Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - PFDK'DAN ŞAŞIRTAN CEZA!!!
AK PARTİ, SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...
EDEPSİZLİKLERİNDEN, ALLAH ONLARI TAŞ ETTİ
MİLLET CAN DERDİNDE KEREM KINIK FOTO ŞOV PEŞİNDE!

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PFDK'DAN ŞAŞIRTAN CEZA!!!

PFDK'DAN ŞAŞIRTAN CEZA!!!
4 yıllık profesyonel yöneticilik kariyerinde 1 gün dahi uyarı cezası almayan Sarıyer yöneticisi Ali Büyükasar'a haksız yere 30 gün hak mahrumiyeti ve 13.000 TL para cezası verildi.
20.03.2020 / 14:25


4 yıllık profesyonel yöneticilik kariyerinde 1 gün dahi uyarı cezası almayan Sarıyer yöneticisi Ali Büyükasar'a haksız yere 30 gün hak mahrumiyeti ve 13.000 TL para cezası verildi.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Sarıyer Spor Kulübü Yöneticisi Ali Büyükasar'a 14. 03. 2020 tarihinde oynanan Sarıyer-Hacettepe TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.Sarıyer'in Hacettepespor'u 1-0 yendiği maçın hemen sonunda çıkan olaylar gündeme damga vurmuştu.

Hacettepespor takımının teknik ekibi ve futbolcularının hem fiziki hem de sözlü saldırısına uğrayan Sarıyer teknik direktörü Ekrem Al ve futbolcular ellerinden geldiğince sabırlı davranmış ve provokatif eylemlerin tuzağına düşmemişti.

Hacettepesporlu oyuncuların saldırıları esnasında Sarıyerli futbolcuları sakinleştirerek karşılık verilmesini ve olayların büyümesini engelleyen Sarıyer yöneticisi Ali Büyükasar, sağduyulu bu davranışı neticesiyle takdir toplamıştı.

PFDK'NIN KARARI ÇOK AĞIR!!!

Olayların devamında Hacettepesporlu oyuncuların şuurlarını kaybetmiş azgın bir şekilde, Sarıyer camiasına ve Sarıyerli futbolculara sarf ettikleri ağır küfürlere ve fiziki saldırılara karşı Ali Büyükasar'da saha içinde normal olarak tepkisini dile getirmiş, Hacettepesporlu oyuncuları ettikleri küfürler dolayısıyla uyardığı görülmüştü.

Teknik Direktörü ve futbolcuları fiziki ve sözlü saldırıya uğrayan bir yöneticinin tepkisiz bir şekilde yerinde oturmasını beklemek hayatın mantık kurallarına ters değil midir?

Camiasına çok ağır küfürler edildiğini gören yöneticinin buna karşı bir tepki göstermemesini beklemek insanlığın doğasına aykırı değil midir?

Olayları raporunda belirterek Ali Büyükasar'ın 30 gün hak mahrumiyeti cezası almasını sağlayan maçın temsilcisi, olayların yaşandığı yerden çok uzakta olduğu, söylenen sinkaflı sözleri duymasının mümkün olmayacağı, bu durumda tamamen tahmine dayanarak, insiyatif kullandığı ve keyfi karar verdiği yüksek ihtimal olarak değerlendirilmelidir.

Bu kadar ağır tahriklere rağmen sağduyuyu elden bırakmayan ve olabildiğince olayları yatıştırmaya çalışan bir yöneticiye verilen bu ağır cezanın tahkim kurulunda yeniden gözden geçirilmesi şarttır. 


Beyefendiliği ve nezaketi tüm rakip takım camiaları ve TFF yetkilileri tarafından bilinen genç bir yöneticiye verilen bu 30 günlük hak mahrumiyeti cezasının adil olmadığını düşünüyoruz.

TFF Tahkim Kurulu'nun bu kararı enine boyuna yeniden ele almasını ve detaylı bir araştırma sonucu ile kararını gözden geçirmesini bekliyoruz.

Sarıyer'i en zor şartlar altında dahi yalnız bırakmayan ve kendisini futbolculara siper eden Ali Büyükasar'ın bu duruşu bir kez daha vefalı Sarıyerlilerin takdirini kazandığını da söylemeliyiz...