Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - EKREM AL, EMRE GÜNER'E KONUŞTU: BİZİM FELSEFEMİZDE VAZGEÇMEK YOK!!!
AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...
Pegasus Kazasında Kritik Gelişme
RTÜK'ten İhanete Ceza

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EKREM AL, EMRE GÜNER'E KONUŞTU: BİZİM FELSEFEMİZDE VAZGEÇMEK YOK!!!

EKREM AL, EMRE GÜNER'E KONUŞTU: BİZİM FELSEFEMİZDE VAZGEÇMEK YOK!!!
Sarıyer zorlu Amedspor deplasmanı için hazırlıklara bugün yaptığı antrenman ile başladı.
10.02.2020 / 21:18
Sarıyer zorlu Amedspor deplasmanı için hazırlıklara bugün yaptığı antrenman ile başladı.

Sarıyer Teknik Direktörü Ekrem Al, Sarıyer Yenigün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre Güner'e samimi ve bir o kadar da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kaybedilen Manisa maçı ve önümüzdeki hafta deplasmanda karşı karşıya geleceğimiz Amedspor müsabakası ile ilgili önemli ifadeler kullanan kurt hoca "play-off iddiamızdan asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

EKREM AL:

Öncelikle Manisaspor karşılaşmasını ele almak ve durum değerlendirmesi yapmak isterim.

Müsabakanın 60. Dakikasına kadar tüm istediklerimizi sahaya yansıttık. Gerek mücadele olsun, gerek gol pozisyonları olsun, gerek rakibe pozisyon vermeme olsun, gerekse attığımız goller olsun herşeyi başardık.

Fakat ilk golü yedikten sonra ciddi bir panik yaşadık ve topu rakibe verdik. En önemli hatamız bu oldu...

Manisa zaten tartışmasız çok kaliteli ve iyi bir ekip. Topu onlara bırakınca artık sadece topun peşinden koşmaya başladık. Peş peşe yediğimiz goller ve en sonunda uzaktan vurulan bir şutla mağlup olduk.

Mağlubiyeti hak ettik mi derseniz? Kazanamıyorsak hak ettik demektir!

Üst seviyeli bir takıma karşı içeride mağlup olurken de sahada önemli işler yaptığımızı göz ardı etmememiz gerekir.

Gönül isterdi ki taraftarımıza bir galibiyet daha sunalım ve seriye devam edelim ama olmadı. Herşey de bir hayır var diyoruz. Belki 4 maç üst üste galip gelmenin akabinde bu mağlubiyet ufkumuzu daha farklı açacak. Bundan dersler çıkartacağız.

Biz Sarıyeriz, büyüklüğümüz ve asaletimiz ile sahada mücadelemiz sürecek...

Bir maçta alınan mağlubiyet ile hedeften sapacak değiliz.

Futbolcularımı eleştirmiyorum ama bu maçı böyle bitirmek bize yakışmadı.

Oyunu tutabilmek adına bir takım çabalarımız oldu ama bunu başaramadık. Oyunun kontrolünü elimizde tutamayınca, rakibe pas imkanı verdik, çok boş alan sunduk ve akabinde ardı ardına pozisyonlar gördük kalemizde.

Oyuncu değişiklikleri ile konuşmamız gerekirse... Barış Memiş zaten fazla bile kaldı oyunda. Ayrıca ben biraz daha faydalanmayı düşünüyordum ama kendi talebi ile oyundan çıkmak istedi. 'Bittim hocam, derman kalmadı' dedi. Bizde oyundan aldık.

Cafer Tosun'da keza aynı şekilde, 90 dakika oynayacak fizik kondisyona tam olarak sahip değil. Top kayıpları yapmaya başladı ve temposu düştü... Onu da degiştirmek durumunda kaldık.

Aslında burada önemli olan konu, bu oyuncuların yerine giren isimlerin katkı sağlayamamasıdır.

Bertul'un olmaması da bizi ciddi anlamda olumsuz etkiledi.

Ama bu mağlubiyete futbolcular üzerinden gitmemek lazım. Herkes elinden geleni yaptı.

Kamuoyu şunu kesinlikle bilsin. Evimizde mağlup olmuş olabiliriz fakat hiçbir zaman sıfırlamayız. Nasıl 4 maçlık bir seriye başladıysak, ikinci bir seriye daha başlayacağız.

Diyarbakır'da da mücadelemizin en üst seviyesini sergileyeceğiz. Amedspor kümede kalmak için bu maçı ciddi hedef olarak görüyor ve gerçekten zor bir deplasmana gittiğimizin farkındayız.

Ancak biz de Sarıyer olarak herşeyimizi ortaya koyacağız. Vazgeçmeyeceğiz, tükenmeyeceğiz ve sonuna kadar play-off için savaşacağız.Bizim felsefemizde vazgeçmek yok!

Ben geldiğim günden beri şunu söylüyorum. 'Taraftarlarımız koşan ve savaşan bir takım görecek' çok şükür bugün sahada mücadele gücü üst seviyede olan bir Sarıyer var.

Daha da iyi olacağımıza inanıyorum. Sonuna kadar böyle devam edeceğiz.

Teknik ekip olarak göreve başladıktan sonra takımımızın gol ortalamasına bakmamız lazım. Puan ortalamasına da bakılması lazım.

Geçen hafta aldığımız bu mağlubiyet belki önlemlerimizi almamız konusunda bize ön ayak olacak. Bu yenilginin önümüzü ardına kadar açan bir ders niteliği taşımasını diliyorum.

Bizim bu ligi 1. Bitirme iddiamız yok ama play-off iddiamız kesinlikle var. Bunu başarmak için tüm şartları zorlayacağız...