Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HALİL İBRAHİM </br>KURŞUN YARASI </br>AÇMAYA DEVAM EDİYOR!!!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HALİL İBRAHİM
KURŞUN YARASI
AÇMAYA DEVAM EDİYOR!!!

HALİL İBRAHİM </br>KURŞUN YARASI </br>AÇMAYA DEVAM EDİYOR!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner Yazdı...
23.02.2022 / 19:58

Öncelikle herkese Hayırlı Cumalar diliyor, dua ve ibadetlerinizin kabul olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum...

2020 yılının Aralık ayında göreve atanan, 2021 yılının Şubat ayında ise AK Parti Sarıyer 7. Olağan Kongresinde 'genel merkez destekli' olarak ilçe başkanı seçilen Halil İbrahim Kurşun'un, 1 yılı aşkındır sürdürdüğü görevinde fevkalâde başarısız bir dönem yaşatarak, AK Parti'ye gönül vermiş on binlerce insanı büyük hayal kırıklığına uğrattığını ifade ederek yazımıza giriş yapalım...

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu 14 aydır sürdürdüğü vasat tablonun yanı sıra, dürüst, nitelikli ve millet odaklı bir anlayış ortaya koyamaması neticesiyle bu süreçte AK Parti Sarıyer'de olağanüstü kan kaybetti!

Hatırlanacağı üzere;

Zincirlikuyu Mezarlıklar Müdürü olarak uzun yıllar görev yapan fakat İBB'yi CHP'nin kazanmasıyla birlikte işi sekteye uğrayan, ardından aday olduğu Sarıyer ilçe başkanlığını kazanabilmek için kul hakkı gözetmeksizin Ankara'da bazı milletvekili dostlarını bu yolda hakkaniyetsizce kullandığı dile getirilen ve arka kapılar ardından büyük torpil sonucu başkanlığı elde ettiği ifade edilen AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, görevlerini yerine getirmemesi ve sorumsuz davranışları kapsamında AK Partili birçok vatandaşın umudunu yitirmesine neden oldu.

Yaşanılan çok sayıda gelişme üzerine Başkan Kurşun'un oturduğu sıcak makam koltuğu artık ciddi anlamda tartışılmaya başlandı.İktidar partisinin Sarıyer teşkilatında maalesef iki-üç kişi dışında görev ve sorumluluklarını yerine getirerek hizmet anlayışını benimsemiş yönetici yok!

Daha henüz yolun başında ilçe yönetim kurulu listesi hazırlanırken, AK Parti'nin Sarıyer'de beş-altı isimden oluşan eskimiş ağa babalarına tabir-i caizse el etek açan ve kendi yetkisini kullanacak gücü kendinde bulamayarak, bir takım karanlık zihniyetlere ve menfaatlere sahip, kokuşmuş isimlerin 'emir eri' edasıyla bir yönetim anlayışı benimsemek, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nın her geçen gün çürümeye devam ettiğini ve aynı zamanda koşar adımlarla intiharın eşiğine sürüklendiğini gün yüzüne çıkarmak demektir!!!

Bir siyasi partinin her hangi bir organında, mevki makam sahibi olmuş kişi, bir piyon misali oturduğu koltukta ismi var fakat cismi yoksa? Artık burada ivedilikle bağırsakların temizlenme zamanı gelmiş bulunmaktadır!

Empati yapamayan, gerçekler ile yüzleşmeye korkan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, bilerek veya bilmeyerek sürdürmüş olduğu 'kendisini kullandırma oyununa' daha fazla müsade etmemelidir.

Başkan Kurşun, oturduğu koltuğu Sarıyer'de başka isimlerin yönetmesine, kendisinin ise o makamda yalnızca bir 'beden' olarak bulunmasına artık bir son vermelidir.

Ben kendisini onurlu bir insan olarak tanıyorum.

Ancak;

Feraset felsefesi üzerine beyninde kurguladığı sezgileri, Halil İbrahim Kurşun'un korkularını had safhaya ulaştırmış durumda.

AK Parti'ye gönül vermiş hizmet adamları her daim cesur olmalıdır. Dürüst olmalıdır.

İlçe Başkanı sürekli korku içinde olursa, onun arkasından gelen yöneticiler, partililer ne hâle gelir?

Bir bakıma bu durumu 'hoca cemaat ilişkisi' diye de ifade edebiliriz.

Kurşun eğer bu gerçeği görmüyor veya görmek istemiyorsa 'koltuk baldan tatlıdır' demek istiyordur...

Sarıyer'in 38 Mahallesinde tüm ekip arkadaşlarımız ile halkın nabzını tutarak koordineli yaptığımız analizlerde vatandaşlar, Halil İbrahim Kurşun ve yönetimini son derece beceriksiz ve samimiyetsiz buluyor.

AK Partili on binlerce vatandaş AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'na isyan ediyor...AK Partili Sarıyerliler yaptıkları açıklamalarda "Halk alışverişte görsün şeklinde göstermelik birkaç fotoğraf haricinde çalışmayan, milletin derdi ile dertlenmeyen, kendilerine yardım talebinde bulunan kişileri sürekli oyalayan, sorunlar patlak verdiğinde çözüm odaklarını çalıştıracak kapasitede olmayan, parti içinde barışı sağlayamayan, küskünlerin kalbini onarmayan, hemşehricilik boyutunu fütursuzca, hadsizce ve vicdansızca kendi çıkar ve menfaatleri için bir araç haline dönüştürme gayretinde olan, samimiyet ve dürüstlük kavramlarında zerre iğne ucu kadar güven vermeyen, kaos ve kriz durumlarında umursamaz bir tavırla acizliğini ortaya koyan, halka hizmet sunmayan, hükümetin gücünü Sarıyer'e endeksleyemeyen, fakir fukaranın çorbasına ekmek dahi doğrayamayan bir parti, Sarıyer'de kaybetmeye daima mahkumdur" diyerek büyük tepki gösteriyorlar...

Halkın bize yansıttığı ışığa dikkat çekmemiz en doğru yol olacaktır!

En önemli gerçek şudur ki?

AK Parti kendini bir kez daha yenilemelidir.

Son değişimlerin işe yaramadığı ve aksine daha çok başarısızlık getirdiği aşikar ortadadır.

AK Partili vatandaşlar, partiyi kendi kişisel ikballeri için kullananlara değil, milletinin hizmetkârı olacak yöneticilere ihtiyaç duymaktadır.

Reisin mirasını yiyenler bu kutsal davadan ve parti teşkilatlarından artık temizlenmelidir.

Sadece Sarıyer'de ve ilçe bazında da değil. AK Parti'nin tüm Türkiye'de, 81 il bazında yeniden beyaz bir sayfa açma zamanı gelmiştir.

Çünkü Deniz Bitmiştir...