Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SERKAN TORUN'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SERKAN TORUN'DAN
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
MESAJI

SERKAN TORUN'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Sarıyer'in sevilen iş insanlarından Serkan Torun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı...
18.03.2022 / 12:29
Sarıyer'in sevilen iş insanlarından Serkan Torun, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı...

SERKAN TORUN:

Milletimizin en büyük zaferlerinden olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Kahramanlıklarla dolu muhteşem tarihimizin de dönüm noktalarından biridir.

Bundan tam 107 yıl önce 18 Mart 1915'de, Çanakkale'de verilen bu mücadele küllerinden yeniden doğan bir milletin miladı sayılmış, bu zaferle birlikte tarihin akışı değişmiştir. Oldukça ağır ve kısıtlı imkanlarla batının en güçlü ordularına karşı kazanılan ölüm-kalım savaşı neticesinde ulaşılan bu büyük gurur, esaret altında yaşayan milletlere de ilham kaynağı olmuştur.

Her bir köşesinde ayrı bir kahramanlık hikâyesi bulunan ve Çanakkale’yi geçilmez kılarak verdikleri mücadeleyle düşmanlarının bile takdirini kazanmış olan ecdadımız ile ne kadar çok gurur duysak azdır.

Yurdun dört bir yanından gelerek vatan savunmasına katılan yiğitler cephede siperlerde omuz omuza çarpışmış, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmış, böylece üzerinde yaşadığımız coğrafyayı bir kara parçası olmaktan çıkarıp, bir ruh ve değişmez bir öz haline getirmiştir.

Çanakkale’de şahlanan ruh, milletimizin inanç ve mayasını oluşturan ruhtur. Bugün de her zamankinden daha çok aynı ruha, inanca ve duyguya ihtiyacımız var. Yeni nesillerimizi bu yüce duygularla yetiştirmeli, atalarımızın emanetini genç nesillere doğru bir şekilde aktarabilmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'ni coşkuyla kutladığımız bugünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere ismini Türk tarihine altın harflerle yazdırmış olan tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.