Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE </br>FUTBOL OKULU COŞKUSU
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE
FUTBOL OKULU COŞKUSU

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDE </br>FUTBOL OKULU COŞKUSU
Sarıyer Spor Kulübü Futbol Okulu, Başkan Saffet Akkoyun'un girişimleri ve projeleri öncülüğünde yeniden hizmete açıldı.
04.06.2021 / 22:53


Pandemi dönemi dolayısıyla 15 ay gibi uzun bir süre faaliyetlerini durduran Sarıyer Spor Kulübü Futbol Okulu, Başkan Saffet Akkoyun'un girişimleri ve projeleri öncülüğünde yeniden hizmete açıldı.

Sarıyer Spor Kulübü'nün Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hulusi Derici'nin ise antrenmanları yakından takip ettiği ve istenilen yüksek potansiyelin elde edilmesi için birçok unsuru tek tek analizleri ile raporladığı görüldü.

Futbol okulunun uzun bir zaman diliminden sonra faaliyetlerine yeniden başlamasıyla birlikte çocukların sevinci ve heyecanı ise görülmeye değerdi.

Minik martıların sahadaki antrenman coşkusu aynı zamanda kendilerini izleyen anne ve babalarını da fazlasıyla mutlu etti.

05-13 yaş arası tüm çocukların eğitim aldığı Sarıyer Futbol Okulu'nun aylık aidat ücreti sadece 195 lira. Salı ve Perşembe günleri devam eden antrenmanlar Temmuz ayı itibarıyla haftada 3 güne çıkacak.

Her futbolcunun kendi yaş grubu ile eğitim aldığı futbol okulunda her biri işinde uzman 4 antrenör görev yapıyor.

Tarihi başarılarla dolu Sarıyer Spor Kulübü'nün geleceğini inşa edecek sağlam temelleri oluşturmak amacıyla sürdürdüğü futbol okulları projesi, yeniden yapılandırılmış olup; vizyonunu, misyonunu ve amaçlarını güncelleyerek farklı bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır.

Sarıyer Spor Kulübü'nde örf ve adetlerine bağlı olarak, sporun evrensel boyutlarındaki sevgi, kardeşlik ve Fair Play ilkelerine bağlı, saygılı ve kültürlü genç bireylerin yetiştirilmesi için tam mesai harcanıyor.

Ayrıca sürekli gelişen teknolojiden ve bilimsel çalışmalardan maksimum seviyede faydalanarak sporda yetenekli bireylerin tespit edilmesi de fevkalade bir hizmet olarak karşımızda duruyor.

Gelecek yıllarda Sarıyer Futbol Akademisi’nde forma giyecek futbolcular yetiştirmek ve bununla beraber; rakibine, hakeme, futbol seyircisine saygılı; Fair Play ilkelerine uyan sporcular yetiştirmek, Sarıyer Spor Kulübü'nün bu alanda en doğru adreslerden biri olduğunu gösteren somut örnekler diyebiliriz...