Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - HULUSİ DERİCİ'DEN </br>30 AĞUSTOS </br>ZAFER BAYRAMI MESAJI...
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

HULUSİ DERİCİ'DEN
30 AĞUSTOS
ZAFER BAYRAMI MESAJI...

HULUSİ DERİCİ'DEN </br>30 AĞUSTOS </br>ZAFER BAYRAMI MESAJI...
Hulusi Derici, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Bir kutlama mesajı yayımladı...
30.08.2021 / 10:59


Reklam sektörünün en önemli isimlerinden, iş insanı ve aynı zamanda Sarıyer Spor Kulübü Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Derici, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Bir kutlama mesajı yayımladı...

HULUSİ DERİCİ:

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan milli mücadele, Başkomutanlık Meydan Savaşıyla mutlak zafere dönüşmüştür.

30 Ağustos 1922 tarihi Türk ulusunun, Türk askerinin dünya tarihine altın harflerle yazdığı kahramanlık destanı ve bağımsızlığını kazandığı gündür.

Tarih açıp tarih kapatan, tarih boyunca 17 devlet kurup, Adriyatik’ten Çin’ e kadar sınırları uzanan bir ulusu kendi yurdunda esir etmek isteyen Haçlı zihniyetine “Ya istiklal, ya ölüm!” parolasıyla 1919’da Samsun’da başlayıp, Amasya, Erzurum ve Sivas’ta Anadolu’nun bağrında yoğurulan 1. İnönü, 2. İnönü ve Sakarya Meydan Muharebeleriyle Türk Ulusunun yüksek karakterini, tam bağımsız ruhunu, Türk’ün tutsak edilemeyeceğinin tarihsel gerçekliğinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz İleri” emriyle 1683 Viyana Bozgunundan itibaren taarruza geçemeyen bir ulusun 239 yıl sonra taarruza geçerek kanıyla, canıyla düşmanı vatanımızdan kovarak istiklalini, tam bağımsızlığını kazandığı bir destanın adıdır Başkomutanlık Meydan Savaşı.

Başkomutanlık Meydan Savaşı, dünya tarihinde hiçbir devletin, ulusun ortaya koyamayacağı kararlılığın sonucudur.

Alparslan Şah tarafından 1071 yılında Malazgirt Meydan Savaşıyla Türklere kapıları açılan Anadolu’nun 30 Ağustos 1922’de ebedi Türk yurdu olduğu gerçeğidir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadelenin nihai savaşı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle yurdumuzdan düşmanı kovduğumuz bu önemli günün 99.yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, vatanımızı düşmandan kurtarmak için önce vatan diyen şehitlerimize, gazilerimize Allah’tan rahmet diler, şükranlarımı sunarım.