Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
FUTBOLUN UTANÇ SAHASI!  ORHAN KEÇELİ!!!
Mavi Vatan'ı karış karış tarıyorlar! İşte Türkiye'nin gururu enerji filomuz
KAYMAKAM ÖZER'DEN SIKI DENETİM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
28.07.2020 / 23:28


Sarıyer'in en değerli isimlerinden biri olan, siyaset üstü kimliği ile vatandaşlar tarafından en güvenilir adres gösterilen Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Genç, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ALİ GENÇ :

Milletçe, mübarek Kurban Bayramı'nı bir kere daha kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; fakir-fukaranın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı günlerdir.

Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları iyi değerlendirmeli; düşmanlıkların unutulması, dostlukların pekişmesi, yoksul ve düşkün olanların hatırlanması ve muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması bakımından önemli bir fırsat olarak görülmelidir.

Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.

Bayramda, kırgınlıklar dargınlıklar geride bırakılır.

İşte bu iklimle girdiğimiz bu bayramda da, gözleri kapıda olanları, yaşlıları, hastaları ve bir dost özlemi çekenleri unutmayacağız.

Aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin ailelerini ve yetimlerini de unutmayarak, onların da yanında olmalıyız.

Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu kutsal günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını hayatımızın her gününe taşıyabilmek için daha çok çaba göstermemiz gerekmektedir.

Bu önemli günlerde insanlarımız ortak değerler etrafında kenetlenmeli hoşgörü, merhamet ve dayanışma duyguları içerisinde sosyal ilişkilerin kuvvetlenmesine özen göstermelidirler.

Bu bakımdan bayramlara yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Sarıyerli Hemşehrilerimin ve tüm islam aleminin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyor, bayramın insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.