Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BU UYARIMIZ SADECE GAZETECİLİK DEĞİL... </br>AYNI ZAMANDA İNSANLIK GÖREVİMİZ! </br>SOKAKTA ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARI GÖRDÜĞÜNÜZDE SAKIN KURTARMAYA ÇALIŞMAYIN! </br>DİREKT 155'İ ARAYIN...</br>YOKSA?</br>VAHŞİCE ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU UYARIMIZ SADECE GAZETECİLİK DEĞİL...
AYNI ZAMANDA İNSANLIK GÖREVİMİZ!
SOKAKTA ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARI GÖRDÜĞÜNÜZDE SAKIN KURTARMAYA ÇALIŞMAYIN!
DİREKT 155'İ ARAYIN...
YOKSA?
VAHŞİCE ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ!

BU UYARIMIZ SADECE GAZETECİLİK DEĞİL... </br>AYNI ZAMANDA İNSANLIK GÖREVİMİZ!  </br>SOKAKTA ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARI GÖRDÜĞÜNÜZDE SAKIN KURTARMAYA ÇALIŞMAYIN!  </br>DİREKT 155'İ ARAYIN...</br>YOKSA?</br>VAHŞİCE ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ!
Kadir Şeker'in babası yaşanan trajediler hakkında "Bırakalım ne hali varsa görsünler' mi demeleri lazım? Olan masum insanlara oluyor" diyerek tepki gösterdi.
26.08.2021 / 12:48


Türkiye'nin konuştuğu iki cinayet Kadir Şeker ve Alpay Kalyon. Kadir Şeker bir kadını kurtarmak isterken katil olmuştu. Alpay Kalyon ise İzmir Çeşme'de gece kulübü önünde bir kadını kurtarmak isterken sabıkalı vale tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Kadir Şeker'in babası yaşanan bu durumlar hakkında "Bırakalım ne hali varsa görsünler' mi demeleri lazım? Olan masum insanlara oluyor" diyerek tepki gösterdi.

Kadir Şeker ve Alpay Kalyon tepkisi

İzmir'in Çeşme ilçesinde, geçen Cumartesi gecesi, eşi ve iki arkadaşı ile birlikte eğlenmek için gittiği gece kulübünde darp edilen bir kadını kurtarmak isteyen bir çocuk babası Alpay Kalyon, uyuşturucu, yaralama gibi suçlardan emniyette 10 kaydı bulunan vale Faruk Baştosun tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Bu olay akıllara, geçen yıl Konya'da şiddet gören Ayşe Dırla'yı kurtarmak isterken çıkan boğuşmada Özgür Duran'ı bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker'i getirdi.BAZI İNSANLARDA YARDIM DUYGUSU KALMAMIŞ

12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'in babası Cengiz Şeker, "Toplumumuzda maalesef bir ahlak erozyonu var. Duyarsızlaştık. Bazı insanlarda yardım duygusu kalmamış. Olanların da başına hep kötü şeyler geliyor. Kadir'im de yardım etmek istediği ama 1,5 yıldır cezaevinde. Yine Konya'da öldürülen Orhan Çumralıgil'de bir kadını kurtarmak isterken bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. İzmir'deki Alpay Kalyon'da bir kadına yardım etmek isterken öldürüldü.BIRAKALIM NE HALİ VARSA GÖRSÜNLER' Mİ DEMELERİ LAZIM?

İnsanların bu tür konular karşısında duyarsız mı olması lazım? 'Bırakalım ne hali varsa görsünler' mi demeleri lazım? Bu tür konulara karışan insanlarımızın biraz olayları süzmeleri gerekiyor. Yoksa Kadir gibi Orhan gibi Alpay gibi masum insanların canı yanıyor. Benim oğlum yardım etmek isterken cezaevine girdi. Diğerleri, yardım etmek isterken hayatından oldu.

Olan masum insanlara oluyor. Bizim çocuğumuz yandı bu insanların eşleri, çocukları, aileleri de yandı" dedi.
Etiketler: