Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>19 MAYIS MESAJI
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ RIZA ZAMAN'DAN
19 MAYIS MESAJI

ALİ RIZA ZAMAN'DAN </br>19 MAYIS MESAJI
Ali Rıza Zaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
19.05.2021 / 12:00


Sarıyer'in halk nezdinde lider isimlerinden biri olan, otoritesi ve saygınlığı ile Kanaat Önderi olarak görülen, ilçenin sevilen şahsiyeti Ali Rıza Zaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında:

"Türk gençliğine; bu onurlu günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet duygularıyla anıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Mesajında; 19 Mayıs 1919 tarihinin yeri ve önemini dile getiren Zaman, şunları kaydetti:

19 Mayıs 1919, Ulu Önder Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Samsun’da başlattıkları ve Türk milletinin, başta emperyalizm olmak üzere dünyada hakim olan baskılara, zulümlere başkaldırışın günüdür.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu tarihte Türk milleti, Ulu Önder Mustafa Kemal’in önderliğinde, sömürgeci güçlerin dayattığı ve tutsaklığı öngören bağımlı ve onursuz bir geleceği reddetmiş, kendi geleceğini belirleme kararlılığını ele almıştır.

19 Mayıs 1919, milletimizin kutlu bir başkaldırışını, destansı uyanışını, bağımsızlık uğruna her şeyi göze aldığını kanıtlayan muazzam bir diriliş olarak, tarihe damgasını vurmuştur.

19 Mayıs 1919, aşağılanmak istenen ulusal varlığımızın canlanışı; teslimiyetçi, ödün veren yönetimlere karşı ulus devletinin müjdesi, dönemin emperyalist güç dengelerini baştan sona değiştiren ulusal mücadele bilincimizin tüm dünyaya ilan edildiği tarihtir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurtuluş’un 19 Mayıs 1919’un 102.’nci yılında, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tekrar minnet ve saygıyla anıyorum.