Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - YAZIKLAR OLSUN
SARIYER'İN ERTELEME MAÇLARI BU TARİHLERDE OYNANACAK!
Borsa İstanbul'un yüzde 10'u </br>Katar'ın oldu
Süleyman Soylu: Kürtler ve Aleviler </br>bu ülkenin çimentosu

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAZIKLAR OLSUN

YAZIKLAR OLSUN
Zamanı geldiğinde Sarıyer Spor Kulübü'nün bugüne kadar hiç görmediğiniz ve tahmin bile edemeyeğiniz 'Demir Yumruğunu' iliklerinizde hissedecek siniz. Bundan asla şüpheniz olmasın!!!
28.10.2020 / 17:47


Sarıyer 15 gündür Covid-19 salgınıyla mücadele veriyor.

Beyaz martıların maalesef 14 futbolcusu ve 1 antrenörü koronavirüs testleri pozitif çıkmasından dolayı 2 resmi lig maçı ertelendi ve kısa vadeli ciddi sıkıntılı bir süreç baş gösterdi.

Yaşanan tüm bu olağanüstü sağlık afetine rağmen devletin, yerel yönetimlerin ve sivil toplum kuruluşlarının hiçbir kurumundan Sarıyer Spor Kulübü'ne bir 'geçmiş olsun' mesajı veya bir 'iyi niyet temennisi' ulaşmadı.

Ayrıca her ortamda "Biz Sarıyerliyiz, Sarıyer için ölürüz" diyen insanlardan ve Sarıyer esnafından da tek bir iyi dilek temennisi gelmemesi "bu nasıl bir Sarıyer sevgisidir' sorusunu akıllara getirdi.

Nankörlük mü desek, yoksa vurdumduymazlık mı bilemedik?

Bundan sonrası ise daha vahim ve trajikomik!!!

Sarıyer Spor Kulübü'nün su, ekmek, et, sebze, meyve vs. satın aldığı Sarıyer esnafı ise "belki Başkan Saffet Akkoyun'da koronavirüs olur, ölür... Paramız kalır" korkusuyla alacakları için panikle kulübe saldırdılar!!!

Yaa Subhanallah Arkadaşlar! Burası hasta evi hasta! Ayıptır, günahtır... Bu nasıl bir zihniyet!

Son 9 yıldır Sarıyer Spor Kulübü'nde hangi esnafın veya bir Allah'ın kulunun 5 kuruş alacağı kalmıştır? Her daim paranız tıkır tıkır hesabınıza yattı.

Sarıyerlilik bu mu?

Sarıyer Spor Kulübü için 9 Yılda cebinden 20 milyon lira para harcayan (bugün dolar bazında değerlendirirsek 40 milyon lira) Başkan Saffet Akkoyun'a bakın, bir de olağanüstü Koronavirüs sebebiyle ödemesi 1 hafta geciken Sarıyerli esnafın duruşuna bakın?

Gelelim devlet ve STK kuruluşlarına...

Hatırlanacağı üzere Sarıyer Spor Kulübü, Covid 19 vakalarının ve ölümlerinin zirve yaptığı bir zamanda, kulübün kamp tesislerini sağlık çalışanlarına açmıştı.

Evlerine gidemeyen onlarca, yüzlerce doktor, hemşire ve diğer sağlık görevlileri Sarıyer'in kamp tesis binasında eksiksiz olarak konaklamış ve sıcak yemekleri her daim hazır tutulmuştur.

Bununla birlikte Başkan Saffet Akkoyun'un şahsi olarak yapmış olduğu hayır çalışmaları ve ciddi sosyal projelerden de bahsetmiyoruz.

Bugün bakıyorsunuz; Sarıyer Spor Kulübü'nü Covid-19 sarmış durumda...

Fakat hiçbir kurumdan tek bir "Geçmiş Olsun" telefonu dahi gelmiş değil.

STK'lar ise olayı hiç yaşanmamış saymışlar.

Bugüne dek her türlü sıkıntılarında ve ihtiyaçlarında yanlarında olmuş Sarıyer Spor Kulübü'nün Covid-19 savaşını görmezden geldiler.

Vefa denen şey gerçekten sadece İstanbul'da bir semt adı olarak mı kaldı?

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun kime iyilik yapmış ise hep nankörlük gördü.

Vefasızlık ve suistimal ile karşılaştı.

Bu duruma 'yazıklar olsun' denmez de ne denir?

Sarıyer Spor Kulubü'nü sevdiğini ve desteklediğini söyleyen fakat tek amaçları menfaat ve çıkar sağlamak olan mahlukatların artık Sarıyer Spor Kulübü ile bağlantılarının tamamen kesilmesi gerekmektedir.

İyi gün dostu ile kötü gün dostunun net olarak tespit edildiği bugünlerde gerekli adımlar Sarıyer Spor Kulübü tarafından da atılmalıdır.

Sarıyer Spor Kulübü tartışmasız olarak Sarıyer İlçesi'nin en büyük marka değeridir.

Bu marka değerini itibarsızlaştırma yoluna giden ne kadar kripto hain Sarıyerli geçinen kan emici varsa artık Allah aşkına kulüple tüm bağlantıları kesilmelidir.

Ayrıca Sarıyer Spor Kulübü ile ticari ilişkileri esnasında kulübün itibarını zedelemeye çalışan, Sarıyer'in kalitesine yakışmayan ne kadar esnaf ve şirket var ise bunlarla yollar ayrılmalı ve bir daha iş yapılmamalıdır.

Son sözlerimi siyasi partilere ayırdım.

Her seçim zamanı bıkmadan, usanmadan aşındırdığınız Sarıyer Spor Kulübü'nü artık kendi siyasi çıkarlarınıza alet edemeyeceksiniz.

Sarıyer Spor Kulübü'nün hangi kötü gününde yanında yer aldınız ve manevi dahi olsa ne zaman destek verdiniz?

Hiçbir zaman!!!

Bunların hepsi kayıt altına alınıyor sevgili siyasetçiler hiç merak etmeyin! Siz rahatınızı hiç bozmayın.

Bu devran böyle gelmiş ama böyle gitmeyecek.

Zamanı geldiğinde Sarıyer Spor Kulübü'nün bugüne kadar hiç görmediğiniz ve tahmin bile edemeyeğiniz 'Demir Yumruğunu' iliklerinizde hissedeceksiniz. Bundan asla şüpheniz olmasın!!!


Etiketler: YAZIKLAR OLSUN