Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - ALİ RIZA ZAMAN: ÇANAKKALE DESTANI KANLA, CANLA, İMANLA YAZILDI...
FUTBOLUN UTANÇ SAHASI!  ORHAN KEÇELİ!!!
Mavi Vatan'ı karış karış tarıyorlar! İşte Türkiye'nin gururu enerji filomuz
KAYMAKAM ÖZER'DEN SIKI DENETİM

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ALİ RIZA ZAMAN: ÇANAKKALE DESTANI KANLA, CANLA, İMANLA YAZILDI...

ALİ RIZA ZAMAN: ÇANAKKALE DESTANI KANLA, CANLA, İMANLA YAZILDI...
Sarıyer'in kanaat önderi Ali Rıza Zaman, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
18.03.2020 / 17:28


Sarıyer'in kanaat önderi Ali Rıza Zaman, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Zaman, mesajında şu ifadelere yer verdi:  

1915 yılında İtilaf Kuvvetleri'ne karşı Çanakkale Ruhuyla kenetlenen ecdadımız, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya göstermiştir.  Küçücük bir kara parçasını ele geçirebilmek için dönemin ''Yenilmez Donanmasıyla'' Çanakkale önlerine gelen düşman kuvvetlerinin hesaplayamadığı tek şey vatanı için canlarını seve seve feda edecek Mehmetçik oldu.

Karada Türk askerinin isabetli atışları, denizde ise Nusret Mayın Gemisi'nin Karanlık Liman bölgesine gizlice bıraktığı 26 mayın, bir milletin yazgısını değiştirmiştir.

Kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanının canla, kanla, imanla yazıldığı Çanakkale, esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.                                    

“Çanakkale Geçilmez” dedirten Aziz Milletimiz, 105 yıl önce olduğu gibi bugün de, yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma ve azimli kararlılığını her daim gösterecektir.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum.