Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER SPOR KULÜBÜ'NE </br>VİZYONLU YÖNETİCİLER ŞART!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NE
VİZYONLU YÖNETİCİLER ŞART!!!

SARIYER SPOR KULÜBÜ'NE </br>VİZYONLU YÖNETİCİLER ŞART!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner Yazdı...
22.05.2021 / 11:12


Sarıyer Spor Kulübü 5 veya 12 Haziran tarihinde olağanüstü genel kurul gerçekleştirecek. 9 yıldır Sarıyer'in tüm yükünü büyük vefa örneği göstererek omuzlarında taşıyan Başkan Saffet Akkoyun'un aday olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken, ilçe genelinde % 90'lık büyük bir kitle Başkan Akkoyun'un göreve devam etmesini istiyor.Bununla beraber adaylık konusunda başka bir isim de gündeme gelmiş değil.

Ortada şöyle bir gerçek var ki, sunduğu hizmetlerle Sarıyerlilerin gönlünde taht kuran Saffet Akkoyun başkanlığa devam edecekse, yönetim listesini kendi gibi kalibreli ve omurgalı isimlerden kurması gerektiğini kırmızı alarm ile belirtmek isteriz.

Bu doğrultuda şunu net olarak masaya koymalıyız... Son 25 yıldır süregelen fakat bilhassa son bir yıllık süreçte bardağı taşırarak ayyuka çıktığını net şekilde fark ettiğimiz üzere yönetim kurulu gerçekten çok ama çok önemli.

Vizyonu yüksek, işin ehli yöneticilerin bir kulüpte ki varlığı ile yokluğu arasındaki farkı Sarıyer Spor Kulübü'nde fazlasıyla hissetmiş bulunuyoruz.

Ayrıca belirtmekte fayda var ki Sarıyer halkı da Saffet Başkan'dan ne kadar memnun ise yönetim kurulunu oluşturan birçok isimden o denli rahatsız olduğunu sosyal medyada sıkça dile getirmekte.

Sarıyer son senelerde görev yapan zayıf yönetimlerden çok çekti.

Birlik ve beraberlik noktasında maalesef güçlü bir görüntü veremedik.

Yönetim tek yumruk olamadı.

Kısır çekişmelerin, ego savaşlarının olduğu ortamlarda başarı gelmez.

Bir çoğu maddi manevi fayda getirmeyen ve almış olduğu görevlerin içini dolduramayan kişilerden fayda alamayacağımızı bilmek için filozof olmaya gerek yok.

Görevini layıkıyla yapan yöneticiler başımızın üstünde. Onlara her daim teşekkür ederiz ve sonuna kadar devam etmeliler ancak bu kişilerin sayıları artmalı.

Sarıyer’de icraat yapmayan yönetici devrinin son bulması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu çerçevede örnek teşkil etmesi ve somut bir netice oluşturması adına geçmiş yönetimlerden bir isim paylaşmak gayet yerinde olacak.

Ali Büyükasar...

İdarecilik, bilgi ve beceri isteyen bir makamdır. Buna hepimiz hemfikiriz öyle değil mi?

Makam sahibi olmuş ama idareci olamamış birçok örneği Sarıyer'de yaşadığımız da bir gerçek.

Çağdaş bir futbol yöneticisi olan, spor yönetimini bilen, sporcuyu ve toplumu tanıyan, birçok STK’da görev yapan, spor kuruluşlarının amaçları doğrultusunda severek, isteyerek ve bilinçli bir şekilde fedakârca çalışan Ali Büyükasar potansiyelinde gerçek profesyonel isimlere ihtiyacımız olduğu net olarak gözükmektedir.

Genç, dinamik, bilgili, kültürlü ve deneyimli bir futbol adamı olan Büyükasar'ın tüm Sarıyerliler nezdinde fazlasıyla kabul edilebilir özellikler taşıması sebebiyle bu örneği vermiş bulunuyoruz.

Çalışkan ve kurumsal temsil kabiliyetini her insanda görme şansımız maalesef yok. Büyükasar, insanlar ile kuvvetli ilişkileri, futbol camiasındaki geniş çevresi ve yapıcı tutumu sayesinde teknik heyetler, futbolcular ve taraftarların da sevdiği bir isim olmuştu.


Sarıyer'de doğup büyümüş birisi olarak; Sarıyer Spor Kulübü'nde geçtiğimiz yıllarda 4 yıllık yöneticilik kariyeri bulunan (basın sözcüsü, TFF temsilcisi, genel kaptan) Ali Büyükasar; aynı zamanda çok sayıda ulusal tv de futbol yorumculuğu yaparak kamuoyunda otoriter kimliğini de sergiliyor. Bende şahsen bir Sarıyerli olarak böylesine başarılı genç spor adamlarını görünce mutlu oluyorum.

Bu tarz yüksek kapasiteye sahip daha nice genç yöneticilerden faydalanmak ve akabinde Türk futboluna kazandırmak Sarıyer Spor Kulübü için ufka ışık saçan bir görev olmalıdır.

Bu tarz yöneticileri Sarıyer’de keşfederek sayılarının artmasını sağlamalıyız.

Sezon içerisinde oluşacak kriz anlarında çözüm için elinden geleni yapan, moral motivasyonu arttıran, camiada toparlayıcı görevler üstlenen kişilere ihtiyacımız var.

Sarıyer Spor Kulübü'nde yöneticilik vizyonu bu seviyede verimliliğini artırabilir.

Herkes kendi işinin ehli olmalı ve sorumluluğu kapsamında elinden gelenin en iyisini hizmet çatısı altında kıymete dönüştürmelidir.

Kulübe ve dolayısıyla camiaya her yönüyle değer katan isimlere, işi bilen ve hepsinden önemlisi karakterli yöneticilere ihtiyacımız bulunmaktadır.

Kalıcı başarıyı ancak bu şekilde elde edebiliriz.

Bir spor kulübünde şampiyonluk için sadece iyi teknik ekip ve iyi futbolcu grubu yetmez...

En az onlar kadar iyi ve güçlü yönetim mutlaka olmalıdır.

Bu sistemli ve bilinçli çalışmanın zeminini hazırlayacak olan unsurun Sarıyer Spor Kulübü'nde gerçekleşmesi için samimi adımların titizlikle atılması gerektiğini düşünüyor, Sarıyer Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.