Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BOLU'DA SARIYER'İ </br>YAKIN TAKİBE ALDIK!!!
Geleceğin Fırsatları Sizinle...
Yapılara Nefes Veriyoruz
RAKAMLARLA TÜRK TELEKOM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BOLU'DA SARIYER'İ
YAKIN TAKİBE ALDIK!!!

BOLU'DA SARIYER'İ </br>YAKIN TAKİBE ALDIK!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner Yazdı...
08.09.2020 / 11:23


Bolu kampına çıkarma yaptık ve Sarıyer-Keçiörengücü maçını izledik.

Genel itibariyle ve kağıt üzerinde 2. Lig için kaliteli bir kadro izlenimi veren Sarıyer'de en önemli unsur kısa zamanda takım hüvviyeti kazanmak olacaktır.

15 gün içinde olağanüstü bir transfer temposu geçiren Sarıyer'de yeni sezon çalışmaları Bolu kampında devam ediyor.Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ile farklı bir ambiyansa bürünen beyaz martılar, 20 Eylül'de başlayacak olan lige konsantre olmuş durumda.

Biz de Bolu kampına dahil olarak Sarıyer'in son durumunu analiz etme şansı yakaladık.

Bolu kampına gittiğimizde yöneticiler arasında Sarıyer Spor Kulübü Başkan Vekili Hakan Şengül, Genel Kaptan Serkan Torun, altyapı sorumlusu Hulusi Derici ve yönetim kurulu üyesi Atilla Günorta'yı gördüğümüzü belirtmeliyiz. Ayrıca kulüp müdürü Şeref Ayer'in de kampta takımı yakından takip ettiğini söyleyelim...

TFF 1. Lig ekiplerinden Keçiörengücü ile hazırlık maçı yapan ve 3-0 mağlup olan beyaz martılar yeni takım olmanın ve kamp sürecindeki yüklemelerin oluşumuyla kendisi hakkında pek bilgi sunmadığını belirtelim. Ancak genel görüntü itibariyle zaman içinde ciddi gelişim gösterecek ve arkadaşlık ortamının sağlanması ile çok farklı bir havaya bürünecek bir futbolcu kadrosuna sahip olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

Oyuncuları tek tek ele alarak masaya yaptırmayı bugün itibariyle doğru bulmuyorum. Önümüzdeki kısa süreçte tüm detayları ile kişisel performansları değerlendirmeye alacağız.

Burada esas olan noktaya odaklanmamız çok mantıklı olacak.

Takım kadrosu neredeyse tamamen değişiklik gösterdiği bir süreç yaşıyoruz. Teknik ekip ve futbolculara bu zaman diliminde tolerans göstermeli ve ligler başlayana kadar olan süreci yakından takip etmeliyiz.

Çünkü her geçen gün ivedilikle açıkları kapatarak ve fizik kondisyonun yanı sıra psikolojik etkenler ile mental olarakta hazır hale gelecek bir Sarıyer bekliyorum.

Sarıyer-Keçiörengücü müsabakasına yönelik kısa bir analiz yapacak olursam;

Maçın ilk yarısı ve ikinci yarısı olmak üzere değerlendirmek gerekiyor.

Müsabakanın ilk yarısında, rakibi bir üst ligin önemli takımlarından biri olmasına rağmen başa baş bir mücadele sergilenmesi umut vaadeden bir gelişme...

İkinci yarıda ise fizik kondisyon olarak ciddi düşüş yaşayan beyaz Martılar, geri dörtlüsünün de yaptığı bariz kademe hataları sonucu kalesinde 3 gol gördü.

Buna karşılık Sarıyer'in de çok net 4 gol pozisyonu vardı ancak finalin bitirilmesi noktasında basit hatalar sonucu bu ataklar golle sonuçlanmadı.

Teknik Direktör Ahmet Yıldırım'ın altyapıdan kampa dahil ettiği futbolculara hiç süre vermemesi kendisi adına önemli bir eksi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Genç oyuncuları bu maçlarda denemeyeceksin de hangi maçlarda deneyeceksin, göreceksin ve değerlendireceksin? Sevgili Ahmet hoca, bu eleştirilerimi dikkate almanızı diliyor ve 8 Eylül'de oynanacak hazırlık maçında genç oyunculara da süre verilmesini bekliyorum.

Sonuç olarak Sarıyer'in önemli bir kadrosu olduğu kesin. Buna ilaveten bir stoper ve bir orta saha oyuncusunun da transfer edilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Bunun artık bir zorunluluk haline dönüştüğünü dile getirmeliyim... Takım 11 Eylül'de Sarıyer'e dönüyor.

Zekeriyaköy tesislerinde çalışmalar devam edecek. 20 Eylül tarihine çok az bir süre kalmış oluyor.

Bu dar zamana rağmen Sarıyer de teknik ekip ve futbolcular şahsi kişiliklerini ve mesleklerine olan saygılarını ön planda tutar, profesyonel bir anlayışla azim ve hırs gösterirlerse, takım halinde handikapları bertaraf edecek potansiyeli beklenen süreden daha erken yakalayabiliriz...