Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İstanbul Boğazı'nda mayın paniği sonrası </br>flaş karar </br>Karadeniz'de balık tutmak yasaklandı
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İstanbul Boğazı'nda mayın paniği sonrası
flaş karar
Karadeniz'de balık tutmak yasaklandı

İstanbul Boğazı'nda mayın paniği sonrası </br>flaş karar </br>Karadeniz'de balık tutmak yasaklandı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eski tip mayın olduğu saptanan cismin etkisiz hale getirildiğini bildirirken Karadeniz kıyısında balıkçılık faaliyetlerine engel geldi.
26.03.2022 / 17:36
İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde mayına benzer bir yabancı cisim tespit edilmesinin ardından ekipler hızla harekete geçmişti. Cismin eski tip bir mayın olduğu ve etkisiz hale geldiği bildirilirken Karadeniz kıyısında balıkçılık faaliyetleriyle ilgili flaş karar geldi.

İstanbul Boğazı'nda mayın hareketliliği yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın Rus işgalini önlemek için döşediği mayınların kopup Karadeniz kıyılarında başıboş halde dolaştığı belirtilmişti. Gündüz saatlerinde İstanbul Boğazı'nın Karadeniz girişinde mayına benzer bir cisim fark edilmesiyle harekete geçildi.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar eski tip mayın olduğu saptanan cismin etkisiz hale getirildiğini bildirirken Karadeniz kıyısında balıkçılık faaliyetlerine engel geldi. Bulgaristan sınırı ile Kandıra Kefken arasında, gün batımından gün doğumuna kadar ticari ve amatör balık tutmak yasaklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

"Görülen lüzum üzerine balıkçılarımızın ve halkımızın can ve mal güvenliğinin temini için Bulgaristan sınırı ile Kocaeli ili Kefken bölgesi arasındaki denizel alanda, gün batımından gün doğumuna kadar her türlü ticari ve amatör su ürünleri avcılığı, bu günden itibaren ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur."