Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BEKİR KARAKUŞ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
FUTBOLUN UTANÇ SAHASI!  ORHAN KEÇELİ!!!
Mavi Vatan'ı karış karış tarıyorlar! İşte Türkiye'nin gururu enerji filomuz
KAYMAKAM ÖZER'DEN SIKI DENETİM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEKİR KARAKUŞ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BEKİR KARAKUŞ'TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Bekir Karakuş, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı...
30.07.2020 / 16:55


Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj paylaşan Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Onursal Başkanı Bekir Karakuş; “Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz. Unutmayalım ki, bayramlar paylaştıkça anlam kazanır” dedi.

Bekir Karakuş, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı...

Karakuş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma duygularının pekiştiği Kurban Bayramı’nı sizlerle birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyim.

Kurban Bayramı, biz Müslümanlar için bir ibadet olduğu kadar bütün insanlığı huzur ve esenlik iklimine çağıran evrensel bir mesajdır.

Bu mesajın özü, sevgi ve paylaşmaktır.

Bayramlar; gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine imkân sağlayan özel günlerdir.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, nefsimizin ve bencilliğimizin bizi yönlendirmesine fırsat vermeden kırgınlıkları, dargınlıkları zihnimizden ve davranışlarımızdan söküp atmalıyız.

Büyük Türk milletinin en güzel hasletlerinden olan, yardım etmek, kim olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olmak anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yürekleri onarmalı, yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle, bayram sevincimize onları da ortak etmeliyiz.

Unutmayalım ki, bayramlar paylaştıkça anlam kazanır.

Bayram dolayısıyla yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına azami ölçüde riayet etmesini, kurban kesimi esnasında temizlik ve çevre sağlığı kurallarına uyulmasını, bunun için gerekli mekânların ve teknolojinin devreye sokulması gibi hassasiyetlere dikkat edilmesini de rica ediyorum.

Kurban Bayramı’nın tüm İslam alemi ve dünyada barış ve esenliğin hakim olmasına vesile olmasını temenni eder; tüm islam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir bayram geçirmelerini, sağlık içinde nice bayramlara kavuşmalarını dilerim. Sevgi ve saygılarımla...