Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BU MAÇI KAZANMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU MAÇI KAZANMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK!!!

BU MAÇI KAZANMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner Yazdı...
05.12.2021 / 10:52


2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Sarıyer bugün Saat 13:00'da Yusuf Ziya Öniş Stadı'nda çok kritik bir müsabakaya çıkacak. Ligde kötü günler yaşayan beyaz martıların rakibi sondan ikinci sırada yer alan Niğde Anodulu Futbol Kulübü olacak...

BU MAÇI KAZANMAKTAN BAŞKA ÇAREMİZ YOK!!!

Ligde oynadığı 15 maç sonunda 3 galibiyet, 3 beraberlik, 9 mağlubiyetle topladığı 12 puanla 16. sırada yer alan Sarıyer, 1 galibiyet, 2 beraberlik, 12 mağlubiyet ile 5 puanla 19. sırada bulunan Niğde Anadolu FK. İle fevkalâde önemli bir 90 dakikaya çıkacak.

Ligde ilk yarının bitmesine 4 hafta kaldı. Önümüzdeki bu dört hafta Sarıyer için kader niteliği taşıyacak maçlar olacak...

Öyle ki Sarıyer'in oynayacağı bu dört maçın 3'ü düşme hattında yer alan takımlar ile olacak. Niğde Anadolu, Adıyaman ve Diyarbekirspor ile oynanacak olan maçların hepsi 6 puanlık maçlar olarak önümüzde duruyor.

Bunlara ilaveten bir de Afyon maçı var.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde ligin ilk yarısının sonlarında bu müsabakalar ligin seyrini sıralama açısından ciddi boyutta etkileyeceği gibi, buna bağlantılı psikolojik etkenler bakımından da olağanüstü önem arz edeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Bugün karşı karşıya geleceğimiz Niğde Anadolu FK. Takımı geçen sezona kadar Altınordu Futbol Kulübü'nün pilot takımı hüviyetinde idi fakat bu sezonun başından itibaren tamamen Galatasaray'ın pilot takımı olduğunu söyleyebiliriz.

Hatta Galatasaray ile Niğde Anadolu FK. yönetimleri resmi olarak ciddi anlamda iki kulübü birleştirdiklerini ve artık Niğde Anadolu Futbol Kulübü'nün Galatasaray'ın pilot takımı olduğunu açıkça kamuoyuna ilan ettiler.

Bununla birlikte Niğde Anadolu FK. Renklerini sarı-kırmızı yaptı ve logosunu Aslan amblemli şekilde değiştirdi.

Bu şu demek oluyor. Niğde Anadolu takımı Galatasaray'ın himayesi altında ve ligin devre arasında bu takım baştan aşağı evrim geçirebilir.

Yapacakları transferler ve Galatasaray'ın genç oyuncuları ile Niğde Anodulu FK. bu sezon küme düşmez. Bir diğer ifadeyle bu takımı düşürmezler.

O bakımdan Sarıyer'in bugün yakalamış olduğu bu takviyesiz ve zayıf Niğde Anadolu'dan 3 puan alması çok ama çok değerli olacaktır.

Bir diğer küme düşme hattında yer alan Adıyaman ve Diyarbekirspor takımları için söyleyeceğim şu olacak... Bu iki kulübün lobisi ve potansiyeli çok güçlü. Doğu ve Güney Anadolu Bölgesi'nin temsilcileri olarak arkalarında ciddi bir kuvvet olacak. Devre arasında zengin iş insanlarını sponsor olarak işin içine çekerlerse bu iki takımda küme düşmez. Benden söylemesi.

Bu değerlendirmeyi şu sebeple yapıyorum?

Sarıyer ligin ilk yarısının son 4 haftasında çok kritik maçlara çıkacak. Herkesin bu bilinçle hareket etmesi artık zorunluluk hâline gelmiş bulunmaktadır.

Sarıyer'in bugün Niğde Anadolu'yu, haftaya Adıyaman'ı kesinlikle yenmek zorunda olduğunu bildirmek istiyorum. Bu iki müsabakada puan kaybedersek çok ciddi anlamda girdabın ortasında kalacağımızı deklare etmekte fayda görüyorum.

Bu iki maçtan sonra içerde Afyon ve dışarda oynayacağımız Diyarbekirspor müsabakaları ile devre arasına gireceğiz.

Bu iki müsabakadan da en az 4 puan çıkarmalıyız.

Son 4 hafta itibarıyla 10 puan bekliyorum.

Sarıyerli futbolcuların hem kendi kariyerleri için hem de Sarıyer'in selâmeti için artık onurlarını düşünmeleri gerektiğini ve ruhlarını sahaya koyarak, üstün mücadele göstermelerini diliyorum.

Çok kritik bir viraja girmiş bulunmaktayız. Bu saatten sonra artık taktik vs. bunların konuşulması bile saçmalıktan başka bir şey olmayacaktır.

Ligin ilk yarısının son 4 haftasına girerken Sarıyer'i düzlüğe çıkartacak tek unsur, teknik heyetin sorumluluk alması ile futbolcuların haysiyetlerini ortaya koymaları ve yedikleri ekmeğin hakkını vermek için sahada ayak basmadıkları yer bırakmamaları yeterli olacaktır.

İnşallah bu onur kavramı ile iş ahlakı ve vicdan duygusu umarım Sarıyerli futbolcularda vardır...