Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞKAN SAFFET AKKOYUN YÜREKLİ KARAR ALARAK TEKNİK DİREKTÖR MEHMET BİRİNCİ'NİN GÖREVİNE SON VERMELİ
EKREM İMAMOĞLU'NUN KİRLİ SİYASETİ ZIVANADAN ÇIKTI!!!
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞKAN SAFFET AKKOYUN YÜREKLİ KARAR ALARAK TEKNİK DİREKTÖR MEHMET BİRİNCİ'NİN GÖREVİNE SON VERMELİ

BAŞKAN SAFFET AKKOYUN YÜREKLİ KARAR ALARAK TEKNİK DİREKTÖR MEHMET BİRİNCİ'NİN GÖREVİNE SON VERMELİ
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner yazdı.
02.04.2013 / 12:13


Saffet Akkoyun'u aylar öncesinden uyardım... Sarıyer'in Teknik Direktörü Mehmet Birinci'nin bu takımda işi yok dedim... Bu kadar maç oynandı fakat Başkan Saffet Akkoyun maalesef gerçeği br türlü farkedemiyor. Sarıyer, Türkiye'nin en şanslı takımı ama bunu gören ve kullanan bir Teknik Direktör'e sahip değil! Belgrad Ormanları Sarıyer'de ve bu Sarıyer takımı için büyük şans fakat Sarıyer'de futbolu yönetenler üzülerek söylüyorum ki futbol cahili ve bilgisiz olunca sonuç maalesef kaçınılmaz oluyor.

Kondisyon olarak büyük çöküş yaşanıyor

Sarıyer, Bozüyükspor müsabakasının 30. dakikasına kadar iyi oynadı, iki gol buldu ve iki net gol pozisyonundan da yararlanamadı. Ancak ne olduysa bundan sonra oldu. Sarıyer 30. dakikadan sonra maçın sonuna dek kontrolü rakibe bıraktı ve sahada tam anlamıyla yürümeye başladı. maçın ikinci yarısı ise tam anlamıyla felaketti, Bozüyükspor'un Sarıyer'i 3-2 yendiğine bakmayın bu maçta Sarıyer tarihi fark yiyebilirdi. Bozüyükspor'un ikinci yarı  kaçırdığı %100 net 7 tane gol pozisyonu var, bu pozisyonların gol ile neticelenmemesi Sarıyer adına tarihi bir şanstır. Fizik kondisyon olarak çöküş yaşayan Sarıyer takımının en büyük eksikliği ise ormanlarda antreman yapmamasıdır. Mehmet Birinci takıma katıldığı ligin ilk haftalarında Belgrad Ormanları'na takımı götürerek antreman gerçekleştiriyordu fakat sonra bir anda bu uygulamadan vazgeçti. Sporda uzman olan her profesyonel bilir ki ormanda kros yapmanın faydaları sporcu üzerinde müthiş etki gösterir. Sporcu fizik kondisyonunu ormanda gerçekleştirir. Sarıyer'de bulunan Belgrad Ormanları'na İstanbul'un bir çok profesyonel takımı haftada bir kez antreman yapmaya geliyor. Bizim burnumuzun dibindeki ormanlardan bahsediyorum! Sarıyer Spor Kulübü bu profesyonel anlayışta antreman yaparak futbolcu için gerekli olan kondisyonu ne zaman sağlayacak merak ediyorum.

Sezon sonunu beklemeden kan değişimine gidilmeli

Bir diğer konu Teknik Direktör Mehmet Birinci'nin ligin sonuna gelinmesine rağmen bir sistem üretememiş olması ve moral motivasyon yönünden futbolcular üzerindeki etkisizliğidir. Sarıyer'in rakiplerini izliyorum ve hasbelkader belli bir sistem üzerine yoğunlaştıklarını farkediyorum. Peki Sarıyer takımı neden sahaya çıktığında mahalle takımı gibi bir ambians veriyor? Dikkat buyurun amatör takım örneğini dahi vermedim, çünkü amatör takımların dahi belli bir sistemi vardır ve futbolcular o sisteme uyum sağlamak için gayret gösterirler. Fakat Sarıyer takımına baktığımızda sanki mahalle kahvelerinden adam toplayıp gazozuna maça çıkmışlar izlenimi oluşuyor. Saffet Akkoyun bir an önce Mehmet Birinci'yi kovmalı... Sezon sonunu beklemeden kan değişimine gidilmeli. Önümüzde ki Bandırmaspor maçından 3 puan alınsa dahi bu takımın zihniyetinin değişmesi için bu başlangıç kararı alınmalıdır. Sezon sonuna kadar altyapıdan bir antrenör ile yola devam edilse takım çok daha inançlı müsabakalar çıkartır. Mehmet Birinci'nin yerine gelecek Teknik Direktör lig bitiminde alınmalıdır. Sezon boyunca küme düşme potasından yukarıya çıkamamış, devamlı olarak bizlere küme düşme korkusu yaşatan bu takımın Teknik Direktörü suçludur. Sarıyerli taraftarlar artık sahada gururla izleyecekleri karakterli bir oyun istiyorlar. Şuanda yapılacak en acil kararın Mehmet Birinci'nin kovulması olacaktır.

Son olarak eklemek istiyorum, Başkan Saffet Akkoyun ve Yönetimin eksiklerini ise bir sonra ki yazımda en ince ayrıntısına kadar yazarak açıklayacağım.

 


YORUMLAR
Rıdvan ÖNAL: 
""sadece antrönör değil hepsi sarıyerde fazlalık""
sadece hoca değil bir çok futbolcu ve yöneticilerde bu kulübe yakışmıyor. başta Lemi ÇELİK ve onun getirdiği futbolcular, futboldan anlamayan ve hayatlarında spor yöneticiliği yapmamış sadece reklam için koltuk dolduran yöneticileride başkan değiştirsin. bu takımın transfer komitesini olduğu gibi değiştirsin daha olmadı saffet başkan kendinide diğiştirsin. sarıyer kulübünü siyasetin içine kimler soktuysa onlarda değişsin kısacası şuanki yönetim,teknik heyet ve futbolcular bu sarıyerimize yakışmıyor hepsi gitsin. gerçek sevenler gelsin. sarıyerimizin geçmişine değer verenler gelsin.
02.04.2013 / 20:14
çayırbaşılı: 
""
Emre hocam ağzına yüreğine kalemine sağlık şu yazılarını devamlı olarak yazmaya devam et nolursun bu zihniyeti bozuk adamlardan başka türlü kurtulamıcaz
02.04.2013 / 20:01
Başar Sezgin: 
"Size yakışmayan ifadeler"
Sayın yazar. Futbolun neresindesin ne geçmişin var bilmiyorum. Ancak kullandığın ifadeler çok yakışıksız. Belli yazdıklarında haklı olabilirsin ancak ifadelerdeki seviye ayaklar altında.
02.04.2013 / 18:54
murat çep: 
"kan degişikligi"
mehmet birinci degil bunları getiren başta LEMİ ÇELİK VE TRABZON TAYFASI KİMSE HEPSİ GÖNDERİLMELİDİR. SARYER TAKIMI KÜME DÜŞMEZ ÇÜNKÜ GİRESUN VE SAKARYA BİZDEN İYİ DEGİL AMA İNŞALLAH SON MAÇ OLAN GİRESUN MAÇINA KALMAZ. EGER KALIRSA VAY HALİMİZE.
02.04.2013 / 16:50