Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HAKAN ŞENGÜL </br>BİR KEZ DAHA </br>MUMLA ARANIYOR?
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HAKAN ŞENGÜL
BİR KEZ DAHA
MUMLA ARANIYOR?

HAKAN ŞENGÜL  </br>BİR KEZ DAHA  </br>MUMLA ARANIYOR?
Tüm sevenlerini hayal kırıklığına uğratan Sarıyer'de, eski Başkanvekili Hakan Şengül bir kez daha mumla aranıyor.
23.12.2021 / 23:11


Son 10 yılın en yüksek bütçeli kadrosunu kurmasına rağmen, tarihi bir başarısızlık ile tüm sevenlerini hayal kırıklığına uğratan Sarıyer'de, eski Başkanvekili Hakan Şengül bir kez daha mumla aranıyor.

Kısa aralıklar hariç uzun yıllar sürdürdüğü yöneticilik görevini en üst kalite standartlarına ulaştırarak Sarıyer Spor Kulübü'nü her yıl play-off ile şampiyonluk mücadelesi içinde tutan ve istikrar abidesi haline gelmesinde büyük pay sahibi olan Hakan Şengül'ün görev almadığı yıllarda ise Sarıyer küme düşmeme mücadelesi verirken, aynı zamanda ekonomik buhranlar yaşıyor.

En son 2017-2018 sezonunda da görev yapmayan Şengül'ün yokluğunda Sarıyer o dönem küme düşmekten son haftalarda kurtulmuştu. Sezonun sonunda küme düşme potası ile arasında sadece 8 puan fark bulunan Sarıyer'de o sezon yapılan transferler ilçe halkının büyük tepkisine neden olmuş ve yoğun protestolar yaşanmıştı.

HAKAN ŞENGÜL'SÜZ GEÇEN BİR SEZONU DAHA YAŞARKEN "DEJAVU" NİTELİĞİNDE KORKULU RÜYA GÖRMEYE DEVAM EDİYORUZ!

Hakan Şengül kulüp içerisinde yaşanan bazı huzursuzluklar neticesinde bu sezonda görev almadı.

Yönetimsel bazlı problemler ve yerine getirilmeyen bir takım sözler nedeniyle sağlıklı çalışma ortamı yakalanamayacağını önceden sezinleyen Hakan Şengül, babasının da vefatı ile kulüpten affını istemişti.

Onun yokluğunda Sarıyer yönetiminde transfer yapacak bir bilirkişi olmadığı için 'denize düşen yılana sarılır' atasözünün hayat bulması misali, akıllı yöneticiler bu işi bir sportif direktör ile çözüme kavuşturmak istediler.

Bununla birlikte kulüpte futbolu bilen, işin ehli nadir insanlardan biri olan kulüp müdürüne uygulan mobbingin, bazı yöneticiler tarafından ipin ucunun nasıl kaçırıldığının en açık göstergesi olduğunu söylemeliyiz.

Sportif direktörün yaptığı fevkalâde yanlış transferlerin yansıması ile saha içinde sergilenen performans ve alınan skorlar gözler önüne serildi... Bir çuval para da böylelikle heba oldu ve çöpe gitti.
Yaşanan tüm bu gelişmeler sonrası Sarıyer'de uzak ara tek bir mesele konuşuluyor! Hakan Şengül'ün değerinin ve sunduğu hizmetlerin bu camiada pek bilinmemiş olması... Ne zaman ki Sarıyer çöküş yaşıyor ve tüm unsurlar su yüzüne çıkıyor, işte o vakit yaptığı transfer ile Sarıyer'e hem sportif hem de maddi olarak çok önemli artılar kazandıran Şengül'ün yokluğunda paraların çarçur olduğu anlaşılıyor.... Durumun realitesini gören vatandaşlar tabir-i caizse sokaklarda, caddelerde, cafelerde her yerde bu olayı konuşuyor.

"Tarihin en pahalı kadrosunu kuran Sarıyer yönetimi  13 milyonu nereye harcadı?" Diyorlar! "Bu paralar nereye kayboldu" şeklinde haklı sorular yöneltiyorlar?

Yönetim de bu sorulara cavap verecek kim var? Hesap verebilirler mi? Tam bir muamma!

Sarıyer halkı tek bir şey istiyor! Halk "Güven duyulacak, dürüst, ilkeli ve işin ehli yöneticiler Sarıyer'i yönetsin" diyor! Çok şey mi istiyor Sarıyer halkı!!!

Gerçekten şaka gibi!

Lütfen geldiğimiz noktaya bakar mısınız?

Sarıyer Spor Kulübü hepimizin ortak sevdası ve hepimizin ortak değeri değil mi?


DEVRE ARASI TRANSFER DÖNEMİNİ BU MEVCUT YÖNETİME BIRAKIRSAK? HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN!!!

Geçtiğimiz yıllarda yapılan transferden ayrı ayrı kâr eden bir yönetim vardı.

Futbolculara yeni sözleşme teklif zamanlarında elde edilen kâr, her sezon minimum 2 ile 3 milyon arasında idi. Bunu sağlayan kişi ise Hakan Şengül'den başkası değildi.

Yapılan transferlerden hem maximum perfomans alınıyordu hem de imzalanan sözleşmeler ile kulüp ciddi kâr ediyordu.

O seviyelere ulaşmış ve profesyonel yöneticiliğin takdire şayan tüm özelliklerini görmüş olan Sarıyerliler, bugün kendilerine yaşatılan bu zulüm karşısında ise şaşkınlıklarını ve tepkilerini gizleyemiyorlar!

Camianın önde gelen insanları başta olmak üzere, sosyal medyada Hakan Şengül'ün dönmesi ve kulüpte hangi üst düzey pozisyon olursa olsun yeniden görev alması yönünde büyük baskı var.

Şengül kendisine yapılan "geri dön" çağrılarına ne cevap verir, bilemiyoruz fakat Sarıyer bu mevcut yönetim kurulunun zihniyeti ile devre arasına girer ve transferi de bu kişiler yaparsa?

Hepimize Geçmiş Olsun!


Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi


Etiketler: