Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - CHP'de kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu zorda! Parti fena karıştı
ALİ DÜŞMEZ
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Erdoğan'ın cesaretli açıklamaları ülkelere uyarı oldu
KULÜBÜN  HALI SAHA KAFETERYASI  BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ...

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP'de kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu zorda! Parti fena karıştı

CHP'de kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu zorda! Parti fena karıştı
CHP'nin 37'nci Olağan Kurultayı için geri sayım devam ederken, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kurultayın "sancılı" geçmesi bekleniyor.
06.07.2020 / 11:47


CHP'nin 37'nci Olağan Kurultayı için geri sayım devam ederken, koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen kurultayın "sancılı" geçmesi bekleniyor. Yapılmadan mahkemelik olan kurultay öncesi parti içi muhalefet ayaklandı.

Parti içi muhalefet kurultayın seyircisiz yapılmasına tepki gösterirken, programın ertelenmesi için ilk davayı açan CHP'li Şahin Mengü olmuştu. Mengü "Bu kadar şaibeli bir kurultay yapılmamalı" demişti.

Edinilen bilgilere göre bir dönem Genel Başkan adayı olan Bedri Baykam da kurultayın iptali için mahkemeye gitti. CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav ise kurultayın zaman ve mekanını eleştirerek mahkemeyi işaret etti.

Bu arada Genel Başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı oldu. Ayrıca, CHP kulislerinde İlhan Cihaner ile Kılıçdaroğlu'na muhalifliği ile bilinen PM üyesi Müslim Sarı'nın isimleri muhtemel adaylar arasında telaffuz ediliyor. Daha önce iki defa Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olup kazanamayan Muharrem İnce'nin ise kurultayda aday olmayı düşünmediğini ifade ettiği belirtiliyor.