Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - KANAAT ÖNDERİ ZAMAN, HALKA SESLENDİ...
ÜNSAL BİLGİÇ'TEN, RAMAZAN BAYRAMI MESAJI...
SARIYER SPOR KULÜBÜ'NDEN </br>ALİ DÜŞMEZ'E TEBRİK...
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KANAAT ÖNDERİ ZAMAN, HALKA SESLENDİ...

KANAAT ÖNDERİ ZAMAN, HALKA SESLENDİ...
Vatandaşların her konuda büyük saygınlığını ve güvenini kazanmış bir lider olan Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman, vatandaşlarımız için bir yazı yayınladı.
26.03.2020 / 15:43


Halkın büyük saygı duyduğu ve sözlerine ciddi itibar ettiği isimler, yaptıkları uyarılar ile farkındalık yaratmaya devam ediyorlar. Vatandaşların her konuda büyük saygınlığını ve güvenini kazanmış bir lider olan Kanaat Önderi Ali Rıza Zaman'da vatandaşlarımız için bir yazı yayınladı ve koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkılmaması konusunda uyarı yaptı.

ALİ RIZA ZAMAN:

Sevgili Sarıyerliler, Sevgili İstanbullular; Bu süreç, kesinlikle evlerimizde kalmamız gereken çok önemli bir tedbir dönemidir.

Bugün sahillerde, parklarda geçirilecek tedbirsiz zamanlar, yarın sevdiklerimizi üzecek durumlara dönüşmesin.

Baharı karşıladığımız bugünlerde aynı zamanda Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz.

Ülkemizde bu konuda başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklarımız ile yetkili bütün makamlar sürekli tedbirler almakta ve siz kıymetli halkımız ile paylaşmaktadır.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı 14 Kural’a kesinlikle uyulması, kişisel hijyen tedbirlerine dikkat edilmesi ve zorunlu ihtiyaçlar dışında evlerden dışarı çıkılmaması gerekmektedir.

Alınan yasak kararlarından haberi olmayan, bu konuda bilgi ulaşmayan hiçbir vatandaşımızın kalmadığını düşünüyorum.Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek, kendimizin, yakınlarımızın ve toplumun sağlığını koruyabilmek için İçişleri Bakanlığımızın genelgeleriyle 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın ve kronik rahatsızlığı olanların evden dışarı çıkma yasağına itibar edelim..

Bu yasağa istisnasız ve kesin olarak uymamız zorunlu bir gerçektir.

Bu süreç, kesinlikle evlerimizde kalmamız gereken çok önemli bir tedbir dönemidir.

“Ben sağlıklıyım, bana bir şey olmaz. Evde sıkıldım, dışarı çıkmak benim için sorun olmaz. Herkes evinde zaten, ben çıkabilirim. Temiz hava iyi gelir...” diyenler, kendisine, sevdiklerine ve çevresindekilere çok büyük zararlar verebilirler.

Tedbirli olmak, toplum sağlığı açısından kaçınılmaz bir zarurettir.

Bugün sahillerde, parklarda geçirilecek tedbirsiz zamanlar, yarın sevdiklerimizi üzecek durumlara dönüşmesin.

Kendimizi, sevdiklerimizi, komşularımızı ve ülkemizi düşünerek hareket etmemiz gereken bu dönemde lütfen evlerinizden dışarı çıkmayın.

Bu topyekûn bir mücadeledir.

İnanıyorum millet olarak verdigimiz amansız mücadelemiz bizi birbirimize daha çok bağlayacak ve bu salgın hastalığın üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Moralimizi daima yüksek tutmaya özen gösterelim.

Bugünler muhakkak geçecek ve hep birlikte sevdiklerimizle yeniden kucaklaşmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Tüm halkımıza sonsuz sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Sağlıkla kal Türkiye...