Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Maske Takmama Konusunda da </br>İttifak Halindeler
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Maske Takmama Konusunda da
İttifak Halindeler

Maske Takmama Konusunda da </br>İttifak Halindeler
Sarıyer-Turgutluspor müsabakasında, maçtan çok her şey konuşuldu.
19.09.2021 / 15:29


2. Lig Kırmızı Grup 3. Haftasında karşı karşıya gelen Sarıyer-Turgutluspor maçında maske kuralı protokol tribününde hiçe sayılırken, örnek olması gereken üst düzey siyasetçilerin maskesiz maç izlemeleri Sarıyer halkında şaşkınlık yarattı...

Sarıyer-Turgutluspor müsabakasında, maçtan çok her şey konuşuldu.

Tartışılan konulardan biri de maskesiz siyasetçilerdi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ve MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar'ın maske kuralını yok sayarak, maskesiz bir şekilde müsabakayı izlemeleri "Kural Tanımazlık ile Vatandaşa Kötü Örnek" olarak değerlendirilirken, bazı vatandaşlar ise "AK Parti ve MHP Maske takmama konusunda da İttifak halindeler" esprisi yaptılar...

Müsabakayı takip edenler arasında Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'un yanı sıra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Hakan Başpınar, Sarıyer Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cebrail Karakaş ve Turgutluspor Başkanı Taner Kestaneci'de vardı.

Fotoğraflarda da net olarak görüldüğü gibi Başkan Saffet Akkoyun ile Sarıyer Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cebrail Karakaş kurallara uygun, muntazam bir şekilde ağız ve burunları kapalı olarak maskeleri takılı.

Ancak ilçenin iki önemli ve değerli ismi Halil İbrahim Kurşun ve Hakan Başpınar'a dikkat ederseniz maskeden eser yok.
1 buçuk yıldır Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere sağlık kurulu ve binlerce hekim, maskenin önemini anlatırken, Türkiye'nin iktidar partisinin İlçe Başkanı ile devletin omurgası İttifakın ilçe başkanı "kural bozucu" görüntüler sergilemesi, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Gerek Halil İbrahim Kurşun gerekse Hakan Başpınar kendi özgü karakterlerinde son derece hassas, sağduyulu ve toplumla barışık insanlar.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde her iki ismin de hem kişisel güvenilir karakterleri çerçevesinde hem de temsil ettikleri kurumların ağır sorumluluk vasfı neticesinde her daim doğru örnek olma zorunluluğu vardır. Bu önemli bir gerçek...

Halkın gözü liderlerde olur.

Sarıyer'de iki güzide Partinin lideri durumunda olan bu iki değerli başkana yakışan kurallara uymak ve topluma örnek olmaktır.

Maske takmadığı için binlerce lira ceza yiyen vatandaşlarımız, siyasetçilere uygulanan ayrımcılığı gördüklerinde, liyakat sisteminin çöktüğünü düşünerek, inandıkları ve güvendikleri siyasetçiler arasında bazı kopukluklar meydana gelebilir. Çünkü bir kural varsa, o kurala herkes eşit şartlarda uymalıdır.

Güçlü olan gücü nispetinde kuralları yıkarsa, vatandaşta kendi yöntemleri ile konulan kuralları bozma içgüdüsü ile hareket etmeye başlar.

Bu nedenle devlet tarafından konulan kurallara siyasetçilerin bilhassa toplum içinde çok dikkat etmesi kaçınılmaz bir Elzemdir.

Unutulmamalıdır ki kurallar toplumun sağlıklı, huzurlu yaşanabilir ortamlar oluşturulabilmesi için alınıyor.