Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN BAYRAM MESAJI...
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN BAYRAM MESAJI...

SASİDER BAŞKANI ALİ GENÇ'TEN BAYRAM MESAJI...
Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Başkanı Ali Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
23.05.2020 / 16:53


Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) Başkanı Ali Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Genç, el birliği ile bu günleri atlatıp yeniden bir arada bayramlar kutlayacağımızı söyledi.

Başkan Genç, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi...

ALİ GENÇ:

Birlik beraberlik ve kardeşliğin daha da artmasına vesile olan, Müslümanların tek yürek olarak kutladığı Ramazan Bayramı'nın bizlere yansıttığı güzel duyguların gönlümüzü sarması en büyük temennimiz.

KALABALIK SOFRALARDA BULUŞAMADIK AMA EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞTÜK

Ellerin semaya, gönüllerin hakka, alınların secdeye yöneldiği 11 ayın sultanı Ramazan'ı bu yıl tüm dünyada etkili olan covid-19 salgını nedeniyle kalabalık iftar sofralarından uzak, alışık olduğumuz düzenden farklı yaşamak zorunda kaldık.

Yeniden kalabalık sofralarda buluşmak en büyük dileğimiz. Ancak yarın bir arada olabilmemiz için bugün sosyal mesafeye ve kurallara uymamız gerekiyor.

Bu süreç içerisinde belki sofralarda buluşamadık ama ekmeğimizi paylaşmaya çalıştık.

Camilerimize gidemedik ama dualarda birbirimize ortak olduk, dualarda buluşmaya çalıştık.

Büyüklerimizle bir arada olamadık ama belki onların ihtiyaçları olan konuları çözmeye çalışarak faydalı olmaya gayret ettik.

Bu süreçleri el birliği ile atlatacağız.

Kimsenin şüphesi olmasın.

Allah'ın izniyle sürecin de Türkiye ortalamasında güzel gittiğini görüyoruz ama bir rehavet oluşmasını da istemiyoruz. Lütfen sağlığımızı koruyalım.

BAYRAMA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı 11 ayın sultanı Ramazanı Şerif'i geride bırakarak bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ramazan Bayramı'nın bizler için ayrı bir yeri var.

Çünkü Ramazan Bayramı, her gün tutulan orucun iftar vaktindeki sevinci gibi, tutulan bir aylık orucun toplu bir iftar sevincini ifade ediyor.

Bu yıl Ramazan Bayramı'nı sokağa çıkma kısıtlamasıyla evlerimizde kutlayacağız.

İnşallah önümüzdeki yıllarda yine hep birlikte kucaklaşarak kutlayacağımız bayramlara erişmek dileğiyle tüm Sarıyer halkımızın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde, tüm sevdiklerimiz ile birlikte nice bayramlar geçirmeyi cenabı Allah'tan niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.