Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ DÜŞMEZ "BAL LİGİ 268 TAKIM İLE BAŞLAYACAK" DEDİ... FAKAT TARİH VERMEDİ!!!
SARIYER'İN ERTELEME MAÇLARI BU TARİHLERDE OYNANACAK!
Borsa İstanbul'un yüzde 10'u </br>Katar'ın oldu
Süleyman Soylu: Kürtler ve Aleviler </br>bu ülkenin çimentosu

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ DÜŞMEZ "BAL LİGİ 268 TAKIM İLE BAŞLAYACAK" DEDİ... FAKAT TARİH VERMEDİ!!!

ALİ DÜŞMEZ
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve Amatör Futbol Sorumlusu Ali Düşmez yaptığı açıklamada herkesi mutlu eden kararlar verdiklerini söyledi.
08.10.2020 / 11:30


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve Amatör Futbol Sorumlusu Ali Düşmez yaptığı açıklamada herkesi mutlu eden kararlar verdiklerini söyledi.

TFF'nin internet sitesine açıklamalarda bulunan Düşmez, "Bilindiği gibi BAL'ın bu sezon 10.yılını tamamladık. 9 yıldır sorunsuz devam eden Bölgesel Amatör Lig 10. sezonunda kovid-19 salgını nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçirmiştir. Bütün sıkıntılara rağmen TFF Yönetim Kurulu olarak 2019-2020 sezonunda kulüplerimizi ve tüm paydaşlarımızı mutlu eden kararlar verdik." dedi.

Yeni sezonu sağlıklı şekilde başlatmak istediklerini söyleyen Düşmez, "BAL tamamlanabilseydi sadece 9 takım 3. Lig'e çıkacakken, 20 takımımızı 3.Lig'e çıkardık.

BAL'da küme düşmeyi kaldırdık.

60 civarında takımız yerel lig takımlarıyla baraj maçı oynayacak BAL'da kalıp kalmama mücadelesi verecekken, bu maçları oynatmayarak hem BAL takımlarımızın hem de yerel lig takımlarımızın 2020-2021 sezonunda BAL'da mücadele etmesine karar verdik.

Yerel ligden direkt BAL'a çıkan ve BAL'da kalan toplam 268 takımımızla 2020-2021 Sezonunu sağlıklı bir şekilde başlatmak en büyük arzumuz." ifadelerini kulland
ı.