Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - EMRE GÜNER YAZDI, AK PARTİ GENEL MERKEZİ GEREĞİNİ YAPTI!!!
SARIYER'İN ERTELEME MAÇLARI BU TARİHLERDE OYNANACAK!
Borsa İstanbul'un yüzde 10'u </br>Katar'ın oldu
Süleyman Soylu: Kürtler ve Aleviler </br>bu ülkenin çimentosu

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EMRE GÜNER YAZDI, AK PARTİ GENEL MERKEZİ GEREĞİNİ YAPTI!!!

EMRE GÜNER YAZDI, AK PARTİ GENEL MERKEZİ GEREĞİNİ YAPTI!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'in, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu hakkında analizleri ve tespitleri ışığında kaleme aldığı yazılar ivedilikle sonuca ulaştı.
25.10.2020 / 17:05


Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'in, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu hakkında analizleri ve tespitleri ışığında kaleme aldığı yazılar ivedilikle sonuca ulaştı.

AK Parti'de uzun zamandır beklenen revizyon gerçekleşti.

Dün itibariyle AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda yapılan toplantı sonucu 22 ilçe başkanı ve yönetimi görevden el çektirildi...

Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu ve yönetim kurulunun da görevlerine son verildi.

Hatırlanacağı üzere Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu'nun tüm röntgenini çekmiş ve ardı ardına yazdığı 3 önemli yazı ile yaşanan hayasızlıkları tüm çıplaklığıyla kamuoyuna bildirmişti.

Bu haberleri AK Parti Genel Merkezi'nde üst düzey tüm isimler okumuş ve gerekli olan gizli soruşturmaları ve teftişleri ivedilikle gerçekleştirmişlerdi.

Bunun üzerine Sarıyer'de AK Parti'ye gönül veren vatandaşlara müjdeli haber dün ulaştı.

AK Parti'nin Sarıyer tarihindeki en beceriksiz, en başarısız ve en adaletsiz İlçe Başkanı sıfatını taşıyan Hüseyin Cevahiroğlu'nun görevine son verildi.

Sarıyerli AK Partililer esaretten kurtuldu.

Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Güner'in kamuoyu yararı adına yazmış olduğu 'Hüseyin Cevahiroğlu'nun tüm ipliğini pazara çıkartan ve başkanlık koltuğunun sonunu hazırlayan' detayları bir kez daha kıymetli okuyucularımız ile paylaşıyoruz!!!


VARAN1SARIYER’DE AKP’LİLER, AK PARTİ’NİN ÇİVİSİNİ SÖKTÜ CEVAHİROĞLU İLE GELEN ÇÖKÜŞ!!!

SARIYER’DE AKP’LİLER, AK PARTİ’NİN ÇİVİSİNİ SÖKTÜ CEVAHİROĞLU İLE GELEN ÇÖKÜŞ!!!

Hüseyin Cevahiroğlu'nun asli görevi güçlü bir aile ortamı yaratarak tabir-i caizse reform yapmaktı. Her kesimden insanı partiye kazandırarak sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü yeniden inşa etmekti. Teşkilatı doğru hedefler üzerine çalıştırmak ve maximum geri dönüş sağlamaktı. Öyle değil mi? Verdiğimiz tüm örneklerden A’dan Z’ye başarısız çıkan Cevahiroğlu aksine binlerce insanın kalbini kıran, parti binasını kendi şirketi, gönülden hizmet veren AK Partilileri ise maaşlı elmanı olarak değerlendiren bir anlayışı benimsedi.

25.06.2019 / 22:06

İstanbul’un her bölgesinde büyük şok yaşayan AK Parti’ye en büyük hüsranı uğratan ilçelerden biri de Sarıyer oldu. Sarıyer Yenigün olarak yaşanan hezimetin nedenlerini gündeme taşıyoruz. Biz Sarıyer’in Gazetesiyiz ve öncelikle kendi ilçemizden sorumluyuz. Bu sebeple merak edilen ve cesaret edilip konuşulamayan konuları gayet net bir şekilde ele almak istedik. Eee ne demişler "Dost Acı Söyler"...

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’li Millet İttifakı adayı Şükrü Genç’ten 30 bin oy fark yiyen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde de hezimet yaşayan AK Parti, yenilenen 23 Haziran seçimlerinde de yine tarihi fark yedi. AK Parti Sarıyer’de 3 seçimde de bozguna uğradı.23 Haziran Sarıyer sonuçlarına baktığımızda CHP’li Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun aldığı oy oranı %60.81, AK Partili Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın aldığı oy oranı %38.35!!! Aradaki fark dile kolay %22.46!!! Sarıyer’de AK Parti’yi yönetenler ardı ardına gelen bu yıkımların ve çöküşün tartışmasız baş sorumlusudur ve görevden alınmayı beklemeden gerekeni yapmaları Sarıyer’de vicdanları bir nebze olsun rahatlatacaktır.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN SÖZÜNE İTAAT EDİP İŞİ EHLİNE VERECEKTİNİZ! AMA SİZ NEFSİNİZİ DİNLEDİNİZ!

Şöyle biraz kaseti geri saralım istedik… 4,5 sene görev yapmış dönemin ilçe başkanı Salih Bayraktar’ın, Sarıyer Belediye Başkan Adayı olması neticesiyle boş kalan koltuğa muhakkak biri oturacaktı. Ama kim? Bunun sorusu ve cevabı çok basit… Kim daha çok entrika yapar, kulis yapar, taklalar atar, el pençe durur, basitleşir ve pamuksu beyaz sakallarını ovuşturursa o ilçe başkanı olacaktı!!! Öyle de oldu.

İlçe belediye başkan adayının ve gençlik kolları başkanının Trabzonlu olmasını yeterli görmeyen kara zihniyet, bir de nur topu gibi Trabzonlu bir ilçe başkanı var etti! Sarıyer’de 70 bin oy potansiyeli olan Sivaslılara hakaret eder gibi… Öyle ciddi bir ayrımcılık yapıldı ki, bu olaya samimiyetle karşı duran Trabzonlu binlerce insanın dahi vicdanını sızlattı. Giresunlular, Kastamonulular, Urfalılar, Ordulular, Malatyalılar, Ardahanlılar, Çorumlular, Kilisliler ve daha şehrini sayamadığımız nice insanımız yine arka plana atıldı? Türkiye'de 81 İl var!!! 

Tertemiz Anadolu toprağı kokan insanımızın bu gerçeği görmediğini mi sanıyordunuz? Yıllardır aynı senaryo! Bir adam bir kere öpülür, iki kere öpülür! Sonra bu adam sizi tutar öyle bir öper ki sudan çıkmış balığa dönersiniz!!! Sizinki de o hikaye. Bu insanlara partinizde vereceğiniz SUS PAYI görevlerle daha ne kadar süre kandırabileceğinizi sanmıştınız?

CEVAHİROĞLU, TEŞKİLATIN KALBİNİ ÇOK KIRDI!

Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu hatırlanacağı üzere 1,5 sene teşkilat başkanı olarak görev yaptığı sürede parti içinde en çok eleştirilen kişi pozisyonundaydı. Gerek parti mensubu gerekse halk nezdinde insanlarla olan diyaloğu neticesiyle çok ciddi tepkiler alıyor ve parti içinde ciddi omurga kırıklarına yol açıyordu.

Teşkilat başkanının asıl görevi güçlü bir aile ortamı yaratarak tabir-i caizse reform yapmaktır. Her kesimden insanı partiye kazandırarak sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü yeniden inşa etmektir. Teşkilatı doğru hedefler üzerine çalıştırmak ve maximum geri dönüş sağlamaktır. Öyle değil mi? Verdiğimiz tüm örneklerden A’dan Z’ye başarısız çıkan Cevahiroğlu aksine binlerce insanın kalbini kıran, parti binasını kendi şirketi, gönülden hizmet veren AK Partilileri ise maaşlı elmanı olarak değerlendiren bir anlayışı benimsedi.

YALANCI GÜLÜMSEMELER, SAMİMİYETSİZ DOKUNUŞLAR…

İşin asıl vahim tarafını siz de biliyorsunuz! Bu kişi 31 Mart seçimlerine 2 ay kala ilçe başkanı oldu. Bir seçim süreci nasıl bu kadar kötü yönetilir gözler önüne serildi. Cevahiroğlu ilçe başkanı olduktan sonra AK Parti’nin Sarıyer’de hem ilçeyi, hem de İBB’yi kaybedeceği iyice gün yüzüne çıkmıştı. İttifak yapılan MHP ile uyum içinde ve mütevazilikle çalışılması gerekirken tam tersi politika izlenildi. MHP’yi hep görmezden geldiler ve oradaki oy potansiyelini iyi değerlendiremediler.

Bununla beraber sokaklarda İnsanlara karşı yalancı gülümsemeler, samimiyetsizlikler, derde çare olmayan iletişim bozuklukları, parti içinde kucaklaşma sağlanmaması ve küskünleri yeniden kazanma çabasına zahmet edilmemesi felaketin habercisi oldu diyebiliriz. Aynı zamanda yarar yerine zarar getiren ayak üstü, sıradan, yüzeysel ev, esnaf, sokak ziyaretleri ve ortaya çıkan koca bir HEZİMET!!!

KENDİ YANLIŞLARINI SAMAN ALTI YAPTI, SUÇU SEÇMENE ATTI!

Tüm yaşananlardan sonra AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu çıktı ve “Sarıyer halkına kızgın ve kırgınım. Bizi seçmedikleri için küskünüm” dedi. Kendi yaptığı yanlışları, vefasızlıkları ve hataları yok sayarak suçu direkt seçmene attı. Bu kadarına da pes dediğinizi duyar gibi oluyoruz…DAVASINA SAHİP ÇIKAN AK PARTİLİLER HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR!

Tüm bu yanlışlar silsilesine rağmen aşkla, inançla, doğru ve kaliteli işlere imza atan, gecesini gündüzüne katan, ailesinden, işinden olan AK Partilileri düşününce üzüntü ve yıkım bir kat daha artıyor. Çünkü her şeyin ötesinde pervasızca güç zehirlenmesi yaşayan zihniyetin bir parçası olmayı hiçbir AK Partili hak etmiyor!

KARNI DOYAN ÇEKİLDİ KENARA!!!

23 Haziran süreci sanki hiç yaşanmadı! Seçimler sanki yenilenmedi! AK Parti İlçe Başkanlığı yat babam yat… Bakanlar gelsin, milletvekilleri gelsin, İstanbul dışındaki belediye başkanları gelsin ki onlarla bir öz çekim yapalım, komşular alışverişte görsün! Bu nasıl bir hainliktir arkadaş. İstanbul seçimleri resmen kaderimiz dedik, geleceğimiz dedik, Türkiye’nin emperyalistlere ve tüm terör örgütlerine meydan okuması dedik… Laf anlatamadık! Kimlere anlatamadık! AKP’LİLERE… Karnı doyan çekildi kenara. Niye çalışsın ki zaten yemiş yiyeceği kadar… Tok Sırtlan'ın önüne ceylan koy kılını kıpırdatmaz.

Birde parti küçük kalsın ama bizde kalsın zihniyeti var. “Ne de olsa Hükümet bizde, güç bizde” diyen kafatasçılar bunlar. Partiyi ele geçirdiğini düşünen ve bir 4 yıl daha sefasını sürmek niyetinde olan bir ürünün kırıntıları.

BAŞROL OYUNCUSU HÜSEYİN CEVAHİROĞLU

İlçe Başkanlığı görevini sürdürdüğü 4 ay içinde 3 önemli seçimi bozguna uğrayarak kaybeden ve hala sıcak koltuğunun derdine düşen Hüseyin Cevahiroğlu için artık fazla söze gerek yok. Kendisi umutsuz vaka olarak kayıtlara geçmiş bulunurken, aynı zamanda tarihin tozlu sayfalarında hezimete uğrayanlar bölümünün başrol oyuncusu olarak daima yerini alacaktır.RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I ANLAYAMAYAN, KAVRAYAMAYAN TEŞKİLAT MENSUPLARI!!!

Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın ve baş sorumlularının son yıllarda çok dikkatsiz ve basiretsiz bir şuur kaybı içine girdiklerini gözlemlemek hiç de zor olmasa gerek! Kişi kim olursa olsun. Türk milletinin Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevdasını ve güvenini sarsmaya ve konuları kendi menfaatleri doğrultusunda değerlendirmeye kalkması hainliktir!

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün sonuna dek korunması için var gücüyle çalışan, Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet, Tek Devlet sözleriyle bu topraklarda yaşayan her bir vatandaşımıza ışık olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hala anlayamamış, kavrayamamış içi boş bir Sarıyer teşkilatına gerçek AK Partililer daha ne kadar sabır gösterecekler merakla bekleniyor.

BEMBEYAZ BİR SAYFA AÇMANIN TAM ZAMANI!

Bu zaman diliminden sonra ivedilikle yapılması gereken bembeyaz yeni bir sayfa açarak kökten temizlik yapılmasıdır. Genç, dinamik, halk ile barışık, mütevazi, alçak gönüllü bir kadro ile Bismillah denmelidir. Konunun ayrıntıları muhakkak ilerleyen günlerde daha net bir şekilde belirlenecektir.

NOT: HÜSEYİN CEVAHİROĞLU HAKKINDA ÖRNEKLERLE VERECEĞİMİZ DAHA BİR ÇOK HABER İLE KARŞINIZDA OLACAĞIZ.


VARAN2
BU 'YALI'NIN GUSÜL ABDESTİ İLE YIKANMASI LAZIM!!!BU 'YALI'NIN GUSÜL ABDESTİ İLE YIKANMASI LAZIM!!!Öncelikle belirtmek isteriz ki bugün gündemimizde olmamasına rağmen Sarıyer'i sarsacak aşk iddialarının fragmanını sizlerle paylaşıp, sonra diğer önemli konulara geçmek istedik...30.11.2019 / 10:30Öncelikle belirtmek isteriz ki bugün gündemimizde  yasak ve iğrenç aşkları değil, farklı bir konu ele alacağız. Fakat en kısa zamanda bu konuyu enine boyuna sizlere deşifre edeceğiz. Sarıyer'i sarsacak aşk iddialarının şimdilik sadece fragmanını sizlerle paylaşmak isteriz.AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı bünyesinde sayısı azımsanmayacak kadar fazla olan yasak aşk söylemlerinin ardı arkası kesilmiyor. İddialar öyle ki evli çiftlerin dahi aralarında olduğu, müstehcen ilişkiler kan donduran cinsten!!! Bizzat faal olarak görevde olan bazı yönetim kurulu üyelerinden, gençlik kolları yönetiminden ve kadın kolları yönetiminden onlarca kişinin gazetemize ulaştırdığı bilgileri şuan itibariyle araştırmacı gazetecilik anlayışımız ve aile katliamına sebebiyet vermemek adına sağduyulu davranıyor ve şimdilik gizli tutuyoruz!!! Sağlıklı şartlar oluştuğu takdirde, ortalığı sarsacak haberimizi kısa süre içinde tüm çıplaklığı ile çok yakında siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız. Namuslu ve şerefli insanların topluluğu olan ve bu duruşları ile Türkiye'ye her daim örnek olmuş gerçek AK Partililerin de bu olayı titizlikle ele alacaklarını ve gerekli adımları atacaklarını düşünüyoruz. Yoksa biz Sarıyer Yenigün Gazetesi olarak and içtik. Bu şahsiyetleri kesin olarak teşhir edeceğiz.Evet bu konuyu bugün için kapatıyoruz. Şuan gündemimizi Pazar günü yapılacak delege seçimlerine çevirmek istiyoruz.
CEVAHİROĞLU'NDAN ALAVERE DALAVERE!!! YERSEN?

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu'nun entrikalarından giriş yapalım. Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen ilçe kongreleri öncesi sinsi planları ile algı operasyonu yapan Cevahiroğlu koltuğu kaptırmamak adına çirkin oyunlara başvurmaktan geri durmuyor.

Genel olarak süreç adına görünüşte adil, demokratik bir politika izlenimi veriliyor ancak suyun altındaki pisliğin su yüzüne çıktını gözlemliyoruz...

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı bu Pazar günü delege seçimlerini gerçekleştirecek. İlçe başkanını belirleyecek olan delegelerin seçileceği unsur ise mide bulandıran cinsten.

AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu öncelikle delege adayı olacak isimleri kapalı kapılar ardından tek tek kendisi belirledi. 38 mahalle başkanı ve yönetimi ile talimatla iritibata geçip kendilerine en yakın isimleri delege listesine koydular. Kendi düşüncelerine göre bu yöntem ile koltuklarını sağlama aldıklarını hesaplıyorlar!

AR DAMARLARI PATLAMIŞ! İRİNLER OLUK OLUK AKIYOR!!!

Ayrıca bir diğer olay ise bu işin zıvanadan çıktığını kanıtlar nitelikte... Ar damarların patladığı, irinlerin oluk oluk aktığı, cehennem zebanilerinin iştahla beklediği bu münafık unsurlar kaleyi içten yok etmenin planlarını eksiksiz yapmışlar.

Hüseyin Cevahiroğlu, son aylarda partiye yeni üye girişleri yaptı. Tabi bir ilçe başkanı için bundan daha normal ne olabilir ki dediğinizi duyar gibi oluyoruz! Fakat durum sizin bildiğiniz gibi naturel üye kayıtlarından çok farklı.

DELEGE SEÇİMLERİNDE OY KULLANILMASI İÇİN SADECE KAĞIT ÜSTÜNDE KALACAK YENİ ÜYE KAYDI!!!

Sarıyer halkı içinde hiçbir karşılığı olmayan, yaklaşık iki bin beşyüz kişinin delege seçimleri öncesi yeni üye kayıtlarının yapıldığını biliyoruz. Bu yeni üye olan kişilerin kimlikleri ise şaşırtmadı.

Cevahiroğlu yönetiminin yanı sıra meclis üyelerinden bazıları, mahalle başkanlarının komşuları, tanıdıkları ve bir takım akrabaları. Tabir-i caizse çoğunluğu geçici olarak oy kullanma hizmeti vermeleri için tutulan ve varlıkları sadece kağıt üstende olan kişiler!!!

Cevahiroğlu bu mantık ile bir taşla iki kuş vurmak istemiş olabilir. Delege seçimleri için kendisine bir güvence ayarlarken, aynı zamanda bitti denilen Sarıyer'de yeni üye kayıtları ile başarı ivmesi yakaladıklarını ve çalışan bir yönetim olduklarını göstermek amacında... Yersen?

"AK PARTİ, SARIYER'DE KÜÇÜK KALSIN AMA BİZİM ELİMİZDE KALSIN" ZİHNİYETİ İLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A İHANET EDİLİYOR!!!


Hüseyin Cevahiroğlu'nun yüksek kibri ve egosu sebebiyle koltuğu kaybetmemek adına verdiği mücadeleyi anlayışla karşılıyoruz.

Fakat AK Parti'ye Sarıyer'de bu kadar çok zarar veren bir ilçe başkanının ısrarla bencil davranışları sebebiyle tüm dava arkadaşlarına ihanetini dehşetle izliyoruz!

Hüseyin Cevahiroğlu ve azınlıktaki yaltakçıları, AK Parti'nin hükümet ve iktidar gücünün kaymağını yerken, 'AK Parti, Sarıyer'de küçük kalsın ama bizim elimizde kalsın' zihniyeti ile yok oluşun temellerini attıklarının herkes farkına varmalıdır.

Son yerel seçimlerine 1,5 sene kala ilçe teşkilat başkanı olan ve Salih Bayraktar'ın belediye başkan adayı seçilmesiyle yeni ilçe başkanı olarak atanan Cevahiroğlu, Sarıyer'de yaşanan 30 bin oy farkının baş sorumlusudur.

Herkesten gizlenen bir gerçeğin daha ip ucunu vermek isteriz! Hüseyin Cevahiroğlu ilçe başkanı olurken de ciddi katakulli dönmüştü. Temayülde çıkan sonuç gizlenmiş ve bir gece de kul hakkı göz göre göre yenmişti. Bu konuyu daha sonra ele alacağız... Sıcak gündemimize devam edelim.

SARIYER'DE HEZİMETE UĞRADIN, 30 BİN FARK YEDİN. HİÇ Mİ ÜZÜLMÜYORSUN? HİÇ Mİ UTANMIYORSUN?

Siyasete yakın kişiler iyi bilir. Teşkilat başkanı demek partinin omurgası demektir. Tüm teşkilatı bir araya getiren ve bir makine misali çalıştıran kişidir teşkilat başkanı.

İlçe başkanı ise partisinin o ilçedeki lideridir! Cevahiroğlu siz bu görevlere seçime 2 sene kala başlamış bulunuyorsunuz. Ve partiniz Sarıyer'de hezimete uğradı. 30 bin fark yedi!!! Tarumar oldu!!! Peki bu durum karşısında siz ne dediniz? Söyleyin bakalım bu rezilliğin sorumlusu siz olmanıza rağmen ne yaptınız? Tüm suçu Sarıyer'de MHP'ye ve Sarıyer halkına bağladınız! Siz sütten çıkmış ak kaşıksınız, sizin haricinizde herkes çamur öyle mi? Sayın Cevahiroğlu siz bu güzel soyadı dahi hak etmiyorsunuz ama yine de size soruyoruz...

Tüm samimiyetimizle soruyoruz... Hiç mi üzülmediniz? Hiç mi özeleştiri yapmadınız? Hiç mi utanmadınız be adam? Bakın hala terbiyemizi muhafaza ediyoruz. Size adam tabiri ile hitap ediyoruz. Sabrımızı daha fazla sınamayın!

AK PARTİ'YE GÖNÜL VERMİŞ SARIYERLİLER KAN AĞLIYOR!

Recep Tayyip Erdoğan'ın şanla, şerefle kurduğu ve bugüne getirdiği güzide bir partiyi artık daha fazla rezil etmeyin! Hüseyin Cevahiroğlu'nun yeniden Sarıyer'de ilçe başkanı olması demek, AK Parti'nin bu ilçe de yenilgiyi kabullenmesi demektir. Bu unsur AK Parti'nin pes ettiğini gösteren acı bir tablo olacaktır...

AK Parti'ye gönül vermiş Sarıyerliler kan ağlıyor. Hızla değişim istiyorlar. Yeniden umut ışığı olacak enerjiyi yakalayabilmek için köklü bir yapılanmayı kaçınılmaz görüyorlar.

AK Parti için Sarıyer'de şuan koca bir enkaz var. Bu enkazı kaldırabilmek ve yeniden beyaz bir sayfa açmak için Hüseyin Cevahiroğlu'nun bırakın başkanlık yapmasını, parti binası önünden dahi geçmemesi lazım. Uzun lafın kısası AK PARTİ SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI'NI GUSÜL ABDESTİ İLE YIKAMAK LAZIM!!!VARAN3

AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ... 


AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...AK Parti'nin tüm Türkiye'de ihtiyaç duyduğu kadroların yenilenme zorunluluğu Sarıyer'de aciliyetini bağıra bağıra haykırıyor.30.04.2020 / 02:20
AK Parti'nin tüm Türkiye'de ihtiyaç duyduğu kadroların yenilenme zorunluluğu Sarıyer'de aciliyetini bağıra bağıra haykırıyor.

Sarıyer Yenigün Gazetesi, AK Parti'nin Sarıyer'de röntgenini çekti!!! Sarıyer'de AK Parti'yi yönetemeyen aciz ve beceriksiz yönetimin idrak edemediği çok önemli gerçeklere parmak basıyoruz.

Yüz yıldır diz çöktürülmeye çalışılan Türkiye'nin makus talihini çeviren lidere daha fazla ihanet edilmesine göz yumulamaz!

Ama görüyoruz ki onunla, ona sevdalı halkın arasına duvar örmeye çalışanlar partide ciddi rol almayı sürdürüyor…

Eğer bugün AK Parti tabanında ciddi rahatsızlıklar su yüzüne çıktıysa, bunun nedeni işte bu sistematik senaryonun ta kendisidir…

Çünkü AK teşkilatlar partinin kurulduğu tarihten bu güne, aynı başlangıç noktasında olduğu gibi halka açık olmalıdır! Fakat bugün ne yazık ki hep birilerinin tercih ettiği isimler üzerine kadrolar kurulurken, Tayyip Erdoğan'a gönül verenler yönetimlere yaklaştırılmamaktadır…

Unutmayalım ki AK Parti Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük kitle partisidir.

AK Partinin yaptığı kitlesel devrimi hiç bir parti yapamamış halka açık olamamıştır.

Tayyip Erdoğan emeğin, yoksulun, köylünün hamisi, kimsesizlerin kimsesi bir harekatın lideridir…

Ancak Sarıyer'de kendisini ve partisini temsil eden kişilerin, kötü insan karakteri ve aşırı egoları ile çok büyük hayal kırıklığı yaşattığı bir gerçek.

AK Parti'nin Sarıyer'deki temsilcileri, insani ilişkileri sıfır olan kibir abideleri, Tayyip Erdoğan'a layık olabilmişler midir?

İşte asıl cevap arayan soru budur…

Yerel seçimlerde yaşanan hezimeti bir kez daha ele alalım.

Siyasetin mide bulandıran tüm yollarına dalmış, her türlü pisliğe bulaşmış ve Sarıyer'in çürümesinde büyük rol oynamış olan Şükrü Genç gibi bitmiş, tükenmiş bir siyasetçiden 30 bin oy fark yiyen Salih Bayraktar'ın yaveri Hüseyin Cevahiroğlu maalesef hiç utanmadan hala o koltukta oturarak partiyi bataklığın dibine sürükleyemeye devam ediyor.

Daha önce de dile getirdik. 2019 yerel seçimlerine yaklaşık 2 sene varken AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilat Başkanı yapılan ve seçime aylar kala ilçe başkanı olarak atanan Hüseyin Cevahiroğlu bu rezilliğin ve bu enkazın iki baş sorumlusundan birisidir.

Diğeri zaten bırakın Sarıyer'i, dünya yansa umrunda değil. Adamın tuzu kuru. O yalısında otursun boğazdan geçen gemileri izlerken çayını kahvesini içsin. Görev yaptığı süre boyunca ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşı ağlatarak, kovmaktan beter şekilde kapıdan gönderen bir zihniyeti konuşmak bile insanların tansiyonunu çıkartan cinsten.

6 sene önce siyasete girme sebebi de zaten can sıkıntısından başka birşey değildi. Evde avare avare volta atacağına saygınlık kazanması amaçlanmıştı. Yaşanılan süreçte herkes gördü ki, Sarıyer tarihinin en farklı saygınlığını ve itibarını kazanarak yeniden boş ve heyecansız hayatına geri döndü.

Tabi arkasında hergün lanet okunan bir şahsiyet bırakarak maalesef!!!

Burada olan gariban, emekçi ve Tayyip Erdoğan aşığı gerçek AK Partililere oldu.

Başarısız ve tembel AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı'nın tarumara uğramasının hesabını hala vermemesi, tabanı çok ciddi manada rahatsız etmektedir ancak onlarında elinden birşey gelmiyor?

Duyarlılık gösterip istifa ederler diye bekliyorlar ama sıcak koltuğun zevkini alan makam düşkünü şahsiyetler gizemli koltuğa oturduklarında hissettikleri sıcaklığın şehvetini keşke hizmet olarak vatandaşa yansıtabilseler!

Taban tüm bu rahatsızlıklara küskünlükle cevap vermektedir...

Yerel seçimlerden sonra başarısızlıklarının hesabını hala veremeyenlerin hiçbir şey olmamış gibi varlıklarını sürdürmelerinin izahını yapmak gerekmez mi?

En azından özeleştiri yapmaları gerekmez mi?

Ne yazık ki yok..

Partinin 2023 öncesi teşkilat kongrelerinde aslına dönebilmesi için gerçek bir değişime imza atma imkanına sahip olması büyük bir şans ve fırsattır.

AK Parti teşkilatlarında başlangıçta olduğu gibi pazarcı da, bakkal da, temizlik işçisi de yani kısaca halkın tüm katmanları görev alabilmelidir...

O teşkilatlar birilerinin tekelinde olmamalıdır…

Hele hele o teşkilatlarda gönülden Türkiye ve Tayyip Erdoğan sevdalısı olmayıp, kendi kişisel menfaatleri ve iş hayatları için yer alanlar asla.

Tayyip Erdoğan'ın ayağı biraz tökezlesin, bu davayı satacak olanlar artık bu partide yetkili olmamalı…

Genel Merkezinden, teşkilatlara kadar partinin kurumsal yapısı için yeniden yapılanma hayati önem taşımaktadır…

AK Parti yönetimleri aslına, 2002 ruhuna geri dönmelidir...

Çünkü partiyi Sarıyer'deki gibi birileri babalarının malı gibi görüp, istedikleri gibi cirit atmaktadır ki taban artık bunu içine sindiremiyor…

AK Parti 2023 seçimleri için hayati önem taşıyan 'genç seçmen' konusunda da ciddi problem yaşıyor. İstanbul seçimleri bunun şahidi...

Bunun sebebi gençlik teşkilatlarının AK Parti ruhunu taşıyamayanlara, partinin geleceği umurlarında olmayanlara teslim edilmesidir…

Erkeği ve kadını ile başta gençlik teşkilatları olmak üzere AK Parti teşkilatları mutlaka ama mutlaka yeniden dizayn edilmeli…

Gözümüzün önünde duran kocaman bir Sarıyer örneği var.

İnsanlara hava atmak, yukarıdan bakmak, sırça köşklerden talimat vermek, insanların yüzüne gülüp arkasından gıybet etmek, kendini devlet yerine koymak, geldiğin yeri unutmak, ilçe binasının lüks yaşamını insanların gözüne sokmak nasıl bir siyasi ve insani bir anlayıştır!

Eskiden teşkilatların hepsinin kapısı sonuna kadar vatandaşa açıktı.

İnsanlar sorgusuz sualsiz girer oturur çayını yudumlar dertlerini anlatırdı…Ya şimdi?

AK Parti Sarıyer İlçe 'Yalı'sına giren bir vatandaş yanlışlıkla 3.kata çıkıyorsa vay haline. Allah yardım etsin o vatandaşa! Zemin katta bekleyecek ve haddini bilecek. Sen kimsin ki başkanın bulunduğu kata çıkıyorsun!

Uzun lafın kısası; Bu davayı büyütenlerin mirasını yiyorlar ve tüketmeye çalışıyorlar. Asıl mesele budur!..

Kibir aldı başını yürüdü! Zorla dert dinliyorlar...

Partide liderin konuşmaları televizyonlardan topluca dinlenirdi... Peki şimdi? Parti binasında milletin birbirinden haberi yok! O nedenle Reise bilerek veya bilmeyerek ihanet edenlerin artık önümüzdeki kongre sürecinde el çektirilmeli. Çünkü taban kimin ne olduğunu artık görüyor.

Partinin aynı tip basiretsiz ve beceriksiz isimler etrafında dönmesinden büyük üzüntü duyuluyor...

İlçe Başkanı olabilirsin hatta Belediye Başkanı da olabilirsin. Fakat önce sana inanmış, sorumluluk vermiş liderine layık olmak zorundasın! Mütevazi olacaksın, halkına tepeden bakmayacaksın, “Ben” değil “Biz” diyeceksin.

Kutsal davaya ve bütün siyasi varlığını borçlu olduğun liderine ihanet etmeyeceksin…

Ülkesinin bekası ve refahı için gece gündüz demeden çalışan, uykusuz geceler geçiren Tayyip Erdoğan'a resmen ihanet ediliyor!!!

O dünya ile uğraşıyor, dünya ile mücadele ediyor, Türkiye'yi bir dünya markası yapmaya çalışıyor, siz ne yapıyorsunuz?

Bilerek veya bilmeyerek onu aşağı çekmek için her türlü ihaneti ediyorsunuz!..

Tayyip Erdoğan Türkiye'nin bekası için uğraşırken, siz kendi bekanız için uğraşıyorsunuz.

Davaya sahip çıkmak demek takım elbise kravat takıp lüks arabalarla milletin karşısına çıkmak, devlet dairelerinde, iş takipçileri ile cirit atmak değildir!!! İnsanları partiden soğutuyorsunuz!

İşin şov kısmına geldiğinizde ise sosyal medyayı kendi reklamlarınız için, ”orda yemek yedik, burada gezdik, şurada toplantı yaptık“ diye fütursuzca kullanıyor ve kendinizi rezil ediyorsunuz.

Her yere Recep Tayyip Erdoğan yetişecek, herkese Recep Tayyip Erdoğan verecek...

Daha ne kadar reisin mirasını yiyeceksiniz!

Koskoca partinin Sarıyer teşkilatında iki-üç kişi dışında canla başla mücadele eden yönetici yok. Hüseyin Cevahiroğlu yatsın, Erdoğan mücadele edip kazansın diye bekleyen bir anlayış Sarıyer'de daima kaybetmeye mahkumdur.

AK Parti kendini yenilemelidir. AK Parti yönetimleri, partiyi kendi kişisel ikballeri için kullananlara değil, milletinin hizmetkarı olacak yöneticilere ivedilikle ihtiyaç duymaktadır.

Reisin mirasını yiyenler bu kutsal davadan ve parti teşkilatlarından artık temizlenmelidir.