Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Sarıyer'de Milli Sevinç...
Borsa İstanbul'un yüzde 10'u </br>Katar'ın oldu
Süleyman Soylu: Kürtler ve Aleviler </br>bu ülkenin çimentosu
BÜLENT ARINÇ İSTİFA ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Sarıyer'de Milli Sevinç...

Sarıyer'de Milli Sevinç...
Son iki yıldır gerçekleştirdiği atılımlarla altyapıya yeni bir çehre kazandıran Beyaz Martılar da milli gurur yaşanıyor.
21.10.2020 / 10:12


Son iki yıldır gerçekleştirdiği atılımlarla altyapıya yeni bir çehre kazandıran Beyaz Martılar da milli gurur yaşanıyor.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'un genç oyunculara ve Sarıyer'in geleceğine verdiği önem ile birlikte altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hulusi Derici'nin sistemli, programlı çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

U16 Milli Takımımızın 25 Ekim-04 Kasım 2020 tarihleri arasında Antalya'da yapacağı hazırlık kampı aday kadrosu açıklandı.

Aday kadroya davet edilen oyuncular arasında Sarıyer'in santraforu Muhammed Arda Uzun da yer aldı.

Antrenörü Erdem Ayşen'in, Arda Uzun'a güvenmesi ve bir yaş büyük takıma dahil ederek, yeteneklerini geliştirmesinde önemli katkılar sunması, takdire şayan bir öngörü olarak hafızalardaki yerini aldı.Bireysel antrenman programından, anatomik tüm değerlere kadar üst düzey eğitim alan Muhammed Arda Uzun'un başarısında Sarıyerli Futbol Adamı Ali Feyyaz Özdelice'nin de büyük emeği olduğu biliniyor.

Uzun yıllar sonra milli takıma oyuncu vermenin onurunu yaşayan Sarıyer Spor Kulübü, yarınlara yatırım yapmanın ne kadar doğru kazançlar sağladığını da bu vesileyle tüm kamuoyuna sunmuş oluyor.

Önemli bir bilgiyi daha sizinle paylaşalım...2015 yılında Sanayi Mahallesi Spor Kulübü altyapısında yetişen ve Sarıyer'e transfer olduğu sene U15 milli takım aday kadrosuna çağrılan Kaleci Ümitcan Yıldız'dan 5 yıl sonra Beyaz Martılar kendi yetiştirdiği bir futbolcuyu milli takıma gönderiyor.

Milli takım 25 Ekim Pazar günü saat 18.00'de Antalya The Sense De Luxe Otel'de toplanacak.

U16 Milli Takımı'nın hazırlık kampı aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:

Kaleciler: Mert Furkan Bayram (Altınordu), Deniz Dilmen (Medipol Başakşehir FK), Arif Şimşir (Altınordu), Yağız Efe Erataman (Medipol Başakşehir FK)Defans: Arda Kırgıl (Altınordu), Hamza Baran Arıkan (Bursaspor), Hasan Berat Kayalı (Altınordu), Ahmet Necat Aydın (Fenerbahçe A.Ş.), Cankut Kutlu (Medipol Başakşehir FK), Yasin Yağız Dilek (Medipol Başakşehir FK), Mert Erol (Trabzonspor A.Ş.), Efe Arda Koyuncu (Medipol Başakşehir FK), Ali Turap Bülbül (Galatasaray A.Ş.), Batuhan Peker (LASK Linz)

Orta Saha: Furkan Yöntem (Altınordu), Muhammed Eren Arıkan (HES Kablo Kayserispor), Melih Sağlam (Bursaspor), Sergen Batın Kiradi (Adana Demirspor), Muhammet Zişan Turan (Altınordu), Umut Can Kırılmaz (Yılport Samsunspor), Arda Güler (Fenerbahçe A.Ş.), Emirhan Acar (Akademia Tirol), Buğra Yıldırım (İttifak Holding Konyaspor), Niyazi Kılıç (Trabzonspor A.Ş)

Forvet: Mevlana Halis Erdoğdu (İttifak Holding Konyaspor), Engin Poyraz Efe Yıldırım (Trabzonspor A.Ş.), Batuhan Çelik (Medipol Başakşehir FK), Can Şen (Bursaspor), Muhammed Arda Uzun (Sarıyer)

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Soykan Övünç BAŞAR