Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - GARİBAN VATANDAŞIN İKİ LOKMASI BİLE HIRSIZLARIN RADARINA GİRDİ...
ÜNSAL BİLGİÇ'TEN, RAMAZAN BAYRAMI MESAJI...
SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDEN </br>ALİ DÜŞMEZ'E TEBRİK...
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GARİBAN VATANDAŞIN İKİ LOKMASI BİLE HIRSIZLARIN RADARINA GİRDİ...

GARİBAN VATANDAŞIN İKİ LOKMASI BİLE HIRSIZLARIN RADARINA GİRDİ...
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı yardım paketi, İBB'nin yardım paketi ile kıyaslandı. Ortaya çıkan sonuç ise İstanbul'da hırsızlık yapıldığını gözler önüne serdi... 71 lira maaliyeti olan paketleri 150 lira olarak gösteren Ekrem İmamoğlu'na tepkiler çığ gibi büyüyor.
07.04.2020 / 22:13


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla Türkiye'nin koronavirüs nedeniyle geçirdiği zor günlerde ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyası başlatmıştı. İmamoğlu hazırladığı bu yardım paketleri ile çok vahim bir şekilde faka bastı. 

Yardım paketlerinin içinde "Ayçiçek yağı, makarna, bulgur, çay, bisküvi, helva, gofret, salça, zeytin, un, tuz ve şeker" bulunduran İBB, koli bedeli olarak 150 lira fiyat çıkarmıştı.

PAKETİN DEĞERİ 71 LİRA, İSTENİLEN ÜCRET 150 LİRA

Ancak İBB'nin verdiği ürünlerin toplam maliyeti ile istenilen ücret arasında ki korkunç fark, eleştirileri de beraberinde getirmişti.BURSA'NIN PAKETİ, İSTANBUL'DAKİ HIRSIZLIĞI DEŞİFRE ETTİ

İBB'ye yönelik eleştiriler devam ederken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de bir yardım paketi hazırladı.

Hazırlanan yardım paketinde ürün çeşidinin, İBB'nin hazırladığı paketlerden daha fazla olması ve fiyatının düşük olması nedeniyle Ekrem İmamoğlu'nun sunduğu paket 'büyük vurgun' olarak değerlendirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yardım paketlerinin fiyatını 141 lira olarak belirledi ve ürünlerin tek tek maliyetini açıkladı.

Paketin içerisinde şunlar var;

"2,5 kilo pirinç, 1 kilo kuru fasulye, 2 paket makarna, 1 kilo bulgur, 1 kilo mercimek, 1 teneke salça, 500 gram çay, 2 kilo çay, 4 litre ayçiçek yağı, 400 gram zeytin, 2 kilo un, 2 kilo nohut."