Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İBB'DEN İSTİNYE HALKINA </br>ŞAFAK VAKTİ KALLEŞ SALDIRI!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İBB'DEN İSTİNYE HALKINA
ŞAFAK VAKTİ KALLEŞ SALDIRI!!!

İBB'DEN İSTİNYE HALKINA </br>ŞAFAK VAKTİ KALLEŞ SALDIRI!!!
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in yıkımı planlayanların başında geldiği ve yıkım saatini gizleyerek çevre katliamının yaşanmasında başrol oynadığı öğrenildi...
16.09.2021 / 15:28


Dile kolay tam 42 yıldır spora ve sporcuya verdiği destekle tüm Türkiye'nin örnek amatör spor kulüplerinden biri olarak gösterilen İstinye Spor Kulübü'ne ait sosyal tesis, kulübün hizmetlerini karşılıksız bırakmak istemeyen Başkan Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla dün sabaha karşı Saat 05:00 sıralarında "Anafartalar Savaşı'na" çıkarma yaparcasına gelen İBB ekiplerince yerle bir edildi...Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in yıkımı planlayanların başında geldiği ve yıkım saatini gizleyerek çevre katliamının gerçekleşmesinde başrol oynadığı öğrenildi...

İstinye Spor Kulübü Tesisi, dün sabah gizlice "Truva Atı" misali hareket eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkıldı.Enkaz yığınına dönen İstinye Spor kulübü Tesisi'nin, İBB tarafından kim veya kimlere rant amaçlı peşkeş çekileceği büyük merak konusu olurken, İstinye halkı ise haklarını sonuna kadar savunacaklarını ve bu işin peşini asla bırakmayacaklarını dile getiriyor...Yalnızca İstinye'nin değil, tüm Sarıyerlilerin göz bebeği olarak lanse edilen İstinye Spor Kulübü, 42 yıldır binlerce çocuğu lisanslı sporcu yaparak tüm kötü alışkanlıklardan korumasının yanı sıra, İstinye halkına sunduğu hizmetlerle de adından sıkça söz ettiren nadir amatör kulüplerimizden biri olarak dikkat çekiyor.

Böylesine büyük sosyal sorumluluklar edinen ve halk odaklı hizmet anlayışını benimseyen İstinye Spor Kulübü'ne ve tüm İstinye halkına büyük darbe vuruldu...

Gerçekleşen yıkımdan iki gün önce de gelen İBB ekipleri İstinye halkının direnişi ile karşılaşınca yıkımı gerçekleştirmeden olay yerinden ayrılmıştı.

1988 yılından itibaren Sarıyer, İstinye Mahallesi'nde bulunan İstinye Spor Kulübü Sosyal Tesisleri, kaçak olduğu gerekçesiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sabah saat 05.00 sıralarında yıkıldı.
Yıkım anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. "YIKIMA KARŞI DURDUĞUMUZ İÇİN ÜZERİMİZE DOZER SÜRDÜLER"

Kendilerine hiçbir tebligat yapılmadan yıkımın gerçekleştirildiğini söyleyen İstinye Mahallesi Muhtarı Recep Alkan "üç gün önce yıkıma gelen Büyükşehir Belediyesi ekipleri burada bir halk direnci ile karşılaştılar, yıkamadan gittiler.

Üzerinden iki gün geçti. Sabah saat 05.00 sularında dozerlerle beraber içeri girerek yerin tahtalarını kırıp burayı bu hale getirdiler.

Burası, 1988 senesinden beri İstinye Spor Kulübümüzün işlettiği bir yerdir.

Burası üç kısma ayrılan bir yer.

Bir kısmı arka görünüm, bir kısmı Milli Emlak'ın, bir kısmı da Büyükşehir'in.

İBB'ye kalan kısmı, bize hiçbir tebligat göndermeksizin, hiçbir uyarı yapmaksızın bu yıkıma gelmişlerdir.

Geldiklerinde yine bir tebligat sunmadılar bize.

Mazeretsiz burayı yıktılar.

Neye dayandılar? Gecekondu mesken yasasının geçici 72. maddesi gereği, haber vermeksizin yıkım yapabilirmiş.

Burada gecekondu mu var? Yok!!!

Yerdeki tahtaları sökmüşsün. Burası, İstinye Spor Kulübümüzün Sosyal Tesisleri. Buraya beş altı tane masamızı açıyoruz. Buraya gelen İstinye halkı oturuyordu. Hastaneye gelen, hastası olan gelip oturup çayını içiyordu. Beklemesini yapıyordu.

Polis, zabıta, bilmem ne hepsi önümüzü kesti.

Dozerin önüne geçince üzerimize sürdüler.

Bizim şimdi yetkililerden talebimiz, burada olan yeri bizim spor kulübümüze tahsis ederek, kiralayarak veya bize ecrimisil ile devrini yaparak bu sorunun giderilmesi ve buranın eski haline dönüp gene halkın hizmetine açılmasıdır. Spor kulübümüze bir gelir kaynağı sağlanması bizim tek amacımız.

Başka bir talebimiz yok" dedi.