Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MİLYONLUK YÜZSÜZLÜK
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİLYONLUK YÜZSÜZLÜK

MİLYONLUK YÜZSÜZLÜK
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, değeri 3 milyon TL olan Audi A8 Long marka makam aracını değiştireceğini söyledi.
11.04.2021 / 11:21


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Makam aracı saltanatına son vereceğim" iddiasında bulunurken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, değeri 3 milyon TL olan Audi A8 Long marka makam aracını değiştireceğini söyledi. Kahkahalar atarak konuşan Genç, “A8 eskidi artık, şimdi yeni modelini alıyorum” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mayıs'ta parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenlemişti.

Kılıçdaroğlu toplantıda yaptığı konuşmada, "Hükümet kamuda israfa son vereceğini millete taahhüt etmelidir: Hükümet israfı önlemeli ayrıca tasarrufa hangi alanlardan başlayacağını da somut olarak kamuoyuna açıklamalıdır. Örneğin, kamu özel işbirliği çerçevesinde yapılan tüm döviz garantili taahhütlerin Türk Lirasına dönüştürüleceğini, gerekirse kamulaştırılacağını, kamuda merkezi idare ve yerel yönetimlerde makam aracı saltanatına son vereceğini taahhüt etmelidir" iddiasında bulundmuştu.


MİLYONLUK YÜZSÜZLÜK!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Makam aracı saltanatına son vereceğim" derken; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, değeri 3 milyon TL olan Audi A8 Long marka makam aracını değiştireceğini söyledi. Genç, "A8 eskidi artık, şimdi yeni modelini alıyorum" dedi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ YÜKSELDİ...

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in bu sözlerinin ardından siyasilerden ve vatandaşlardan çok büyük tepkiler geldi.

Usta Siyasetçi Mehmet Deniz yaşanan bu olaya sessiz kalmadı ve yaptığı yorumda " Her kim ki siyaset yolu ile bir mevkii sahibi olmuş ve kendisi ile birinci dereceden yakınlarının mal varlığı servete dönüşmüş ise o kişi hırsızdır, karaktersizdir" derken, AK Parti Meclis Üyesi Ali Yaman ise "Sarıyer halkı hizmet bekleye dursun, 2009'da makam aracına binmeyeceğim diye seçim vaadinde bulunan Sn. Şükrü Genç Başkan, meclis üyemizin sorusuna cevaben "oğlum Audi A8 eskidi artık, şimdi yeni modelini alıyorum" diyerek kahkahalı cevap verdi. Sabret Sarıyer; Kurtulmana 3 yıl, yani (1118) gün kaldı" şeklinde tepkilerini dile getirdiler.