Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SARIYER'İN GELECEĞİ </br>YOK OLMADAN... </br>ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR!!!
Ev, araba, iş yeri, dükkan satışında faizsiz dönem! Yasa değişiyor...
Sarıyer'de uyuşturucu serasına çevrilen lüks dairelere baskın
Sarıyer’de iş adamına silahlı saldırı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SARIYER'İN GELECEĞİ
YOK OLMADAN...
ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR!!!

SARIYER'İN GELECEĞİ </br>YOK OLMADAN... </br>ACİL ÇÖZÜM GEREKİYOR!!!
Pandemi süreci bahane edilerek altyapı faaliyetlerinin durdurulması Sarıyer'in geleceğine yapılan en büyük yanlıştır.
10.01.2021 / 13:33


Erzurumspor, Antalyaspor, Hatayspor, Samsunspor, Malatyaspor, Ümraniyespor, Altınorduspor, Bursaspor, Manisaspor, Balıkesirspor, Afyonspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve daha ismini saymadığımız birçok profesyonel futbol kulüpleri altyapılarında antremanlarına ve faaliyetlerine tüm hızıyla devam ederken, Sarıyer Spor Kulübü altyapı futbolcuları aylardır yatıyor.

Covid-19 pandemi süreci kapsamında alınan önlemler ile Sarıyer Spor Kulübü aylar öncesinden altyapının tüm antrenman faaliyetlerini durdurmuştu.

Maalesef bu cümleyi kullanmak zorundayız ki 13, 14, 15, 16, 17 ve 19 yaş takımında forma giyen Sarıyerli futbolcular evlerinde çürümeye terk edilmiş durumda.

Acı ama gerçek olan bu...

(20 Yaş altı lisanslı sporcuların antrenman yapmasında, sportif faaliyetlerini sürdürmesinde hiçbir yasak olmamasına rağmen) pandemi süreci bahane edilerek altyapı faaliyetlerinin durdurulması Sarıyer'in geleceğine yapılan en büyük yanlıştır.

Bu durum Sarıyer'in sadece 1 yılını sekteye uğratmakla kalmaz, aynı zamanda önümüzdeki 5 yılın kariyer planlaması büyük zarar görerek, birçok genç oyuncunun futbol eğitim programı hezeyana uğrayacak...

Sarıyer Spor Kulübü'nün kendi altyapısı ile var olduğunu ve köklü bir Çınar misali bugünlere ulaştığını önemle bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Başta Sarıyer Spor Kulübü Altyapı sorumlusu Sayın Hulusi Derici olmak üzere tüm yönetim kurulunun bu konuya acil müdahale etmesi tüm Sarıyerli vatandaşların ortak beklentisidir.

Hulusi Derici ve Sarıyer Spor Kulübü'nün tüm yöneticilerine soruyoruz!

Türkiye'de birçok futbol kulübü altyapı antrenmanlarına tüm hızıyla devam ederken, Sarıyer Spor Kulübü nasıl oluyor da ümit vaad eden genç futbolcuların geleceği ile oynuyor?

Çocuklarımıza bu zulmü daha fazla reva görmeyelim.

LÜTFEN!!!

Acil olarak tüm altyapı antrenmanlarını başlatarak, Sarıyer Spor Kulübü'ne yakışan faaliyetlerin sürdürülebilir nitelikte olduğunu bir kez daha gösterin!

Altyapı sahası, soyunma odaları ve tüm çevresi profesyonel hijyen ekibi tarafından düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Altyapı faaliyetlerinin başlamasına yönelik hiçbir engel yok.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Sayın Saffet Akkoyun'un da bu konuya önem vererek, hassasiyetini ortaya koyacağına ve gerekli adımları ivedilikle gerçekleştireceğine olan güvenimizin tam olduğunu kamuoyuna bildiririz...


TÜM SPOR DALLARINDA, 20 YAŞ ALTI LİSANSLI SPORCULARIN HİÇBİRİNE YASAK YOK! İŞTE BELGESİ!!!