Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ADALET MEKANİZMASI ÇÖKMÜŞ! </br>BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'A </br>150 GÜN HAK MAHRUMİYETİ </br>CEZASI VERİLDİ!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ADALET MEKANİZMASI ÇÖKMÜŞ!
BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'A
150 GÜN HAK MAHRUMİYETİ
CEZASI VERİLDİ!!!

ADALET MEKANİZMASI ÇÖKMÜŞ!  </br>BAŞKAN SAFFET AKKOYUN'A </br>150 GÜN HAK MAHRUMİYETİ </br>CEZASI VERİLDİ!!!
TFF bir skandal karara daha imza atarak Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'a 150 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.
26.11.2021 / 14:39


Adaleti ciddi şekilde tartışılan, inisiyatifi ile tüm takımlara farklı uygulamalarda bulunan ve sergilediği çifte standart ile futbol kamuoyunda hiçbir güveni kalmayan Türkiye Futbol Federasyonu, bir skandal karara daha imza atarak Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'a 150 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Süper Lig, 1. Lig, 2. ve 3. liglerde birçok ceza kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, vermiş olduğu bu kararlarda adil bir düzen kuramadığı gibi, uyguladığı çifte standartlar ile büyük tepki çekmeye devam ediyor.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor başkanları başta olmak üzere 2. Ligler dahil Türkiye'de çok sayıda başkan ve yöneticinin gerek maçlarda, gerekse maçlardan sonra yaptığı olağanüstü hakaret içeren açıklamaları görmezden gelen TFF, arzu ettiği takımlara ise en yüksek dereceden cezayı yapıştırmaktan geri kalmıyor.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'un, 20.11.2021 tarihinde oynanan SARIYER-HEKİMOĞLU TRABZON maçının devre arasında ve müsabaka sonunda müsabaka hakemlerine yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle 150 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi. Üstelik bununla sınırlı kalmayan cezaya birde maske eklendi.PROTOKOL TRİBÜNÜ'NÜN YARISI MASKESİZ FAKAT TEK CEZAYI SAFFET AKKOYUN'A KESTİLER...

Aynı müsabakada bir diğer skandal karar ise Başkan Saffet Akkoyun'un maske takmadığı için aldığı 3 bin liralık ceza...

Müsabaka genelinde maske ile maçı takip eden Saffet Akkoyun, hararetli ve gergin geçen dakikalarda farkında olmadan çıkardığı maske nedeniyle cezaya çarptırılıyor.

Protokol tribününde maçı izleyen maskesiz birçok kişiyi görmezden gelen müsabaka temsilcisi bu maske cezasını da yalnızca Başkan Saffet Akkoyun'a yazarak hem çifte standarta imza atıyor hem de yapılan adaletsizliği gözler önüne sermiş bulunuyor.