Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BUNU ANCAK 'VATAN HAİNLERİ' YAPAR!!! </br>SARIYER PROTOKOL KAPISINDA </br>SKANDAL OLAY!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BUNU ANCAK 'VATAN HAİNLERİ' YAPAR!!!
SARIYER PROTOKOL KAPISINDA
SKANDAL OLAY!!!

BUNU ANCAK 'VATAN HAİNLERİ' YAPAR!!!  </br>SARIYER PROTOKOL KAPISINDA </br>SKANDAL OLAY!!!
"Şehit Babası Olabilir Bize Ne?" Dediler. '100 Lira' İçin Yüz Kızartıcı Suç İşlediler!!!
19.09.2021 / 14:41


TFF 2. Lig Kırmızı Grup 3. Hafta müsabakasında karşı karşıya gelen Sarıyer-Turgutluspor maçı öncesi protokol kapısında vicdanları yaralayan bir olay yaşandı.

15 Temmuz Şehidi Fatih Satır'ın babası Turan Satır Sarıyer-Turgutluspor müsabakasını izlemek üzere geldiği Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı'nın protokol kapısında "Vatan Hainlerinin" yapacağı cinsten saygısızca bir muameleye maruz kaldı...Sarıyer Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkilileri tarafından Protokol kapısının merdivenlerinin dibinde durdurulan Turan Satır'dan, tribüne giriş için 100 lira para istendi. Turan Satır "ben Başkan Saffet Akkoyun'un davetlisi olarak maça geldim" demesi üzerine, Gençlik Spor Müdürlüğü yetkilileri "davetli de olsanız 100 lira para vermeden giremezsiniz" cevabını veriyor.

Bu esnada olaya şahit olan gazetemizin genel yayın yönetmeni Emre Güner devreye giriyor ve Sarıyer Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkililerine "şehidimizin babasını 100 lira için mi itibarsızca kapıda bekletiyorsunuz?" diye sorunca, Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri bu kez "şehit babası olabilir, bize ne? Burada kurallar var!" şeklinde karşılık veriyor.Bu nasıl bir cevap!


"Şehit babası olabilir, bize ne?" söylemi, bir vatan evladının ağzından çıkacak sözler değildir.

Bu içinde kin barındıran söylem küstahlığında ötesinde anlamlar içeren karanlık zihniyetlerin kusmuklarından başka bir şey olamaz!!!

Şehidimizin babasını 100 lira için kapıda bekleterek aklınız sıra 15 Temmuz'un intikamını mı alıyorsunuz?

Hayırdır!!! Sizin amacınız ne? Derdiniz ne?

Sarıyer Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkililerinin haddini fazlasıyla aşan söylemlerinden sonra yaşanan bu iğrenç olaya tesadüfen şahit olan ve daha fazla tahammül edemeyen gazetemizin genel yayın yönetmeni Emre Güner, bir kez daha devreye giriyor ve kimseyi dinlemeden şehidimizin babası Turan Satır'ı Protokol kapısından stada sokuyor...

Burada tartışılması gereken öyle rezalet bir tablo var ki, neresinden başlasak anlatacağımız rezalet yarım kalır.

Öncelikle vatanımıza, bayrağımıza iğne ucu kadar sevgi duymayan fakat bunu ömrü boyunca gizlemeyi başaran soysuzlara sesleniyoruz!Şehit babalarının derdi para mı?

Onlar bu vatan uğruna evlatlarını seve seve feda etmiş, gönülleri vatan aşkıyla yanan Aslan yürekli babalar.

Çocuklarını genç yaşta kara toprağa koyup "Vatan Sağolsun" diyen elleri, ayakları öpülesi bu mübarek insanları hangi aşağılık zihniyetlerin esiri olarak "itibarsızlaştırma" çabası içerisine girişiyorsunuz?

Anlamak çok güç!!!

Şehit babası protokol kapısına geldiğinde bir "merhaba" bir "Hoş geldiniz" bile demiyorsunuz! Bu ne kin! Bu ne öfke! Bu ne şiddetli bir ihtiras böyle...

Stada sanki şehit babası değil de, ölen teröristin babası gelmiş!!! Bu nasıl bir muamele böyle. Hiç mi utanmıyorsunuz?

Vatan toprağını ve ay yıldızlı şanlı bayrağımızı kanlarıyla var eden ve bizler huzurla yaşayalım diye kendi canlarını feda eden şehitlerimizin ailelerini her daim başımızın üstünde taşımamız gerekirken, onları "yok hükmünde" gösterme çabasına girmek, aşağılık kompleksinin yanı sıra içinde farklı planlar barındıran kripto bataklık durumudur...Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumu Protokol kapısında "100 TL" için küstahlık yaptığınız Turan Satır'ın şehit oğlu Fatih Satır'ı tanıyor musunuz?

26 yaşındaki Fatih Satır, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hain darbecilere direndiği Borsa İstanbul binası önünde açılan ateşle şehit düştü.

Satır’dan geriye, vurulduğu sırada üzerinde bulunan Türk bayrağı kaldı.

Darbe girişimini arkadaşlarından öğrenerek meydanlara çıkan Fatih Satır, arkadaşının “gitme” demesine karşılık, “Ben gidiyorum. Memleketi bir avuç vatan haini çapulcuya mı teslim edeceğiz?” karşılığını vermişti.

Fatih’in ablasının darbe yapıldığını söylemesi üzerine, babası Turan Satır'ın ağzından gayri ihtiyari “'Bir şehit de bizim evden çıksın” cümleleri dökülmüştü.Ablası Fatih’in gitmesini istemedi ama şehitleri gördükçe gözyaşı döken babası, “Bırakın gitsin. Bu vatanı kim kurtaracak?” cevabını vermişti!!!

ŞEHİT AİLELERİNE SAYGISIZLIK, VATAN HAİNİ İBARESİ İLE EŞ DEĞER BİR UNSURDUR!