Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - "DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİMİZ İLE BULUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ"
AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...
Pegasus Kazasında Kritik Gelişme
RTÜK'ten İhanete Ceza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

"DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİMİZ İLE BULUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ"

Sarıyer Spor Kulübü olarak, dostluğun, kardeşliğin, birlik beraberliğin, fair-play ruhuna iştirak edeceği ve sahada hak edenin kazanacağı bir müsabaka olmasını diliyoruz.
14.02.2020 / 19:59


Sarıyer, Cumartesi günü (yarın) Saat 14:00'da Diyarbakır'da karşılaşacağı Amedspor müsabakasının hazırlıklarını tamamladı ve maç saatini beklemeye başladı.

Sarıyer Spor Kulübü Müdürü Şeref Ayer kritik deplasman maçı öncesi hem müsabakayı değerlendirdi hem de genel anlamda sağduyulu açıklamalarda bulunarak fair-play ruhuna dikkat çekti.

ŞEREF AYER:

Ligin ikinci yarısı ile birlikte beklediğimiz oyun anlayışı ve takım ruhu yerine oturdu diyebiliriz. 4'te dört yaptığımız bir seriden sonra evimizde bir mağlubiyet yaşadık.

Futbolun doğal yapısından kaynaklanan hatalarımız olmuş olsa dahi, müsabakanın hakem triosu sonuca tesir eden çok ciddi hatalar yaptı. Bu hataların geneli tek bir takıma yapıldığında kafamızda doğal olarak soru işaretleri oluştu.

Ancak biz bu müsabakayı artık geride bıraktık. Önümüzde çok önemli bir maç var.

Rakibimiz Amedspor ligdeki konumu neticesiyle bizimle oynayacakları maça puan kaybı tahammülü olmayan bir yapıda hazırlandı ve müsabakaya da bu bilinçle çıkacaklar.

Bizim de son ana kadar bırakmayacağımız bir play-off hedefimiz mevcut. Bu konuda teknik ekibimize ve Futbolcularımıza olan güvenimiz tamdır.

Sarıyer Spor Kulübü camiasını en iyi şekilde temsil eden vefakar Başkanımız Sayın Saffet Akkoyun'un verdiği mücadeleyi görünce duygulanmamak ve hırslanmamak elde değil. Yönetim kurulumuz tüm zor koşullara rağmen kulübümüze olağanüstü hizmet veriyor.

Yarın karşılaşacağımız Amedspor müsabakası bizim ligdeki pozisyonumuz ve hedefimiz açısından fazlaca önem arz ediyor.

Bir diğer açıdan bakarsak maçın öneminin yanı sıra Diyarbakır halkıyla buluşmanın heyecanını da yaşamaktayız.

Amedspor camiası ile uzun yıllara dayanan özel bir dostluğumuz var.

Maç günü güzel bir karşılama ile stadda ağırlanacağımıza eminiz.

Sarıyer Spor Kulübü olarak, dostluğun, kardeşliğin, birlik beraberliğin, fair-play ruhuna iştirak etmesini ve sahada hak edenin kazanacağı bir müsabaka olmasını diliyoruz.

Amedspor Başkanı Metin Kılavuz ve yönetim kurulu sağolsunlar, ne zaman Diyarbakır'a geldiysek bizleri en iyi şekilde karşıladılar ve ilgi alakalarını eksik etmediler.

Buradan dileğimiz iki dost kulübün karşılaşması seyir zevki yüksek, izleyenlere heyecan veren bir futbol şöleni olmasıdır.

Futbolun kucaklayıcı ve birleştirici özelliklerini içinde barındıran bir spor organizasyonu olmasıyla birlikte aynı zamanda tüm kültürlerin bir arada yaşanmasına vesile olduğunu da unutmamak gerekiyor..

Hem Amedsporlu futbolcu kardeşlerimiz olsun hem de Sarıyerimizin formasını terleten futbolcu kardeşlerimiz olsun tüm temennimiz talihsiz sakatlıkların yaşanmaması ve sergilenecek tüm unsurların futbol oyun kuralları çerçevesinde gerçekleşmesidir

Sözlerimi tamamlarken, Diyarbakır'da olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığımızın bir kez daha altını çiziyor ve Sarıyer camiası olarak, tüm Diyarbakırlı hemşehrilerimize kucak dolusu sevgiler sunduğumuzu belirtmek istiyorum.