Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - İSTEK, AZİM, DİNAMİZM, TEMPO </br>İŞTE SARIYER BU!!! 2-0
Kıdemli dolandırıcı ‘hacca götüreceğim’ diyerek avukatı dolandırdı!
Ahlaksız paylaşımlar sonrası Soylu'dan açıklama!
Cumhurbaşkanı Erdoğan </br>barolar için tarih verdi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İSTEK, AZİM, DİNAMİZM, TEMPO
İŞTE SARIYER BU!!! 2-0

İSTEK, AZİM, DİNAMİZM, TEMPO </br>İŞTE SARIYER BU!!! 2-0
Yeni teknik direktörü Ekrem Al ile evinde Pendikspor'u ağırlayan Sarıyer, rakibini her iki devrede oynadığı etkili futbol ile dağıttı.
11.01.2020 / 22:49


Ligin ikinci yarısının ilk müsabakasında, yeni teknik direktörü Ekrem Al ile evinde Pendikspor'u ağırlayan Sarıyer, rakibini her iki devrede oynadığı etkili futbol ile dağıttı.

Rakip kalede sayısız gol fırsatı yakalan beyaz martılar, bu pozisyonların çoğunu cömertçe harcadı...

Pendikspor'da Erdinç maçın 51. Dakikasında ikinci sarı karttan oyun dışı kalınca, misafir ekibin direnci tamamen düştü.

Kaçan sayısız net gol fırsatlarına rağmen Pendikspor'u 2-0'lık skorla geçen Sarıyer, bu netice ile hem moral kazandı, hemde önümüzdeki haftalar için taraftarına ümit aşıladı...

Çok uzun zaman sonra yaş ortalaması oldukça genç bir kadro ile maça çıkan Sarıyer'de teknik direktör Ekrem Al, gerek cesareti gerekse sistemi ile takımın başında çıktığı ilk resmi müsabakada sınıfı geçti.

Sarıyerli futbolcuların mücadele gücü, hızlı oyun anlayışı, temposu, azmi, isteği ve maçın son anına kadar savaşçı ruhu taraftarın yüzünü güldürdü.

Ayrıca çin işkencesi gibi topu gereksiz şekilde sağa, sola, geriye oynayan ve çok ağır bir tempo sergileyen takım gitmiş, yerine pres yapan, hızlı oynamaya çalışan, topu kaptığında üç pas ile rakip ceza sahasına gitme anlayışını benimseyen bir sistem düşüncesi hakim olmuş. Bunu özellikle belirtmekte fayda görüyoruz. 

Bu oyun kurgusu muhakkak her geçen hafta gelişerek üstüne koymaya devam etmelidir.

Burada en önemli husus Sarıyerli futbolcuların her maça, Pendikspor maçındaki konsantrasyon ile hazırlanması ve bu mücadele gücünü arttırarak devam etmesi olacaktır.

NOT: Sarıyer'in yeni santraforu Furkan Yaman yeteneği ve kalitesiyle takıma büyük katkılar yapacağının sinyallerini verdi.Müsabakanın Kader Dakikaları:

Dakika 7) Pendikspor Sağ kanattan serbest vuruş kullanıyor, kale alanı önünde Erdinç'in kafa vuruşu top az farkla auta çıkıyor. Pendikspor'un maç boyunca yakaladığı en net gol pozisyonu!

Dakika 11) Sarıyer etkili geliyor, Furkan sol çaprazdan kaleci ile karşı karşıya kalıyor, vuruşunu yapıyor, topu kalecinin üstüne nişanlıyor. Çok net bir fırsatı beyaz martılar harcıyor...

Dakika 35) Sarıyer, Bertul ile sağ taraftan köşe vuruşu kullanıyor, iyi yükselen Şahin kafa vuruşunu yapıyor, top kaleci de kalıyor.

Dakika 43) Sarıyer atağı... Ceza sahası dışı sağ çaprazdan kullanılan serbest vuruş, kale alanı içinde Furkan %99 gol şansı vuruşunu yapıyor, top az farkla auta çıkıyor.

Dakika 44) Ender gelişen Pendikspor atağı, sağ kanattan içeri kesilen orta doğrudan kaleye gidiyor, kalecinin arkasına düşen topu, kale alanı içinde Şaban kafa ile uzaklaştırıyor.

Dakika 45) Sarıyer etkiliyor geliyor. Ceza sahasının hemen dışı, sağ çaprazda Kubilay topla buluştuğu anda gelişine vuruyor, top az farkla auta çıkıyor.

Sarıyer gol için saldırıyor... Dakika 45+1 sağ kanattan kazanılan serbest vuruşu Bertul kullanıyor, ceza sahasına düşen topa karambolde kubilay vuruyor, top az farkla üstten auta çıkıyor.

Dakika 51) Pendikspor'da Erdinç ikinci sarı kartını görüyor ve oyun dışı kalıyor. Pendikspor bu dakikadan itibaren maçı 10 kişi sürdürüyor.

Dakika 52) Sarıyer ataklarını sıklaştırıyor. Sağ kanattan gelişen pozisyon, içeri yapılan ortaya Furkan iyi yükselip kafa vuruşunu yapıyor, savunma çizgi üzerinden kurtarıyor.

Dakika 60) Sarıyer penaltı kazanıyor. Topun başına yeni transfer Furkan geçiyor, penaltı atışını gole çeviriyor ve Sarıyer 1-0 öne geçiyor.

Dakika 63) Sarıyer'de Bertul kaleci ile karşı karşıya, kaleciyi geçiyor, %99 gol şansı, boş kaleye vuruşunu yapıyor, topu auta gönderiyor.

Dakika 74) Beyaz martı etkili geliyor. Ceza sahası içinde sert bir vuruş kaleciden sekiyor, dönen topa boş pozisyonda Doğukan vuruyor top direkte patlıyor. Mutlak gol pozisyonu cömertçe harcanıyor.

Dakika 80) Sarıyer ikinci gol için bastırıyor... Ceza sahasına sol taraftan giren Furkan, müsait pozisyondaki İlter'e çıkartıyor. İlter kaleci ile karşı karşıya vuruşunda topu kalecinin üstüne nişanlıyor. Sarıyer çok net bir gol pozisyonunu daha golle sonuçlandıramıyor.

Dakika 90) Sarıyer'in istekli futbolu devam ediyor. İlter orta sahada aldığı topu 30 metre sürüyor, kaleci ile karşı karşıya kalıyor, kalecinin sağından yaptığı plase ile Sarıyer'i 2-0 öne geçiriyor.

90. Dakikada gelen bu gol maçında skoru oluyor. Sarıyer ligin ikinci yarısının ilk müsabakasını kayıpsız atlatıyor...