Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Tesadüf Mü, Bilimsel Mi? </br>O Ne Derse O Oluyor!!! </br>ALİ RIZA ZAMAN </br>TEMİZLİK SİNYALİNİ </br>O TARİHTE AÇIKÇA VERMİŞTİ!!!
SARIYER'İN ERTELEME MAÇLARI BU TARİHLERDE OYNANACAK!
Borsa İstanbul'un yüzde 10'u </br>Katar'ın oldu
Süleyman Soylu: Kürtler ve Aleviler </br>bu ülkenin çimentosu

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tesadüf Mü, Bilimsel Mi?
O Ne Derse O Oluyor!!!
ALİ RIZA ZAMAN
TEMİZLİK SİNYALİNİ
O TARİHTE AÇIKÇA VERMİŞTİ!!!

Tesadüf Mü, Bilimsel Mi? </br>O Ne Derse O Oluyor!!!  </br>ALİ RIZA ZAMAN </br>TEMİZLİK SİNYALİNİ  </br>O TARİHTE  AÇIKÇA VERMİŞTİ!!!
Ali Rıza Zaman, gelecekle ilgili yaptığı analizler doğrultusunda sunduğu öngörülerin gerçeğe dönüşmesiyle bir kez daha gündeme damga vurdu.
26.10.2020 / 20:14


Sarıyer'in kanaat önderi olarak görülen, ayrıca AK Parti'nin Sarıyer'de önde gelen isimlerin başında gelen Ali Rıza Zaman, gelecekle ilgili yaptığı analizler doğrultusunda sunduğu öngörülerin gerçeğe dönüşmesiyle bir kez daha gündeme damga vurdu.

Yaklaşık 1 yıl önce Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'e 18 Kasım 2019 tarihinde verdiği röportajda "AK Parti kadrolarının %80'i değişmelidir... Arsızlar, yüzsüzler partimizden temizlenmelidir" diyen Ali Rıza Zaman'ın bu tespitli uyarıları bir bir gerçeğe dönüşmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın değişim ve yenilenme revizyonu İstanbul'da büyük ses getirdi.

İstanbul'un 39 İlçesi'nde 22 İlçe Başkanı ve yönetimi görevlerinden alınarak büyük revizyon başlamış oldu.

Bu kararlı argümanlar tüm Türkiye'de etkisini hızla gösterecek bir kan değişimine doğru ilerlemeye devam ediyor.

AK Parti'de yaşanan temizlik operasyonunun sinyalini herkesten önce 18 Kasım 2019 yılında veren Ali Rıza Zaman'ın, yeni bir beyaz sayfa açılması ile ilgili sunduğu tüm sistematik öngörülerin gerçekleşmesi Sarıyer'de de büyük ses getirdi.

İşte Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman'ın, 18 Kasım 2019 tarihinde tüm çıplaklığıyla teftiş ettiği ve uyarılarda bulunarak 'bugünlerin siyasi temizlik sinyalini açıkça ortaya koyduğu sözlerini' yayınlıyoruz.
Sarıyer'in kanaat önderi, AK Parti'nin Sarıyer'deki bilge ismi Ali Rıza Zaman, yaptığı özeleştiri ile AK Parti'nin 2023 vizyonu için manifesto tadında açıklamalarda bulundu. Zaman sunduğu sert fakat yapıcı eleştiriler ile AK Parti'nin geleceğine ışık tuttu. 

ALİ RIZA ZAMAN:                        KİBARCA SORUMLULUKLARINI KABUL EDİP MÜSAADE İSTESİNLER

İçinde bulunduğumuz bu tablo, partimizin ağır bir özeleştiri yapmasını gerektirmez mi? AK Parti de kendi içindeki arızalı alanlarla yüzleşmeli. Herkes nerede, nasıl bir hata yaptığının aslında farkında. Doğruluk samimiyet ve sadakat maalesef sözlerle sınırlı kalıyor. Başarısızlık, vurdumduymazlık ve beceriksizlik mutlak suretle hak ettiği karşılığı bulmalıdır. Ev ziyaretleri diye kendi partisinin mensubu insanların evlerinde çay sohbetleri yapan, vatandaşla buluşuyoruz diye STK başkanlarıyla gün geçiren, twitter’a selfie koyacak kadar esnaf dolaşanlar kimlerse kendilerini biliyor olmalılar. 

Reisimiz Erdoğan’dan beklemesinler bence. Kibarca sorumluluklarını kabul edip müsaade istesinler. Ama isteyemezler. Çünkü sahip oldukları güç o koltukla geldi onlara. Recep Tayyip Erdoğan yüzde 53 aldı. Liderlikte sorun yok anlayacağınız. Ama başka yerlerde problem var… Neşter gerektiren...

HALKTA KARŞILIĞI OLMAYAN HATTA TEPKİ DUYULAN KİMİ İSİMLER!

Parti tabanının nabzı, gerçekçi bir şekilde genel merkeze yansıtılmamış, halkta karşılığı olmayan hatta tepki duyulan kimi isimler aday yapılmış dolayısıyla bile bile lades denilmiştir!  

Başkanlığın kaybedildiği ve oyların azaldığı seçim bölgelerinde en yoğun tepki başkan adaylarına, belediye meclis üyesi adaylarına verilen tepki olmuştu. Öyle ki bazı seçim bölgelerinde bu hatalı aday belirleme sebebiyle bizzat teşkilat mensupları kendi partisi lehine çalışmamıştır!”

METAL YORGUNLUKTAN ÖTE BİR REHAVET VE HER ŞEYİ LİDER’DEN BEKLEYİŞ...

Rehavet içinde oldukları her şeyi lider’in karizmasından bekledikleri net olarak görülmüştür.

Birçok etnik unsurdan oluşan ülke halkının en büyük kesimine oldukça fazla vurgu yapılırken; bir basit siyasetçinin bir sözünün çok büyütülüp ona saldırılmasının, ikinci derecedeki etnik unsurun tamamına söylenmiş gibi anlaşılabileceğinin hesap edilememesi ve uslûb sertliğinin o kitleyi toptan muhalefet cenahına kaydırdığı da unutulmamalıdır. 

AK PARTİ'DE ARTIK DELEGELER SEÇİM İLE BELİRLENMELİDİR.

Partimizi 2023 hedeflerine taşıyacak kadroların belirleneceği olağan kongre süreci için hazırlıklar ciddi şekilde ele alınmalı. Özellikle delege belirleme işlemi gerçekleştirilirken bu artık bir seçim ile yapılmalı ve adil bir düzenle ince eleyip sık dokunmalıdır... Bu sayede önceki kongrelerden farklı olarak yönetim kadrolarında en az yüzde 80 oranında bir yenilenme yapılmalıdır.

Mevcut delegelerle ilgili olarak da genel merkez tarafından hazırlanacak kriterler doğrultusunda inceleme yapılmalı. Kriterlere uymayan isimlerin üstü çizilmelidir. Delege listeleri meslek grupları, yaş kriteri ve cinsiyet kotasına göre yeniden ele alınmalıdır.

Delege adaylarını belirlerken oluşturulacak komisyonların, adaylar ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmesi gerekmektedir. Delege adaylarının, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yüksek sadakati olması şart. Aynı zamanda sistemin değil halkın çocuklarının arasından seçilmesi ivedilikle sağlanmalıdır.

YÖNETİM KADROLARINDA %80 DEĞİŞİM ŞART!!!

Kimsenin görmediği, hiçbir parti çalışmasına katılmayan isimlerin delege yazılarak partinin kaderini belirlemesine izin verilmemelidir. 

Kongre süreçleri öncesinde mevcut yönetimlerin karnesi de çıkartılmalıdır. Yerel ve genel seçimlerdeki çalışmalarda başarı oranları ve oy oranları bu değerlendirmede etkili olmalı. Yüzde 80 değişim şart!!!

İl yöneticileri, bölge milletvekillerinin görüşleri de muhakkak alınmalıdır... Ancak herşeyden önemlisi halkın görüşüne başvurmaktır! AK Parti artık arsızlardan, yüzsüzlerden temizlenmelidir!!!