Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SAFFET AKKOYUN, YÖNETİMİNİ TEMİZLEYEREK YOLA DEVAM ETMELİDİR!!!
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAFFET AKKOYUN, YÖNETİMİNİ TEMİZLEYEREK YOLA DEVAM ETMELİDİR!!!

SAFFET AKKOYUN, YÖNETİMİNİ TEMİZLEYEREK YOLA DEVAM ETMELİDİR!!!
Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yunus Emre Güner YAZDI...
29.05.2020 / 13:13


Mayıs ayında yapılması gereken fakat koronavirüs nedeniyle ertelenen olağan kongre sürecinde bol bol düşünme ve analiz yapma şansımız oldu.

11 Temmuz'da gerçekleşecek Sarıyer Spor Kulübü Olağan Kongresi, önceki dönemlere göre çok daha büyük önem arz etmiş bulunmakta.

Ortalama 40 günlük bir zaman dilimi kaldığını ve alınacak kararların sağlıklı ve faydalı olabilmesi için son güne bırakılmaması gerektiğini düşünmekteyim.

Şimdi anlatacaklarıma ciddi kulak verin.

Sarıyer'de yaşayan bir zümre var ki, ceplerinden beş kuruş Sarıyer'e faydaları olmadığı gibi kulübü düzenli olarak tırtıklamakla meşguller...

Bu zararlı sürüngenlerden kurtulmak için Sarıyer Spor Kulübü, tarihine yakışan gelişimi ve büyümeyi ivedilikle hayata geçirmelidir.

Bu kulüp artık zincirlerini kırmalı ve Sarıyer'in 38 mahallesi olduğunun farkına varmalıdır.

Sarıyer'de kahvehane ağzı ile yapılan dedikoduların artık hiçbir önemi kalmadı.

Çünkü Sarıyer'de tek bir gerçek var. O gerçeğin adı SAFFET AKKOYUN'dur!!! Bu adam bu kulübü bıraktığı an hepimiz göreceğiz ki "Sarıyer Spor Kulübü kimsenin umrunda değil." Siz bakmayın Sarıyer'de ahkam kesip yalandan 'kulübe başkan adayları var' dedikodularını yayanlara. Eğer var ise çıkacak o başkan adayı her kimse 'ben adayım' diyecek! Böyle bir gelişme olma ihtimalini sıfır görüyorum.

O halde faal görevde olan ve kulüp için 8 yıldır canını dişine takan, hem maddi hem manevi parçalanan başkan Saffet Akkoyun'u 1 dönem daha başkan olması için ikna etmek en doğru ve en vefalı hareket olacaktır.

Başkan Saffet Akkoyun 8 yıldır kulübü gayet başarılı yönetiyor.

Hem idari hem de sportif olarak kötü durumda değiliz.

Ancak doğal olarak hedefimiz her sene şampiyonluk olduğu için hayal kırıklığı yaşıyoruz... Bu bir gerçek!

Fakat her sene zirve mücadelesi veren bir Sarıyer var. Bu sene dahi umutlar henüz bitmiş değil. Sarıyer Spor Kulübü için her şeyini feda eden bir insandan bahsediyoruz. Aldatılarak ve tezgaha düşerek bu değerli başkanı kaybedersek, amatör lige uzanan bir yolculuk yaparız.

Sarıyer Spor Kulübü'nü; Yenimahallespor, Büyükderespor ve Madenspor ile amatör ligde izlersiniz. Bu bir komplo teorisi değil, gerçeğin ta kendisidir.

Geçmişten ve somut örneklerden ders çıkartan akıllı insanlar kimlerdir? Gelecek yılların adımlarını atarken, ön görebilme yeteneklerini ve deneyimlerini hayata geçirenler ile bunu dizayn edenlerdir.

Bu sözüme inanmayan varsa bir kez daha aklı selim düşünmesini bekliyorum!

Çünkü kulübümüze sahip çıkan kimse yok.

Dışarıda herkes atıp tutuyor. İş icraata geldiğinde bir tane adam bulamıyoruz!

Kabul edelim ki bizim en büyük sıkıntımız yönetim kadrosu…

Farkındaysanız yönetim kurulumuz çok zayıf...

Maddi manevi destek çıkan belki 3, bilemedin 4 kişi var. Diğerleri ciklet parası verip hava basıyor. Hiç para vermeyen de var ama en azından o düzgün bir insan, kimseye zararı yok. 

Başkan Saffet Akkoyun’a, Hakan Şengül ve Cengiz Tabak örneğinde olduğu gibi Sarıyer’i ve kulübü çok seven en az 9-10 yol arkadaşı daha lazım.

Kibir abidesi olmayan, Sarıyer'i kartvizit için, makam için kullanmayacak kaliteli isimlere çok ciddi ihtiyaç var.

Başkan Saffet Akkoyun'un tek isteği Sarıyer’i büyük bir kulüp haline getirmek.

Bunun için ise işin ehlinde huzur bulması yeterli olacaktır. Kökleri yeniden sağlam bir temel ile oluşturmak kaçınılmazdır. 

Akkoyun gibi projeleri olan, kulübün dinamiklerine önem veren, sistemi ve idareyi iyi analiz eden bir başkanın maalesef Şükrü Genç gibi defalarca namus sözü verip tutmayan bir belediye başkanına sahip olması en büyük şanssızlığı olsa gerek.

Şükrü Genç'in şerefi, namusu, haysiyeti var ise? Sarıyer meydanına çıkıp "Ben, Sarıyer Spor Kulübü'ne ihanet ettim. Verdiğim tüm namus sözlerini yedim yuttum. Özür dilerim" demesi ailesinin onuru için şarttır.


Bu Şükrü Genç meselesini bir sonraki yazımda daha geniş bir yelpazede değerlendireceğim.

SAFFET AKKOYUN'A KENDİ KARAKTERİ GİBİ TEMİZ, ŞEFFAF VE DÜRÜST BİR YÖNETİM KURULU ŞART

Bu şanssızlık mıdır yoksa bilinçli olarak mı seçiliyorlar anlayamadım? Allah beni affetsin yaratılan hiçbir kula kötü bir benzetme yapmak istemem ama kendime hakim olamıyorum... Maalesef son 8 yıldır yönetim kadrosunun % 80'i çöp!!!

Sarıyer Spor Kulübü'nde yönetici olmayanı dövüyorlar. Sarıyer'in şanlı tarihine ve büyük ismine yakışmayan isimler kulübümüzün yöneticilik kimliğini taşıdılar. Aslına bakarsanız en büyük utançlarımızdan biri de budur.

Tamiri mümkün olmayan bu bozuk karakterde yöneticilerin neden yıllardır kulübün içinde yer aldığını çok farklı sebepler ışığında anlatmaya gerek yok.

Artık bunlardan kurtulmaya gerek var.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden ve İzzet Baysal Huzurevi'nden seçtiğimiz bir kaç kişiyi kolundan tutup yönetici yapalım fakat katiyen dürüst olmayan, beceriksiz ve menfaatçi kişilerden kulübümüzü uzak tutalım.

Sarıyer Spor Kulübü'nün öncelikle kişiliği düzgün, kanı temiz insanlara ihtiyacı var.

Yöneticiler neden çalışmıyorlar? Neden kulübe adam akıllı faydaları yok? Neden ulu orta her yerde dedikodu yapıyorlar? Neden bu kadar sorumsuz davranıyorlar?

Sarıyer Spor Kulübü’ne faydalı iş yapmaya gelmediler mi? Peki bu rezillikleri nedir Allah aşkına!!!

Maalesef üç-dört yönetici hariç kulübün yönetim kadrosu çöp'tür. Ve layık oldukları çöplüğe geri iade gönderilmeleri hazin sondur!!!

EKREM AL İLE SEZON BİTİRİLMELİ VE YENİ SEZONA DA ONUNLA BAŞLANMALIDIR!!!

Takıma gelince… Koronavirüs vakası tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizi de derinden etkiledi. Futbol sektörü artık ciddi kemer sıkarak yeni sözleşmeler yapmaya başlayacak. Düzen ve sistem değişiyor. Buna hazır olmamız ve futbol camiasını buna hazır hale getirmemiz bence hepimiz için bir sorumluluk ve görevdir.

Entresan bir tesadüf Sarıyer Spor Kulübü Kongresi olduğu hafta ligler kaldığı yerden yeniden başlayacak.

Teknik Direktör Ekrem Al başarısız sonuçların ardından takıma gelmiş ve kısa bir süre de takımın öz güvenini yerine getirmişti.

Alınan galibiyetler serisinin ardından üst üste yaşanan puan kayıpları moralleri bozmuş olsa da Sarıyer'in hala Play-Off şansı devam etmektedir.

Tüm camiamız kenetlensin, takıma hep birlikte sahip çıkalım.

İşler kötü giderse yine olumlu ve yapıcı eleştirilerimizi yapalım. Ancak bize ve taraftarlara düşen görev, ligin bu aşamasında takıma sahip çıkmaktır.

SAFFET AKKOYUN, SARIYER'İ MADDİ, MANEVİ BU ZOR GÜNLERİNDE BIRAKIP GİTMEZ! GİTMEMESİ GEREKİR!!! CAMİANIN %90'I AKKOYUN'A TAM DESTEK VERİYOR. GERİSİ ZATEN MÜHİM DEĞİL!!!

Ne olursa olsun Saffet Akkoyun bir dönem daha Sarıyer Spor Kulübü'nde başkanlık yapmalıdır. Taraftarlarında heyecanla beklediği yönetim kadrosunda çok ciddi temizlik olması halinde, 11 Temmuz Kongresi'nin bir milat olacağı kanaatindeyim.

NOT: Zaman çok kısıtlı. An itibariyle lütfen bu yönetim listesi son güne kalmayacak şekilde düzenlenerek hazır hale getirilmelidir. Sakin ve bilinçli karar almanın tam vaktindeyiz...


YORUMLAR
TARABYALI: 
"OMUZ OMUZA"
SAFFET BAŞKANIM SONUNA KADAR YANINDAYIZ.
29.05.2020 / 00:22
adnan ermantas: 
"Şükrü paralar nerde"
ŞÜKRÜ GENCE BAKIN YA HERIF RESMEN SARIYERLE DALGA GEÇIYOR ŞÜKRÜ PARALAR NERDE
28.05.2020 / 15:32
Sarıyerli semih: 
"inşallah devam eder baskan"
Sariyerin tarihinde yok saffet bey gibi başkan. İnşallah saffet baskan devam eder.
28.05.2020 / 14:27