Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MEHMET DENİZ "TEMİZ ELLER HAREKATI BAŞLAMALIDIR" DEDİ... TÜM GÖZLER SARIYER BELEDİYESİ'NE ÇEVRİLDİ!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
'GÜVEN VE KONFOR </br>ÖNCELİĞİM' DİYORSAN? </br>SENİN ADRESİN </br>'SEFEROĞULLARI OTOPARK'

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMET DENİZ "TEMİZ ELLER HAREKATI BAŞLAMALIDIR" DEDİ... TÜM GÖZLER SARIYER BELEDİYESİ'NE ÇEVRİLDİ!!!

MEHMET DENİZ
Mehmet Deniz, Yapanın yanına kâr kalıyor... Genelde ve 'yerelde' her dönemi ve her yeri kapsayan 'Temiz Eller Harekatı' başlanmalıdır. Kaybolan güveni ancak bu şekilde yeniden kazanabiliriz" dedi... Usta siyasetçinin bu sözleri 'Başkan Şükrü Genç ile Sarıyer Belediyesi hakkında, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir Açık Mektup sunulmuştur' söylemlerini beraberinde getirdi.
08.12.2020 / 20:32

Ekrem İmamoğlu, İBB eski genel sekreter yardımcısı olan ve şu an Ulaştırma Bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu'nun da aralarında bulunduğu 8 İBB yöneticisi ve Medya A.Ş eski Genel Müdürü Abdurrahman Tığlı ile 6 şirket çalışanı hakkında suç duyurusunda bulundu.


Bu durumun tüm Türkiye'de adaletli şekilde uygulanmasını belirten Mehmet Deniz "aynı yanlışlar, usülsüzlükler ve yolsuzluklar başkaları tarafından da teker teker yapılıp sürüp gitmektedir.


Yapanın yanına kâr kalıyor... 


Genelde ve 'yerelde' her dönemi ve her yeri kapsayan 'Temiz Eller Harekatı' başlanmalıdır. Kaybolan güveni ancak bu şekilde yeniden kazanabiliriz" dedi... 


Usta siyasetçinin bu sözleri 'Başkan Şükrü Genç ile Sarıyer Belediyesi hakkında, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir Açık Mektup sunulmuştur' söylemlerini beraberinde getirdi. 


"Sarıyerli siyasetçi 'yerelde' de (Temiz Eller Operasyonu gerekmektedir) diyorsa, bu sözleri ile yaşadığı ilçenin (Sarıyer'in) yerel yönetimini kastediyor" şeklinde yorumlandı...


Söylemleriyle gündemi sarsan ve sosyal medyada da çok fazla destek alan Mehmet Deniz'in yazısını; noktasına, virgülüne dokunmadan değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz...


Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Mehmet Deniz'den  Bomba Açıklamalar!


MEHMET DENİZ:


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni, hepinizin  bildiği gibi 2019 mart ve Haziran aylarında yapılan üst üste 2 seçimi de, CHP adayı Ekrem İmamoğlu üst üste 2 kez alarak kazanmıştı.


Belediyelerde sık sık gerek seçim atmosferinde, gerekse belediye meclis toplantılarında, siyasi partiler, usulsüzlüklerden, kamu zararından, yolsuzluklardan bahsederler... Birbirlerini acımasızca eleştirirler,suçlarlar... 


Ancak bunları bir türlü gerekli mercilere taşımazlardı. 


Normal seçimsiz dönemlerde bu işler rafa kaldırılırdı.


İBB seçimleri sonrası da Başkan Ekrem İmamoğlu bu tür dosyaları yargıya intikal ettirmiyor diye, kamuoyundan ve hatta kendi partisinden tepki almaya başlamıştı. 


Kumkapı'da araçları sergilediniz de ne oldu? Gibi bu ve bunun dışında bir çok konuda serzenişler oluyordu. 


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bekleneni yaptı.


Eski İBB genel sekreter yardımcısı olan ve şu an Ulaştırma bakanlığı görevini yürüten Adil Karaismailoğlu'nun da aralarında bulunduğu 8 İBB yöneticisi, Eski medya A.Ş genel müdürü Abdurrahman Tığlı 6 şirket çalışanı hakkında suç duyurusunda bulundu. 


Gerekçe olarakta, İBB şirketi olan, Medya A.Ş de işlerin tamamı sözleşmelere teknik şartnameye uygun olmayarak yapılması,


Hakedişler usulüne uygun olmaması,


Bu nedenle 15 Milyon 458 Bin TL kamunun zarara uğratıldığı gerekçesi ile dava açıldı. 


Yapılan doğru bir şey dir. Konu yargıya taşınmıştır. 


Yorum olarak asıl meseleye değinmek istiyorum.


Bu ve benzer olayları, seçim meydanlarında ve meclis toplantılarında söyleyip, hiçbir şey yapmamak, toplum nezninde siyasete güveni yok etmekte, kurumlar arasında siyaset güven kaybetmektedir. 


Sadece bununla kalmamakta; 'Çamur at izi kalsın' mantığı ile herkes bir birini karalamakta... 


Varsa suçlular da ortaya çıkarılmamakta... 


Aynı yanlışlar, usülsüzlükle, yolsuzluklar başkaları tarafından tekrar tekrar yapılıp sürüp gitmektedir. 


Yapanın yanına kar kalıyor veya hiç bir şeye bulaşmamış kişiler haksız yere suçlanıyor.


Bu kuru söylemleri bırakıp, kamunun bütün kurumlarında, yerel de, genel de, her dönemi ve her yeri kapsayan temiz eller harekatı başlanmalıdır. 


Kaybolan güveni ancak bu şekilde yeniden siyaset kurumu kazanabilir. 


Bu nedenle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bu girişimini toplum adına önemsiyorum...