Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - BAŞKAN AKKOYUN ANKARA'DA
MİLLET CAN DERDİNDE KEREM KINIK FOTO ŞOV PEŞİNDE!
AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...
Pegasus Kazasında Kritik Gelişme

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAŞKAN AKKOYUN ANKARA'DA

BAŞKAN AKKOYUN ANKARA'DA
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen, Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağı "Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı" başladı
13.01.2020 / 19:50


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara'da düzenlenen, Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağı "Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı" başladı.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun'un da davet edildiği bu önemli organizasyonda, tüm detayları ile spor faaliyetleri ve sorunları masaya yatırılıyor.The Green Park Hotel'de 5 gün sürecek çalıştayın bugün yapılan açılış törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekilleri Mehmet Baykan, Erhan Kamışlı, Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri Ali Düşmez, Hamit Altıntop, Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Akıncıoğlu, Alkın Kalkavan, İsmail Erdem, Genel Sekreter Kadir Kardaş, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, kulüp ve Federasyon başkanları ile davetliler katıldı.

Spor kulüpleri ve federasyonlarının yapısal sorunları ve gelecek stratejilerinin tartışılacağı çalıştay Cuma günü sona erecek.Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: "Elbette rekabet olacak ama sadece sahada"

Çalıştayda Gençlik ve spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulüp başkanları ile beraber basın mensuplarına aile fotoğrafı verip açıklamalarda bulundu.

 Spor camiasıyla bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; sporun meselelerini, yarına yönelik stratejisini, perspektifini, vizyonunu ortaya koyma açısından önemli bir çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi. Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu, kulüp başkanları, Kulüpler Birliği Vakfı ve spor camiasının bu işe gönül vermiş mensuplarının çalıştaya katıldığını ifade ederek, "5 gün boyunca dertlerimizi, sıkıntılarımızı masaya yatıracağımız gibi bundan sonraki yol haritamızı da belirleme noktasında önemli fikirleri ortaya koyacağız. Hep birlikte geleceğimizi şekillendirecek politikalarımızı tartışacağız" diye konuştu.

 

Meclis'teki yeni spor yasası çalışmalarına ilişkin Bakan Kasapoğlu, "Gazi Meclis'imizin bu konuda çalışmaları var. Onlara her türlü bilgiyi, detayı veriyi sağlama noktasında da çalışmalarımız olacak. Bu konuda da inşallah gerek kulüplerimizle gerek Federasyon'umuzla gerek yöneticilerimiz ve konuların uzmanlarıyla tüm yönleriyle tüm meseleleri tartışacağız, konuşacağız" şeklinde konuştu.

 Sporun dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şunları kaydetti: "Elbette rekabet olacak ama rekabet sadece sahada olacak. Sahanın haricinde de ülkemiz adına, milletimiz ve insanlık adına neler ortaya koyabiliriz; sporun birleştirici, kaynaştırıcı, rehabilite eden dönüştüren ruhunu nasıl ortaya daha güçlü bir şekilde çıkarırız, bunun gayreti içerisinde olacağız. Sabah oturumları itibarıyla sunumlarımızı dinledik. Bundan sonra oturumlar olacak. Yarınlara gerek idari anlamdaki sıkıntılarımızı gerekse mali perspektiften sorunları çözme adına hep birlikte ortak akılla çözümlerimizi ve yol haritamızı belirlemiş olacağız."Spor açısından Türkiye'nin önemli bir altyapıya sahip olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın vizyonu bizlere çok önemli bir ilham kaynağı. Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde inşallah yarınların pek çok alandaki sportif başarısını hep birlikte gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı. 

TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Kulüplerimizin yeni bir yasaya ihtiyacı olduğu ortada"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir de "Çalıştay, ihtiyaçlarımızın neler olduğunu tespit noktasında çok önemli bir tarihe rastladı" dedi. Süper Lig takımlarının yanı sıra 1, 2 ve 3. Lig takımlarının kulüp başkanlarının ve yönetimlerinin çalıştaya katıldığını belirten Özdemir, iki gün futbolu diğer 3 gün de genel olarak sporu tartışacaklarını söyledi.

Özdemir, bu sene, spor kulüplerinin mali kriterleri konusunda önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, "Bunlarla ilgili çalışmalarımız şu anda sürüyor. Bizim için daha önemlisi olan, spor kulüplerimizin yeni bir yasaya ihtiyacı olduğu apaçık ortada. Burada bunları tartışacağız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'mize, önümüzdeki günlerde çıkması beklenen yasayla ilgili önemli dokümanları kendilerine sunmuş olacağız" şeklinde konuştu.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil: "Türk futbolunun ortak bir akla ihtiyacı var"

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil de "Ortak olarak söylendiği gibi şu an Türk futbolunun ortak bir akla ihtiyacı var. Hakikaten çok zamanlı bir şekilde düzenlenen bu toplantıda, Türk futbolunda özellikle artık çözülmesi gereken sorunların samimiyetle, açıklıkla masaya yatırılması gerekiyordu. Bu çalıştay çok doğru bir zamanda yapılıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bu çalışmaların sonunda artık ortak paydada birleşip Türk futbolu için neyin nasıl yapılacağının yeni bir yasayla düzenlenmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Sepil, "Biz kulüpler olarak bunu tamamen destekliyoruz. Bunun için de hemen hemen tüm kulüp başkanlarımız bu toplantıya katıldılar" ifadesini kullandı. 


Etiketler: