Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALi BÜYÜKASAR'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALi BÜYÜKASAR'DAN
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
MESAJI

ALi BÜYÜKASAR'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Sarıyer'in önde gelen iş insanlarından, Spor ve Siyaset arenasının yükselen değeri Ali Büyükasar, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj paylaştı...
18.03.2022 / 13:05
Sarıyer'in önde gelen iş insanlarından, Spor ve siyaset arenasının yükselen değeri Ali Büyükasar, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj paylaştı...

ALİ BÜYÜKASAR:

Kadim milletimizin tarihten günümüze yazdığı birbirinden benzersiz destanlar içerisinde ayrı bir yeri ve önemi bulunan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü Şehitleri Anma Günü’nü milletimize yakışır vakar ve gururla hep birlikte idrak ediyoruz.

Tarihin şahit olduğu en büyük muharebelerden biri hiç kuşkusuz Çanakkale Muharebeleridir. İmkânsız denilen hadiselerin yaşandığı, devrine göre en modern harp unsurlarının kullanıldığı ve farklı savaş stratejilerinin uygulandığı bir muharebe silsilesidir Çanakkale’de 107 yıl önce yaşananlar. Çanakkale’de Yarbay Mustafa Kemal’in 57. Piyade Tümeni’ne verdiği “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” tarihi emriyle yaşadığı toprağı vatan kılma mücadelesindeki bir milletin istiklal ve istikbali uğruna mermiye süngüyle yürüyüşünün, bağrındaki imanının, azminin ve kararlılığının göstergesidir yaşananlar.

Renkleri, lisanları farklı yedi düvele karşı Halep’ten İstanbul’a, Kars’tan Aydın’a, Adana’dan Trabzon’a Mehmed’ler Çanakkale siperlerinde sırt sırta, omuz omuza karşı koyarken o gün onları bileştiren yegâne unsur; vatanın bağımsızlığıdır. Ay yıldızlı al bayrağın semalarımızda nazlı nazlı dalgalanmasıdır. Ezanımızın gök kubbemizde yankılanmasıdır.

Et-tırnak misali birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde vatanın ve milletin selameti sağlamaktır. İşte bu inanç ve anlayış, bugün adına “Çanakkale Ruhu” dediğimiz, milletimizi tasada ve kıvançta bir araya getiren eşsiz mayayı ortaya çıkarmıştır. 107 yıl önce Çanakkale’yi geçilmez kılan o benzersiz ruh, inanç ve anlayış, bugün de milletimizi birbirine kenetleyen en temel bağdır. Milletimiz, bu sayede birlik ve beraberliğine, varlık ve bekasına kast edenlere canı pahasına gereken cevabı en gür seda ile vermektedir.

Bilinmelidir ki ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük mirasa sonuna kadar sahip çıkacak, gelecek kuşaklarımıza hakkıyla aktaracağız. 107 yıl önce olduğu gibi bugün ve gelecekte de bin yıllık vatan toprağında dahili ve harici hiçbir operasyona izin vermeyecek; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi incitecek hiçbir hadiseye müsamaha göstermeyeceğiz.

Her karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın, tarihten bugüne var olan bu eşsiz milletin büyük medeniyet yürüyüşünde önüne çıkan engelleri bertaraf edecek, şanlı devletimizi ve aziz milletimizi her anlamda muzaffer kılacağız.