Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - Bunun adı "eko-felaket!" İstanbul’da 26 yıl sonra tankerle su kuyruğu dönemi
SARIYER'DE FECİ KAZA 2 ÖLÜ
Yunanistan'da Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasına tepki
Sarıyer’e yeni emniyet müdürü atandı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bunun adı "eko-felaket!" İstanbul’da 26 yıl sonra tankerle su kuyruğu dönemi

Bunun adı
CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun başkan olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ'nin 60 saate yakın süredir su veremediği Şile'de halk duruma isyan etti.
12.07.2020 / 12:08


CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun başkan olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ'nin 60 saate yakın süredir su veremediği Şile'de halk duruma isyan etti. Vatandaşların tepkisi üzerine su tankeri ile su dağıtan belediyeye AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'tan tepki geldi. Şenocak "İstanbul’a bu kabusu yaşatan Başkan’a kısaca EkoFelaket diyoruz!" ifadelerini kullandı.

İstanbul Şile'de farklı saat dilimlerinde suların kesildiği öğrenildi. Bazı bölgelerde 60 saate yakındır su verilmediği belirtilerken, sosyal medyadan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepkiler çığ gibi büyüdü.Tankerden su almak için sıraya giren Şileliler böyle görüntülendi.

Halk suların kesik olmasından dolayı mağduriyet yaşarken, olay sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bu duruma sosyal medya hesabından tepki gösteren AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak "CHP'li İBB'den tarihi hizmet. Geçmişe yolculuk başladı, 1994 öncesi CHP İstanbul'una dönüş... (Fotoğraflar Şile, 5Temmuz 2020) İstanbul'a bu kabusu yaşatan Başkan'a kısaca EkoFelaket diyoruz!" ifadelerini kullandı.VARANK'TAN 'DARK'LI GÖNDERME

Şile'deki içler acısı manzaraya kayıtsız kalamayan isimlerden biri de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank oldu. Varank, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na göndermede bulundu.

Varank şu ifadeleri kullandı:

Merakla beklediğiniz dizinin yeni sezonu yayınlanmış.

Olay İstanbul'da geçiyor.

DARK (İstanbul)

Yıl: 2020

Tür: Dram

IMDB: 0,0

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu iyi seyirler...Başkan Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmadan önce su kuyruğuna giren vatandaşlardan bir kare.


Etiketler: