Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ RIZA ZAMAN'DAN
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ
MESAJI

ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ </br>MESAJI
Sarıyer'in Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı...
18.03.2022 / 11:44
Sarıyer'in Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı...

ALİ RIZA ZAMAN:

Dünya tarihinde eşine ender rastlanır kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde, aziz şehitlerimizi bir kez daha şükranla, minnetle ve rahmetle yâd ediyor, şanlı zaferimizin gururunu milletçe yaşıyoruz.

Ecdadımızın emsalsiz mücadelesiyle yedi düvele karşı kazandığı Çanakkale Zaferi, Anadolu’dan sökülüp atılmak, hatta tarih sahnesinden bile silinmek istenen bir milletin, her türlü yoksunluğa ve yoksulluğa rağmen, büyük azim ve kararlılıkla, can pahasına, vatanını savunduğunu hem dosta hem düşmana anlatan büyük bir ibret vesikasıdır.

Bugün övgüyle kullandığımız “Çanakkale Geçilmez” ifadesinin arkasında yatan gözü peklik, vatan aşkı, bayrak sevgisi ve bağımsız yaşama kararlılığı, ebediyete kadar gururla anlatılacak bu zaferin ölümsüz kahramanlarının vazgeçilmez hasletleriydi.

Şehadet şerbeti içmek için birbiriyle yarışan, düşmanlarını bile kendilerine hayran bırakacak mertlikte yurtlarını savunan kahraman şühedanın emaneti cennet vatanımızı, aynı adanmışlıkla korumak, en öncelikli vazifemiz ve ortak sorumluluğumuzdur.

Ecdadımızın onurlu mücadelesinin izlerini, topraklarının her metrekaresinde gördüğümüz Çanakkale’den alacağımız ilham ve ibret, Türkiye Cumhuriyeti devletinin inşallah ebediyete kadar yaşamasını, vatandaşlarımızın huzur ve refah içerisinde, emin adımlarla geleceğe yürümesini sağlayacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 107. yılının aziz milletimize kutlu olmasını diliyor, büyük gurur ve coşkuyla idrak ettiğimiz 18 Mart’ta, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vatan müdafaasında şehadet mertebesine ulaşan tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun!”