayan Sarıyerli Sivaslılara karşı alınan bu açık tavır, kesinlikle karşı bir hamle ile yüzleşmeye muktedir olacaktır.

Özellikle son 3 yılda ciddi anlamda dikkat ettiğim bir konu var ki, Sarıyer Sivaslılar Derneği hiç olmadığı kadar güçlü ve birbirine bağlı bir oluşum haline gelmiş bulunuyor.

Şunun özellikle altını çizmekte fayda görüyorum... Sarıyer'de, gerek Şükrü Genç gerekse diğer partilerin temsilcileri tarafından beslenmeyi, tabir-i caizse mamalanmayı reddeden tek dernek 'Sarıyer Sivaslılar Derneği'dir.

Sarıyer Sivaslılar Derneği'ni yönetenler, derneği hiçbir siyasi partinin arka bahçesi yapmayarak, sadece kendi çabaları ile derneği ayakta tutarak yalnızca Sarıyer ilçesinde değil, aynı zamanda tüm Türkiye'de bu konuda örnek olmuş bir dernek pozisyonundadır.

Siyaset üstü bir kimlik sergileyen ve inanç, kültür, parti, ırk, mezhep gibi hassas konularda adil ve saygılı bir düzen inşa eden Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç ve Yönetim Kurulu, kendilerine apaçık 'aba altından sopa göstermek' suretiyle 'mesaj gönderen' Şükrü Genç'e karşı da dik duruşlarını ve sağduyulu yaklaşımları ile birlik beraberlik kavramının inceliklerini ustalıkla göstereceklerdir diye düşünüyorum.