Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MÜŞTERİLERİNE AT ETİ YEDİREN (PAŞALI KEBAP'TAN) PES DEDİRTEN SAVUNMA: "BİR YANLIŞLIK OLMUŞ"
ALİ DÜŞMEZ
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu
KULÜBÜN  HALI SAHA KAFETERYASI  BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MÜŞTERİLERİNE AT ETİ YEDİREN (PAŞALI KEBAP'TAN) PES DEDİRTEN SAVUNMA: "BİR YANLIŞLIK OLMUŞ"

MÜŞTERİLERİNE AT ETİ YEDİREN (PAŞALI KEBAP'TAN) PES DEDİRTEN SAVUNMA:
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın duyurduğu taklit ve tağşişli ürünler listesinde etlerinde at eti çıkan işletmeden biri Sarıyer'de bulunuyor.
17.09.2020 / 14:14


Tarım ve Orman Bakanlığı'nın önceki gün kamuoyuna duyurduğu taklit ve tağşişli ürünler listesinde etlerinde at eti çıkan İstanbul'daki iki işletmeden biri Sarıyer'de bulunuyor.

Bakanlığın listeyi açıklamasının ardından Sarıyer Reşitpaşa'daki işletme hala açık ve insanlara yemek hizmeti yapmaya devam ediyor.

Müşterilerine At eti yedirdiği tespit edilen Sarıyer'deki Paşalı Kebap sektördeki hizmetine devam ediyor. Yapılan denetimde işletmedeki çiğ kanatlı dönerden alınan numunede at eti çıktı.İşletmenin sahipleri kendilerini şöyle savundu:

"İşletmemizden iki tane örnek alındı. Biri temiz çıktı, diğerinde ise at eti çıktı. Tavukta at etinin olması mümkün değil. Tarım Bakanlığı laboratuvar incelemesinde de 'Belli bir parça at eti çıktı' denilmiyor. Sürtünme olduğu belirtiliyor.

Bu sebzeden de, kasaptan da, bıçaktan da, tahtadan da bulaşmış olabilir.

Tahlil sonuçlarına itiraz ettik. Bakanlık ile mahkemelik olduk. 28 bin TL'lik cezayı da daha ödemedik. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı."MEVZUATTA KAPATMAK YOK

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, ilgili mevzuatta işletmenin kapatılmasının yer almadığını belirterek, "Taklit ve tağşiş edilen o parti mallar toplanır ve imha edilir. İşletmelere 28 bin TL para cezası kesilir" bilgisini verdi.