Sarıyer Yenigün, Sarıyer'in Gerçek Tarafsız Gazetesi - MEHMET DENİZ: SEVİM YALINKILIÇ TECRÜBESİ İLE BİR DÖNEM DAHA HAK EDİYOR...
MİLLET CAN DERDİNDE KEREM KINIK FOTO ŞOV PEŞİNDE!
AK PARTİ SARIYER'DE YÖNETİM KADROSUNU TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLEMELİ...
Pegasus Kazasında Kritik Gelişme

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MEHMET DENİZ: SEVİM YALINKILIÇ TECRÜBESİ İLE BİR DÖNEM DAHA HAK EDİYOR...

MEHMET DENİZ: SEVİM YALINKILIÇ TECRÜBESİ İLE BİR DÖNEM DAHA HAK EDİYOR...
Mehmet Deniz'in, Pazar günü gerçekleşecek kongre öncesi tüm dengeleri alt üst eden açıklamalarını siz kıymetli okuyucularımız ile paylaşıyoruz...
26.12.2019 / 14:03


Efsane Başkan, Sarıyer Yenigün Gazetesi'ne konuştu... 29 Aralık Pazar Günü gerçekleşecek CHP Sarıyer İlçe Kongresi büyük bir heyecana ve demokrasi şölenine sahne olacak. Mevcut ilçe başkanı Sevim Yalınkılıç ve rakibi Ersin Özer'in yarışacağı kongre için artık geri sayıma geçildi. Bizde Yenigün Gazetesi olarak, Sarıyer'de herkes tarafından saygı gören, CHP örgütü için çok değerli bir isim olan CHP Sarıyer eski İlçe Başkanı Mehmet Deniz'i işyerinin ofisinde ziyaret ettik. Görüşlerine başvurduk... Deniz'in, Pazar günü gerçekleşecek kongre öncesi tüm dengeleri alt üst eden açıklamalarını siz kıymetli okuyucularımız ile paylaşıyoruz...MEHMET DENİZ: Öncelikle altını kırmızı çigi ile belirterek konuya giriş yapmak istiyorum. Tecrübe çok önemlidir. Siyasette veya hayatın her aşamasında insanlar yaptıkları işlerde ilk dönemin vermiş olduğu eksiklikleri doğal olarak yaşarlar. Bu bağlamda sayın Sevim Yalınkılıç geçtiğimiz 2 yıl içerisinde CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı ve 5 yıl İBB Meclis Üyeliği sürecinde edinmiş olduğu tecrübe ile kendisine bir dönem daha görev verilmesi taraftarıyım.

Geçmişte yapmış olduğu bazı eksiklikleri bir daha tekrarlamayacağını düşünmekle birlikte, iyi bir kadro yapılanması ile başarılı olacağı kanaatini taşıyorum.

Bu hususta kendimden örnek verecek olursam; İlçe başkanlığı yaptığım 7 yıllık süre içerisinde edindiğim tecrübeyi, 100 yıl yaşasam edinemem!!!

PARTİMİZ SARIYER'DE BU TECRÜBEDEN FAYDALANMALIDIR!

İlçe başkanlığı görevi partilerde çok zor ve meşaketli bir görevdir. Ayrıca bu dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi çok önemli bir yönetme görevini halkımız CHP'ye vermiştir. Buralarda başarılı olup, ülkeyi yönetme arzusu olan bir partide, ilçe başkanlığı koltuğunda tecrübeli bir arkadaşımızın olması çok önemlidir. Onun için partimiz Sarıyer'de bu deneyim ve birikimden faydalanmalıdır.

OBJEKTİF DEĞERLENDİRME YAPMAK DURUMUNDAYIZ!

Sevim hanımın kendisini yakinen tanıyorum. Azimli ve çalışkan bir arkadaşımızdır. Bu tür olaylarda duygusallık yapmadan, geçmişte yaşanılan sorunlar gözden geçirilmelidir. Kindarlığa kapılmadan, kendi kişisel beklentilerimizden uzak, kurumun çıkarlarını gözeterek objektif değerlendirme yapmak durumundayız.

7 yıl ilçede görev yaptığım süre içerisinde önemli anılar hafılarımızda her daim canlı kalacaktır. Birlikte çalıştığımız, iyi işler yaptığımız arkadaşlarımız oldu. Sevim Yalınkılıç'da bunlardan birisidir.
SEVİM YALINKILIÇ'IN BAŞARISI TESADÜF DEĞİL!!!

Tarihini yanlış hatırlamıyorsam 2012 yılı idi. Kendisi CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na aday olmuştu. Seçimi kaybetti... Bu durumun akabinde Sevim hanımın biraz küstüğünü, kırıldığını, ilçeye gelmediğini ve faaliyetlere katılmadığını gözlemledik.

Kendisini bizzat aradım ve ilçeye davet ettim. 1 saatin üzerinde görüşmemiz oldu. Bunun sonucunda kadın kolları başkanlık seçimini kaybetmenin önemli olmadığını, partide yapacak daha birçok önemli görevler olduğunu söyledim. Çok teknik bir kadrodan oluşan yerel yönetim komisyonumuz olduğunu, orada bizimle çalışması gerektiğini, hem kendisi hem de partimizin böyle bir çalışmadan faydalı çıkacağını anlattım.

Sevim hanım bu teklifimi cevaplamak için bir hafta süre isteyerek düşüneceğini iletti. Bir hafta sonra beni arayarak teklifimi kabul ettiğini söyledi. Birlikte çalışmaya başladık. Çok zor şartlarda güzel işler yaptık. 2014 Yerel seçimlere daha 2 yıl varken mahallelerde üyelerimizle eğitim çalışmaları yaptık. Bunları yaparken belediye imkânlarını hiç kullanmadık. Belediye seçimlerinde alınan başarılı sonuçların oluşmasında kendi kaynaklarımızı ve kendi gücümüzü kullanarak Sarıyer'in bugün geldiği noktada ciddi katkılar sunduk. 

2014 yerel seçimleri öncesi yapılan ön seçimde örgütümüz, meclis üyeliği sıralamasında 1. liği Sevim Yalınkılıç'a verdi. Ben her ne kadar meclis üyesi bir arkadaşımızın aynı anda ilçe başkanı olmasını etik bulmayıp, itiraz etmiş olsamda o günler geride kaldı ve örgütümüzün birliği için önümüzdeki güzel günlere odaklandık.

Sevim hanımın İBB'deki başarılı çalışmalarının, ilçe başkanlığını getirdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu da gösteriyor ki hiçbir başarının tesadüf olmadığı gibi Sevim Yalınkılıç'ın başarısı da tesadüf değil.

Sarıyer CHP'de 2008 yıllarından bugüne siyasi yükselişte ortaya çıkan siyasi liderlerin elde ettiği başarılarda alın teri, emeği ve katkısı olan biri olarak söz söyleme hakkını kendimde buluyorum.

Zaman zaman sıkıntılarımız olsa da birlikte çalıştığımız, yol yürüdüğümüz arkadaşlarımızın başarılı olması bizi daima mutlu etmiştir. Sevim hanım da bunlardan birisidir.

Yalınkılıç kendi özgür iradesini ortaya koyar, iyi bir çalışma ortamı sağlanır, nitelikli bir kadro oluşturulursa, tecrübe ve birikim ile birlikte çok daha başarılı bir dönem yaşanabilir.
BİR 'ADAY'A KARŞI BİRLEŞMEYİ DOĞRU BULMUYORUM!

Hepimiz aynı partinin üyeleriyiz. İlçe başkanlığı seçimlerini bir kan davasına dönüştürmemeliyiz. İnsanları kutuplaştırmamalıyız. Ayrıca belirmekte fayda görüyorum. Sıkça karşılaştığımız 'bir arkadaşın aday olup sonra bir başkası adına adaylıktan çekilmesi' durumu ilkesel bir davranış değildir. Kime, neye karşı birleşiyorsunuz?

Genel ve yerel seçimlerde ortalıkta gözükmeyen, sadece kongre dönemlerinde ortaya çıkan, başarıyı sadece parti içi muhalefet sanan arkadaşların bu sağlıksız yoldan vazgeçmelerini dilerim.

1989'U TEKRAR YAŞAMAYALIM!

Diğer yandan Ersin beyi pek yakinen tanımadığım için hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum. Ancak birlikte yola çıktığı bazı arkadaşları gayet iyi tanıyorum.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 2019 İstanbul Belediyesi'ni kazandığımızda "1989'u tekrar yaşamayalım' demişti. Çok doğru bir söz. Bunun için ince eleyip sık dokumak zorundayız.

CHP o dönem siyasi yasaklı olduğu için sosyal demokratlar SHP'de siyaset yapıyordu. Ağırlıklı olarak o dönemde yaşanan bir takım olumsuzluklar, sosyal demokratları uzun süre iktidara gelmesini önlemiştir.

Bugün o tecrübeye dayalı olarak, rahatsız edici ve tehlikeli tüm anlayışlardan uzak durmak gerekiyor.

CHP'LİLER GEÇMİŞİNE, ÖRF, ADET VE GELENEKLERİNE BAĞLIDIR.

CHP Vatandır... CHP, Cumhuriyet Bayramı'dır... CHP, 19 Mayıs'tır... CHP 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI'DIR!!!

Sözlerime son verirken, her iki adaya da başarılar diliyorum. Seçimi kaybeden arkadaşımızın örgütümüze küsmeden çalışmalara devam etmesini, kazanan ilçe başkanının ise kaybeden arkadaşımıza partide yeni görev vermesini temenni ediyorum. Herkese sağlıklı, huzurlu, mutlu yıllar diliyorum.